Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:31
stukanie, pukanie, hamowanie
Autor Wiadomość
 marcintbg


Informacje
podkarpackie

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 17
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 13 Sierpień 2011, 10:31   stukanie, pukanie, hamowanie

Proszę o pomoc... Jestem zdesperowany :D nie wiem.. nie wiem co się dzieje z moją Corsą.. a sprawa wygląda tak:
W samochodzie podczas hamowania (można powiedzieć bardziej gwałtownego) słychać stukanie w prawym tylnym kole.. Stukanie jest metaliczne o częstotliwości równej obrotom koła...
Samochód jest po wymianie tylnych hamulców (bębny) , wymienione łożyska (wczoraj wymieniłem w razie czego w tym kole jeszcze raz). Auto nie tłucze się na prostej drodze, ani też na zakrętach ani na nierównościach... tylko i wyłącznie podczas hamowania i to najważniejsze, że przy dużych prędkościach tego nie słychać tylko tak w granicach 30-40 km/h.

Pytanie.. czy może mieć wpływ na to, że źle dokręcam śrubę tą mocującą bęben??

Dziękuje :(
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 13 Sierpień 2011, 15:02   

a jak mocno ją dokręciłeś ?
 
 
     
 marcintbg


Informacje
podkarpackie

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 17
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 13 Sierpień 2011, 15:16   

właśnie wróciłem od Corsy... zauważyłem, że koło które się tłucze jak za nie złapie i ciągnę do siebie to czuje jak ma sporo luzu, tak jakby nie było koło dokręcone, więc zdjąłem koło i śrubę od bębna dokręciłem troszkę, może o te dwa "ząbki" gdzie się zawleczkę wkłada. Auto niestety dalej się tłucze, próbowałem nawet przestawić koła jednak dalej to samo... to jest odgłos jakby coś tam zawadzało....
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 14 Sierpień 2011, 12:07   

to jest nakrętka piasty a nie bębna dla ścisłości i ją trzeba umiejętnie dokręcić, nie za mocno bo rozwali się łożysko i nie za słabo bo będzie tak jak u ciebie, zrób tak, dokręć na max i odkręć 1/4 obrotu i sprawdź czy piasta nie obraca się zbyt ciasno i czy nie ma luzu! jeśli jest luz to lekko dokręć, a jeśli za ciasno się obraca to poluzuj, jest z tym trochę zabawy, a jeśli nie czujesz się pewnie (bo to bezpieczeństwo) to jedź do warsztatu i niech dokręci ci kluczem dynamometrycznym i daj mu na piwo i będzie ok (jeśli wszystko tam masz dobrze i dobrze poskładałeś)
 
 
     
 marcintbg


Informacje
podkarpackie

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 17
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 14 Sierpień 2011, 13:27   

dziękuje, postaram się to zrobić, jednak czy to w czymś pomoże???? Ktoś ma jakiś pomysł???... ;/ :ojh2:
 
 
     
 hanysek188


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Robert
Dołączył: 22 Cze 2020
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Czerwiec 2020, 15:40   
   Moje auto: Corsa c 1.2


marcintbg,
Co bylo ptzyczyna stukania w tylnym kole corsa? Mam ten sam problem
 
     
 _Grzesiek_


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Grzesiek
Pomógł: 9 razy
Wiek: 55
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 96
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Czerwiec 2020, 18:15   
   Moje auto: Corsa B 1.5TD


Możliwe , że czujnik ABS-u.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy » stukanie, pukanie, hamowanie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.