Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:53
Problem ze stukami silnika i wycieraczkami
Autor Wiadomość
 tomek1421


Informacje
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Czerwiec 2011, 20:08   Problem ze stukami silnika i wycieraczkami

Witam. Dzisiaj w Corsie taty są stuki silnika i wycieraczki pracują bardzo wolno. Przy zapalaniu zapłonu jest kontrolna emisji spalin. Proszę o szybką pomoc.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Czerwiec 2011, 20:31   

tomek1421 napisał/a:
Przy zapalaniu zapłonu jest kontrolna emisji spalin


Check gaśnie po zapaleniu samochodu? Czy świeci się dalej jak świeci to trzeba podłączyć samochód pod komputer i szczytac błędy, a jak nie zapala się na uruchomionym silniku to wszystko jest ok

Do co wycieraczek - na początek zdemontujcie ich mechanizm, dobrze go wyczyśćcie i przesmarujcie.
 
     
 tomek1421


Informacje
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Czerwiec 2011, 20:39   

Finos napisał/a:
tomek1421 napisał/a:
Przy zapalaniu zapłonu jest kontrolna emisji spalin


Check gaśnie po zapaleniu samochodu? Czy świeci się dalej jak świeci to trzeba podłączyć samochód pod komputer i szczytac błędy, a jak nie zapala się na uruchomionym silniku to wszystko jest ok

Do co wycieraczek - na początek zdemontujcie ich mechanizm, dobrze go wyczyśćcie i przesmarujcie.

Właśnie gaśnie ta kontrolka. I jeszcze teraz tata mi powiedział że silnik głośno pracuje na ,,luzie''. Jaka może być tego przyczyna?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Czerwiec 2011, 20:50   

tomek1421 napisał/a:
I jeszcze teraz tata mi powiedział że silnik głośno pracuje na ,,luzie''


Ciężko określić co to znaczy "głośno". Coś dzwoni, stuka? Był już w niej robiony łańcuszek rozrządu?
 
     
 tomek1421


Informacje
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Czerwiec 2011, 20:52   

Finos napisał/a:
tomek1421 napisał/a:
I jeszcze teraz tata mi powiedział że silnik głośno pracuje na ,,luzie''


Ciężko określić co to znaczy "głośno". Coś dzwoni, stuka? Był już w niej robiony łańcuszek rozrządu?

Są stuki. Kompletny rozrząd był wymieniany 10 miesięcy temu.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Czerwiec 2011, 20:57   

Może już popychacze zaworów są zużyte i zawory się tłuką na wolnych obrotach.
 
     
 tomek1421


Informacje
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Czerwiec 2011, 21:01   

Finos napisał/a:
Może już popychacze zaworów są zużyte i zawory się tłuką na wolnych obrotach.

A ile może kosztować wymiana tych popychaczy? Teraz tata gadał z sąsiadem i on mówił że możliwe że jakiś sterownik się zepsuł i wymiana go kosztuje ok. 4000 zł ale mi się wydaję to niemożliwe.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Czerwiec 2011, 21:08   

tomek1421 napisał/a:
Teraz tata gadał z sąsiadem i on mówił że możliwe że jakiś sterownik się zepsuł i wymiana go kosztuje ok. 4000 zł
:uuu: :uuu: :uuu:

Ostatnio spłonęło mi pół instalacji w Nisanie, włącznie z 2 kompami, cewkami itd i koszty były mniejsze.
Komp wątpię bo były by inne objawy, chociażby palący się check w ciągu jazdy, to prędzej jakaś usterka mechaniczna. Co do kosztów naprawy to nie wypowiem się odnośnie tego silnika bo nie mam takie wiedzy.
 
     
 wiesuaf


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Czerwiec 2011, 22:38   
   Moje auto: Skoda Fabia 1.9 TDI


Witam, w mojej corsie 1.3 CDTI po odpaleniu występują dziwne stuki. Do tego słychać ciągły szum alternatora aż do rozgrzania silnika. Wymieniane już było sprzęgło alternatora po jego zdechnięciu w drodze. Ma ktoś jakiś pomysł co może powodować takie coś?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Problem ze stukami silnika i wycieraczkami
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.