Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 09:32
zatrzaśniętę drzwi corsa b
Autor Wiadomość
 kogster


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: kętrzyn
Wysłany: 5 Lipiec 2011, 13:14   zatrzaśniętę drzwi corsa b

witam, mam problem z drzwiami od pasażera w wersji trzy drzwiowej, mianowicie nie mogę przekręcić kluczyka w zamku. mam centralny, gdy przekręcam kluczyk u drzwi kierowcy rygiel podnosi się do połowy ale drzwi mogę otworzyć, lecz u pasażera nie podnosi się rygiel wcalę , gdy podnoszę go ręką odskakuje natychmiast na pozycje zamkniętą. gdy podniosę i jednocześnie ciągnę za klamkę nic to nie daje, a klamka od środka gdy ja odciągnę nie odskakuje z powrotem. Proszę o pomoc i sugestie, jak mogę otworzyć te drzwi. dodam ze wcześniej nie można było otworzyć drzwi kluczem od strony pasażera (auto mam trzy m-ce) a wczoraj mi się to udało otworzyły się i zamknęły ale potem już jak otwierałem od kierowcy to zaczeło się dziać to wszystko co opisałem wyżej. z góry dzięki za podpowiedzi i sugestie.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 5 Lipiec 2011, 21:19   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Musisz otworzyć drzwi żeby rozebrać tapicerke i zobaczyć co sie stało ( czy to siłownik czy cięgno. albo cały zamek, a może samo wyczyszczenie zamka pomoże).
kogster napisał/a:
gdy podniosę i jednocześnie ciągnę za klamkę nic to nie daje,

bo tak jest, że jak pociągniesz za klamkę to nie odblokujesz zamka. To normalne w większości aut.

A centralka ci działa na te drzwi? Czy też ich nie otwiera?
 
 
     
 kogster


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: kętrzyn
Wysłany: 6 Lipiec 2011, 13:27   

właśnie centralka nie otwiera ich. udało mi się zdjąć tapicerkę, i nie wiem co teraz?
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 6 Lipiec 2011, 17:46   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


odkręć siłownik centralki i zobacz, czy nie jest padnięty.
Zamykaj i otwieraj z pilota zamek. Jednocześnie przytrzymuj tłoczek siłownika i patrz co sie dzieje (czy wypycha, czy wogule sie nie rusza, czy sie gdzieś blokuje a może nawet ma wyrobione tryby).

Po drugie zobacz, czy cięgna nie blokują o coś.

skoro ani z centralki ani z kluczyka nie otworzysz drzwi, a ręcznie je odblokujesz, to albo siłownik albo wkład zamka albo układ zamka.
Musisz pokombinować.
 
 
     
 kogster


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: kętrzyn
Wysłany: 7 Lipiec 2011, 20:53   

ręcznie nie da rady odblokować drzwi
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » zatrzaśniętę drzwi corsa b
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.