Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:11
Na zimnym silniku nie reaguje prawie na gaz (błąd P0135)
Autor Wiadomość
 markos17


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Gdynia
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 10:45   Na zimnym silniku nie reaguje prawie na gaz (błąd P0135)

Od jakiegoś czasu pojawiły się problemy po uruchomieniu. Samochód się dławił, krztusił, obroty falowały, czasami nie do końca reagował na gaz. Po chwili, jak się rozgrzał, było już ok. Sprawdziłem błędy i wyskoczyło mi:

P0300 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected / Rozpoznano wypadanie zaplonów w róznych cylindrach
P0301 - Cylinder 1 Misfire Detected / Wykryta przerwa w zapłonie cylindra 1
P0302 - Cylinder 2 Misfire Detected / Wykryta przerwa w zapłonie cylindra 2
P0135 - O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank 1 Sensor 1) / Obwód grzalki sondy lambda, wadliwe dzialanie (rzad 1 czujnik 1)

Świece miały już prawie 20k przebiegu, a mam LPG, więc na początek zacząłem od nich. Po wymianie został tylko błąd Lambdy (P0135).
Samochód się już tak nie krztusił, ale często zdarzało się, ze prawie nie reagował na gaz. Dociskałem na maxa pedał, zero reakcji, po chwili w końcu łapał. Minuta, dwie i chodził już dobrze.
Wydaje mi się, że do wymiany lambda, ale nie chciałbym wydawać kasy na marne. Jeśli nawet lambda, to kojarzycie o którą chodzi - regulacyjna czy diagnostyczna?
ps. wczoraj znowu pojawiły się dodatkowo błędy P0300 i P0301 :/
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 11:51   
   Moje auto: ASTRA G


Tu nie ma co się zastanawiać nad sondą - trzeba wymieniać na oryginalną ewentualnie boscha. Padła pierwsza sonda ta w kolektorze wydechowym - prawdopodobnie od lpg - taka tego natura.
Wypadanie zapłonów - sprawdź cewkę zapłonową możliwe że są przebicia na adapterach świec. Obejrzyj czy nie ma na nich brązowego nalotu, powinny być idealnie szare, grafitowe. Stare świece - obejrzyj czy porcelana jest biała czy ma jakieś brązowe, żółte naloty. Jeśli gdzieś znajdziesz powyższe brązowe lub żółte naloty to masz przebicie.
 
 
     
 markos17


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Gdynia
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 12:28   

Dzięki za odpowiedź.
Jeszcze tak się upewnię, chodzi o sondę regulacyjną (przed katalizatorem), czy diagnostyczną (za katalizatorem)?

Później sprawdzę stare świece, zobaczę jak wyglądają i ew. odkręcę jedną nową i też ją obadam.
Rozumiem, że jeżeli będą objawy, o których mówisz, to cewka do wymiany?
ps. ostatnie trochę laickie pytanie, ale jak stoję przed silnikiem, to pierwszy cylinder jest z lewej strony?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 12:40   
   Moje auto: ASTRA G


markos17 napisał/a:
chodzi o sondę regulacyjną (przed katalizatorem)


tak
Cytat:
to cewka do wymiany?


niekoniecznie, jeśli znajdziesz adaptery (fajki ) na świece to masz załatwione. Stoisz przed wyborem - kupić używaną sprawną cewkę za 150 zł lub dać tyle samo za nowe adaptery które są trudno osiągalne.

Cytat:
pierwszy cylinder jest z lewej strony?


tak
 
 
     
 agentmariusz



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Mariusz
Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 4
Skąd: Grabów nad Pilicą
Wysłany: 27 Lipiec 2011, 16:13   
   Moje auto: Corsa C 1,0


Witam
jestem tu nowy i specjalnie dlatego się zalogowałem
jak kolega wyżej pisał Corsa wg nie reaguje na gaz co jest ??


Był u mechanika, zmienił przepływomierz, świece, sondę landa przez tydzień było ok a teraz z powrotem... jak nie nawet gorzej :/
Wkręca się tylko do 3tyś obrotów i nic więcej nawet jak jest nagrzany nic... jak się pobawić i odpalać i gasić to za 10razem jakoś załapie i wkręca się już normalnie lecz słychać jak silnik jakoś ciężko pracuje...

Znów byłem u mechanika i powiedział że czeka go tylko serwis albo kupno nowego samochodu...
Dlaczego ?? to czym to jest spowodowanie ??

Wiecie pomożecie ??
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 27 Lipiec 2011, 18:19   
   Moje auto: ASTRA G


agencie - :) czy zczytałeś błędy z kompa ?
 
 
     
 agentmariusz



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Mariusz
Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 4
Skąd: Grabów nad Pilicą
Wysłany: 27 Lipiec 2011, 18:58   
   Moje auto: Corsa C 1,0


sory nie ja tylko mechanik... :ojh2:

no i błędami była sonda, coś własnie z przepływomierzem no i wymieniał świece...

przy okazji wymieniał zaworki przy sekwencji...

Powiem jeszcze tyle ze Corsa z 2002roku 1,0silnik

[ Dodano: 27 Lipiec 2011, 23:31 ]
jadać dziś wg nie miał siły no ale musiałem, a nie mam innego drugiego samochodu :/

ta kontrolka od błędu komputera zaczęła mrugać... aj co jest :/
2,5 góra 3tyś obroty nic więcej nie idzie i jak by go dusiło, szarpało, i ma ciężko...

Co to może być ??
i ile za to serwis może sobie krzyknąć ??
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Na zimnym silniku nie reaguje prawie na gaz (błąd P0135)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.