Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:17
stukanie przy ruszaniu na niskich obrotach
Autor Wiadomość
 msebastyan4


Informacje
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 1
Skąd: Nysa
Wysłany: 13 Sierpień 2011, 20:43   stukanie przy ruszaniu na niskich obrotach

Witam
Jestem posiadaczem Corsy c 2005 1.0
Mam pytanie, mianowicie, przy ruszaniu na niskich obrotach strasznie coś stuka od silnika, na początku myślałem że poduszka silnika, jednak została wymieniona, była zużyta (dokładniej ta po prawej stronie silnika, po lewej stronie poduszka cała. Nie wiem jak wygląda sytuacja z poduszką pod silnikiem, próbowałem zaglądnąc ale nie nic nie widac. Dostrzegłem ze silnik strasznie wibruje i najprawdopodobniej silnik uderza o układ wydechowy. Pewności nie mam.
Dodam jeszcze że sprawdziłem układ wydechowy i nie ześlizgnął sie z gum mocujących
Jeśli mieliście podobny problem prosze o pomoc.
 
 
     
 er4S3r



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Sierpień 2011, 20:46   

Witam serdecznie,

Hmmm.. na pewno od silnika? Jesli stuka przy ruszaniu to znaczy, że najprawdopodobniej przeguby są do wymiany (lewy albo prawy) a stuka na skręconych kołach czy na prostych? Silniczek wibruje bardziej bo to 1.0 który ma 3 cylindry i z tego co słyszałem on "z natury" pracuje troche nierównomiernie (przynajmniej z tego co kiedyś usłyszałem, ale nie wiem ile w tym prawdy). Ja tez mam przeguby do wymiany bo czasami mi stuka przy ruszaniu na skręconych kołach. Czasami - bo to dopiero początkowe stadium, będe wymianiał jak będzie zawsze stukać przy ruszaniu. No ale u Ciebie zawsze może być to coś innego, mimo wszystko najczęsciej na hasło "stukot przy ruszaniu" słyszy się odpowiedź "wymień przegub".
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » stukanie przy ruszaniu na niskich obrotach
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.