Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:37
Bardzo ciężko wciska się sprzęgło, gaz, R zgrzyta :( !!!
Autor Wiadomość
 janpl2


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Ostrzeżenia: ( 4/3 )
Wysłany: 29 Lipiec 2011, 17:32   Bardzo ciężko wciska się sprzęgło, gaz, R zgrzyta :( !!!

oto sprawy które chcialem ostatecznie zamknąć tz naprawic

1/ bardzo ciezko działające sprzeglo tz wciska sie bardzo ciezko i jak silnik jest wylaczony to podczas wciskania slysze wyraźnie skrzypienie, piszczenie oraz jak ruszam z 1 biegu to w momencie półsprzegla czuje pulsacje jakby kola buksowaly cos takiego podobnego a kola nie buksują

2/ czy trzeba wymieniac plyn chlodzący? co ile? po co? wg instrukcji nie trzeba to trzeba czy nie trzeba?

3/ ile kosztuje orientancyjnie wymiana pl chlodzącego plus odpowietrzanie?

4/ to samo co w punkcie 1 tylko odnosnie pedalu gazu wystarczy narmarować linke? gdzie? a moze wymiana? czy cos innego?

5/ silnik wg mnie reaguje z lekkim lagiem na wcisniecie pedalu przyspieszenia jest cos z linką gazu?

6/ dlaczego jak odpalam zimny/cieply silnik to on wskakuje na 1500-2000 obrotów i spada do 1100 na zimnym i 750 na cieplym dlaczego odrazu nie wskoczy na 1100 lub 750 obrotów? dlaczego jak staje na swiatlach to czasami obroty sie wieszają i nie chcą spasc do 750 tylko mam 1000 albo 1500 obrotów i wyje mi auto?

7/ jak auto zimne tz odpalane rano to jak wrzucam R to slysze GŁOŚNY zgrzyt jak cholera jakbym sprzegla nie wciskal do tego jak auto stoi to jedynki nie wrzuce bo cos blokuje wiec musze ruszyc minimalnie z 2 i odrazu 1 wbic albo ruszyc do tylu lekko i 1 wbic, albo zgasic silnik 1 wbic i odpalic to samo z R zeby nie zgrzytnął musze silnik gasic i wrzucać R i odpalac co ciekawe po 2-3km jazdy wszystko sie naprawia tak ze dziala idealnie i nic nie zgrzyta lub minimalnie R ale na zajutrz rano wszystko wraca jak po staremu

8/ zauwazylem ze jak odpalam 2-3 i kolejny raz w danym dniu to jakby auto ledwo co odpala tz kreci czy to normalne? dodam ze odpalam zawsze na wlaczonych swiatlach mijania bo mam je wlaczone na stale a akumulator ma ponad 4lata (14,5V na jalowych odbiorniki off, 14,4V na jałowych mijania on, 12,25V rano przed odpalaniem)

pozdro




Były już 2 warny to teraz jest trzeci za świadome łamanie regulaminu.
Ostatnio zmieniony przez spidan 29 Lipiec 2011, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 29 Lipiec 2011, 20:10   Re: Bardzo ciężko wciska się sprzęgło, gaz, R zgrzyta :( !!!
   Moje auto: SXI


janpl2 napisał/a:
oto sprawy które chcialem ostatecznie zamknąć tz naprawic

1/ bardzo ciezko działające sprzeglo tz wciska sie bardzo ciezko i jak silnik jest wylaczony to podczas wciskania slysze wyraźnie skrzypienie, piszczenie oraz jak ruszam z 1 biegu to w momencie półsprzegla czuje pulsacje jakby kola buksowaly cos takiego podobnego a kola nie buksują

2/ czy trzeba wymieniac plyn chlodzący? co ile? po co? wg instrukcji nie trzeba to trzeba czy nie trzeba?

3/ ile kosztuje orientancyjnie wymiana pl chlodzącego plus odpowietrzanie?

4/ to samo co w punkcie 1 tylko odnosnie pedalu gazu wystarczy narmarować linke? gdzie? a moze wymiana? czy cos innego?

5/ silnik wg mnie reaguje z lekkim lagiem na wcisniecie pedalu przyspieszenia jest cos z linką gazu?

