Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:03
poradźcie przed zakupem
Autor Wiadomość
 sebapaka1


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Sebastian
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 13
Skąd: RZESZÓW
Wysłany: 2 Kwiecień 2011, 20:51   poradźcie przed zakupem
   Moje auto: X14SZ


Witam, mam na oku corsę 1.2 z 03' z fabrycznym gazem. Nie mam pojęcia jak spisuje się taka instalacja w tym modelu. Na co zwrócić uwagę? pozdrawiam
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 10:50   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Sugeruję zainteresować się Corsą C z rocznika 00-03 z silnikiem Isuzu 1.7DI lub 1.7DTI o mocy 65-75KM.
Spalanie ON na poziomie 5-6 ON w trybie mieszanym powoduje, że nie będziesz płakał na stacji benzynowej zalewając do pełna ON.
Kupisz taką Corsę za ok. ~ 10-13 tyś zł
Im mniej nie oryginalnych instaalcji w aucie tym mniej problemów, na LPG będziesz miał pewnie spalanie ok ~ 9 litrów LPG + benzyna na rozgrzanie silnika dokładnie te same koszty.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 11:10   
   Moje auto: ASTRA G


Powinna być tam instalacja sekwencyjnego wtrysku gazu - najlepiej byłoby podpiąć pod komputer i zdiagnozować przez specjalistę. Trzeba zobaczyć w jakim stanie jest parownik i listwa wryskowa. Warto sprawdzić szczelność i na jak długo mają holomogację wszystkie podzespoły: zbiornik i elektrozawór. Ponadto trzeba obejrzeć sam silnik - czy bierze olej i czy płynu chłodniczego nie ubywa.

xxyy777e napisał/a:
nie będziesz płakał na stacji benzynowej zalewając do pełna ON


no akurat tankując podtlenek elpidzi do pełna (80-100zł), zawsze będziesz miał banana na ustach. W mieście faktycznie spalanie sięgnie w granicach 9 litrów ale na tasie zejdzie do 7 :)
Diesle wcale nie są takie idealne i są lekko przereklamowane.
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 16:45   
   Moje auto: Laguna II PHII


przy obecnych cenach ON diesel nie jest już taki kolorowy, sam myśle o przesiadce na LPG ;)
LPG:
9l*2,5 = 22,5/100km
ON
5.5l*5 = 27,5/100km

przy przebiegu 1000km miesięcznie - jest to mały przebieg (12kkm rocznie - sam robie 30) - jest to różnica 50zł miesięcznie = 600zł rocznie, także... /wiadomo że kwota mocno uśredniona na podstawie obecnych cen paliw.../

tak jak mówi spidan, najlepiej jechać do gazownika żeby się wypowiedział co sądzi po małym przeglądzie sprzętu - zapewne opłata będzie konieczna ale lepiej zaplacić pare zł i wyłapać coś czego sobie nie życzysz niż później się z tym użerać ;)
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 19:09   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Zeniu napisał/a:
przy obecnych cenach ON diesel nie jest już taki kolorowy, sam myśle o przesiadce na LPG ;)
LPG:
9l*2,5 = 22,5/100km
ON
5.5l*5 = 27,5/100km

przy przebiegu 1000km miesięcznie - jest to mały przebieg (12kkm rocznie - sam robie 30) - jest to różnica 50zł miesięcznie = 600zł rocznie, także... /wiadomo że kwota mocno uśredniona na podstawie obecnych cen paliw.../

tak jak mówi spidan, najlepiej jechać do gazownika żeby się wypowiedział co sądzi po małym przeglądzie sprzętu - zapewne opłata będzie konieczna ale lepiej zaplacić pare zł i wyłapać coś czego sobie nie życzysz niż później się z tym użerać ;)


Kolego twoje obliczenia są błędne.
Rozumiem, że kupujesz najtańszą (i najbardziej awaryjną/problematyczną) instalacją LPG bo nie uwzględniłeś benzyny potrzebnej na rozgrzanie silnika (droższe/lepsze instalacje tak mają) tak aby przełączył się na gaz.
Czy zapomniałeś o tym ?
Kolejna sprawa koszty przeglądu gazu.
Częściej trzeba wymieniać świece, filtry etc.

