Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:45
Światła do jazdy dziennej
Autor Wiadomość
 Adasko87


Informacje
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 14
Skąd: Sosnowiec
  Wysłany: 22 Maj 2011, 15:13   Światła do jazdy dziennej
   Moje auto: Fiat Bravo 1.9 M-Jet 09r 170KM


Witam

ostatnmio dużo myślałem nad założeniem świateł do jazdy dziennej.
znalazlem juz typ świateł, tak aby pasowały do krzywizny zderzaka, teraz tylko myśle jak podpiąć by było dobrze, bo

posiadam czujnik zmiezchu i chciałbym aby wszystko ze sobo współgrało
jak czytałem specyfikacje owych świateł dziennych mają wbudowny modół który po załączeniu stacyjki włącza światła dzienne, lecz gdy czujnik zmiezchu załączy światła mijania to wyłączą sie światłą dzienne

ale właśnie nie jestem do konca pewny czy tak będzie..
czy wie ktoś jakie stany ma tryb "auto" świateł, bo ostatnio zaóważyłem że też załączaja sie swiatła postojowe jak sie robi lekko ciemno, a jak załączą się one to wyłączą się owe światła dzienne.. hmm i jak to rozwiązać
czy jest tak jak pisze o tym czujniku..? może ktoś wie więcej ode mnie?

będę bardzo wdzięczny za pomoc
pzdr aLL
 
 
     
 domage


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Maj 2011, 23:10   

Jest dokładnie tak jak mówisz.
Światła dzienne podpina się do + po zapłonie i + od świateł mijania.
Jeśli nie czujesz się na siłach to u mnie w firmie możemy ci zamontować te światła dzienne.
 
 
     
 Adasko87


Informacje
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 14
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Sierpień 2011, 13:48   
   Moje auto: Fiat Bravo 1.9 M-Jet 09r 170KM


Witam

tak myślałem nad tymi światłami do jazdy dziennej.. niechciałem wycinać dzur w zderzaku i wpadłem na pomysł aby zrobić tak jak w audi, tz. światła dzienne działają za pośrednictwem żarówki świateł długich [ u mnie jest to żarówka H1]
Więc aby to jeszcze działało z czujnikiem zmierzchu.. podpiąłem to za pomocą przekaźnika..który po odpowiednim podpięciu mierzy napiećie w aku [ 13,7V] i załącza światła dzienne [nasze długie z mocą 50%] wszystko ładnie współgra z czujnikiem zmierzchu i automatycznie załącza się gdy się ściemni:) a po spotkaniu na kontrole policji... wszystko jest ok

jak zrobie zdjęcia to dodam je :)

pzdr
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Oświetlenie » Światła do jazdy dziennej
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.