6/ dlaczego jak odpalam zimny/cieply silnik to on wskakuje na 1500-2000 obrotów i spada do 1100 na zimnym i 750 na cieplym dlaczego odrazu nie wskoczy na 1100 lub 750 obrotów? dlaczego jak staje na swiatlach to czasami obroty sie wieszają i nie chcą spasc do 750 tylko mam 1000 albo 1500 obrotów i wyje mi auto?

7/ jak auto zimne tz odpalane rano to jak wrzucam R to slysze GŁOŚNY zgrzyt jak cholera jakbym sprzegla nie wciskal do tego jak auto stoi to jedynki nie wrzuce bo cos blokuje wiec musze ruszyc minimalnie z 2 i odrazu 1 wbic albo ruszyc do tylu lekko i 1 wbic, albo zgasic silnik 1 wbic i odpalic to samo z R zeby nie zgrzytnął musze silnik gasic i wrzucać R i odpalac co ciekawe po 2-3km jazdy wszystko sie naprawia tak ze dziala idealnie i nic nie zgrzyta lub minimalnie R ale na zajutrz rano wszystko wraca jak po staremu

8/ zauwazylem ze jak odpalam 2-3 i kolejny raz w danym dniu to jakby auto ledwo co odpala tz kreci czy to normalne? dodam ze odpalam zawsze na wlaczonych swiatlach mijania bo mam je wlaczone na stale a akumulator ma ponad 4lata (14,5V na jalowych odbiorniki off, 14,4V na jałowych mijania on, 12,25V rano przed odpalaniem)

pozdro


ad 1. wydaje mi się ze marudzisz, pewnie ta sprężyna się rozciąga i wydaje taki dźwięk corsa nie jest super lux autem w klasie limuzyn bmw lub merca , takie drgania mogą przechodzić na pedał sprzęgła, może tez być dwumasa, nie wiem jak naprawdę to wygląda ale raczej nie martwił bym sie tym

ad2 nie wiem czy trzeba ale chyba nie zaszkodzi, gdy kupiłem corsa to wymieniłem oleje włącznie z płynem chłodzącym,

ad3 sam to zrobisz na dole przy chlodnicy masz taki zawor/kranik spuszczasz plyn i zalewasz nowym, nie myśl o zapowietrzeniu, bedzie ok i wydaje mi sie ze to sie samo odpowietrza

ad4 tam niema linki, gaz jest elektroniczny, wydaje mi się ze jesteś przewrażliwiony choć oczywiście może być coś nie tak.


ad5 marudzisz :) sa takie specjalne tuning-boxy do corsy które po podlaczeniu do pedalu gazu daja lepsza odpowiedz na gaz, auto jest zawsze

ad6 moze odpalasz na gazie? ja odpalam tylko z wciśniętym sprzęgłem, jesli nie wciskasz gazu podczas odpalania to nie wiem, spójrz na ad5 :)

ad7 na początku tez mnie to wkurzało ale po jakimś czasie sie nauczyłem u już wogole nic nie strzyga, porostu podczas wrzucania R przytrzymaj ten przycisk na gałce zmiany biegow troszeczkę dłużej i nie gazując wrzuć wsteczny,
jak czasami bieg ciężko wchodzi to na luzie puść sprzęgło i wrzuć biegu raz jeszcze
przydało by sie wymienić wysprzeglik
tez lubi szybko wszystko robić, odpalić wrzucic R i 1 i rura lub gdy nawracam to tez jak najszbciej i gdy wrzucam R to nic nie zgrzyta juz, a kiedyś tak bylo,

czyli CierpliwoscI!!!!
 
 
     
 krzychu8877


Informacje
podkarpackie

Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 29 Lipiec 2011, 22:23   Odnośnie ad 7

Ad 7. w instrukcji nawet masz napisane że musisz mieć samochód zatrzymany całkowicie czyli wciśnięty hamulec na max, nie może się toczyć i jednocześnie wciskasz pedał sprzęgła na conajmniej 3 sekundy a następnie przycisk zwalniający na dźwigni zmiany biegów a następnie włączasz wsteczny. Mi ciężko nie wchodzi ani nie zgrzyta a jeśli nie chce wchodzić to puszczam sprzęgło i próbuję od nowa...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Bardzo ciężko wciska się sprzęgło, gaz, R zgrzyta :( !!!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.