Te 600 zł o których piszesz, że tyle zaoszczędzisz życzę Ci tego ale jak wyjdziesz na 0 będzie dobrze.
Z powodu 600 zł ładować sobie na głowę problem, dodatkowe regulacje, o gaz trzeba bardzo dbać. Do diesla lejesz ON i jeździsz bez problemów do następnego przeglądu.
Koszt samej instalacji kiedy Ci się zwróci ?

Miałem 2x gaz i NIGDY więcej. Falowania obrotów, gaśnięcie silnika podczas jazdy, strzały z silnika.
Pogoda nawet miała wpływ na to dziadostwo, "specjalista" od LPG twierdził że wszytko OK, i odsyłał do gościa od silnika. Spec od silnika zwalał problem na gazownika i tak w kółko, oszaleć można było a ja nie miałem fury do jazdy. Z powodu wątpliwych 600 zł (napisałem powyżej, że będzie dużo mniej) chcesz w coś takiego wchodzić ???

Obecnie kupuję takie auta aby mnie było stać na paliwo !

PS. Gazownika nie masz co pytać czy warto... każdemu mówi że warto a najlepiej u niego założyć instalację.
Pytaj ludzi którzy mieli LPG i dlaczego już nie chcą go mieć.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 19:30   
   Moje auto: ASTRA G


xxyy777e napisał/a:
Pytaj ludzi którzy mieli LPG i dlaczego już nie chcą go mieć.


a niby dlaczego nie tych którzy mają i chwalą ? Bądźmy obiektywni.

Obliczenia obliczeniami a kolega zadał jasne pytanie i nie było mowy wogóle o dieslu - czyli taki mały OT.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 19:36   
   Moje auto: Porshe 911


90K na LPG!
- zadowolony
- bezawaryjnie
- bez gaśnięć
- nie wymieniam częściej kabli i świec - po co? jak działają poprawnie?
"LPG jak się dba to się ma" oszczędności

ONLY LPG!

Jeżeli Kolega xxxyyy robi wyliczenia to niech wyliczy ON w mieście, na krótkich dystansach czy się szybko zagrzewa i czy tak pali te 5.5 :nocom:
Zobaczymy jak to będzie w maju jak cena ON sięgnie 5,60-5,80 :graty:
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 20:05   
   Moje auto: Laguna II PHII


xxyy777e, koszt przeglądu auta na gazie to tylko 60zł więcej, filterek do gazu kosztuje pare zł, przy przebiegu średnim tj. 30tyś km rocznie różnica w cenie paliw wyniesie OKOŁO 1500zł co spokojnie starczy na benzynę, przegląd, kable, świece, szmery bajery i na parę skrzynek piwa zostanie na wakacyjny relaks, nie róbmy offtopu bo bitwa o wyższości diesla nad gazem czy beną trwa wieki i będzie trwać bez sensu dalej, sam jeżdżę dieslem (to już 2 w mojej karierze z samochodami) i jestem zadowolony ktoś mądry powinien to zakończyć w zarodku bo są to silniki o zupełnie innej charakterystyce i tak zostanie,

west, grudzień, 100% miasto, dojazd do pracy 2km + powrót + jakieś wyskoki do centrum miasta gdzie mam 5km, przebieg 700km - średnie spalanie 5,7L od pełnego do rezerwy i tankowanie. tragedii niema, auto też specjalnym zamulaczem lewego pasa nie jest - Synu potwierdzi ;)

nie róbmy offtopu, kolega nie pytał co się bardziej opłaca ;)

xxyy777e napisał/a:
PS. Gazownika nie masz co pytać czy warto... każdemu mówi że warto a najlepiej u niego założyć instalację.
Pytaj ludzi którzy mieli LPG i dlaczego już nie chcą go mieć.


yhh, zapomniałeś dodać "antygazowcu" żeby zapytał też ludzi którzy sobie chwalą gaz i dlaczego ;)
nikt nie napisał że ma się pytać gazownika czy warto ale czy oprzyrządowanie jest w dobrym stanie, nie wszczynaj afery bez powodu o_O

ja kończę swoje wypowiedzi w tym temacie bo mój zasób wiedzy odnośnie instalacji gazowych jest mocno ograniczony, nie posiadałem auta z taką instalacją, dużo jeździłem autami z taką instalacją - cudzymi,
ale wiadomym jest że jak się na czymś człowiek nie zna to wypada zapytać specjalisty...(w polskich realiach najlepiej zaufanego)

także ja sobie podziękuje zanim dostanę warna za offtop ;) pozdrawiam,
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Inne » poradźcie przed zakupem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.