Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:03
pierwszy samochód - Corsa sxi 2003
Autor Wiadomość
 lecho


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 38
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Radom
Wysłany: 4 Kwiecień 2011, 18:15   pierwszy samochód - Corsa sxi 2003

mieszkam w uk i właśnie kupiłem corsę sxi z 2003. przebieg ok. 79666. mot był 3 tygodnie temu. ogólnie samochodzić ładnie śmiga, żadnych problemów. odpala za pierwszym razem, cichutko chodzi... ale:

już na pierwszym zakręcię otarłem felgą o krawężnik, na drugim chyba też, ale dokładnie nie pamiętam. lewa-przednia felga jest trochę zjechana, ale jechałem z kolegą po autostradzie i z perspektywy pasażera twierdził, że nic nie czuć, żednych drgań czy coś - jechać mimo wszystko do warsztatu?
poza tym - sprawdzać coś jeszcze? olej był 'podobno' wymieniany w lato zeszłego roku. dużo ludzi mi mówi o pasku rozrządu, ale jak się dowiedziałem moja fura ma łańcuch rozrządu nie pasek i nie udało mi się dowiedzieć czy było to wymieniane czy nie.
i ostatnie pytanie - plamy na masce. da się to wyrównać, żeby nie było widać? tak bardzo mi nie przeszkadza, ale jak da się to zrobić w miarę rozsądnej cenie to czemu nie:



pozdro.
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 4 Kwiecień 2011, 18:39   
   Moje auto: Laguna II PHII


co to za plamy na masce? farba? pozostałości po kleju? przebarwienia na lakierze?

jak nie daje Ci spokoju mimo tego że nie szarpie to jedź na stacje diagnostyczną na trzepaki i sprawdź przednie zawieszenie + przednie kółka - opory toczenia i okrągłość (?) kół. olej wymienia się co rok jeżeli przebieg nie jest osiągnięty wcześniej także możesz śmiało wymieniać już teraz i mieć spokojną głowę, do tego pozostałe eksploatacyjne, tj. filtr powietrza + paliwa, sprawdź organoleptycznie stan klocków i tarcz, jak już będziesz na stacji to możesz równie dobrze całą diagnostykę zrobić - będziesz miał jak na dłoni czy amory dobrze wybierają nierówności - to wpływa na bezpieczeństwo jazdy mimo że wielu to lekceważy, balans hamulcy - nikt nie lubi jak mu auto ściąga przy hamowaniu. stan końcówek drążków kierowniczych, gum stabilizatora, gum na wahaczach - jest tego od groma, w CC kosztuje to grosze ale zrobić trzeba żeby się cieszyć jazdą :]

aha i obejrzyj opony w kołach którymi udeżyłeś/otarłeś się o krawężnik - jak uszkodziłeś druty wzmacniające to opona do utylizacji - może wystrzelić (jak pęknie drucik/druciki to opona się wybrzuszy w miejscu uszkodzenia - niema możliwości naprawienia takiej opony)
 
 
     
 lecho


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 38
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Radom
Wysłany: 4 Kwiecień 2011, 18:50   

na masce to jest czymś zamalowane tak chamsko...
ale mi wymieniłeś rzeczy do sprawdzenia ;) może faktycznie lepiej wszystko sprawdzić od razu, wymienić olej, ale boję się trochę kosztów - dopiero co wydałem na tę furę kupę siana...(jak dla mnie)
a jesli nie chcę wszystkiego sprawdzać - co najważniejsze? olej i koło? bo jak pisałem fura miała badania techniczne 3 tygodnie temu! - naprawiony był ręczny, jakis przeciek...
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 4 Kwiecień 2011, 19:46   
   Moje auto: Laguna II PHII


nie wiem jakie są koszta w UK ale w Polszy pełny przegląd auta na stacji diagnostycznej bez podbijania badania technicznego to z 50 zł kosztuje(osobiście płacę 20zł ale do gościa z 3 samochodami jeżdżę), te 3 tygodnie jakoś mi umknęły, wymień olej, filtry i sprawdź te oponę i możesz śmigać śmiało ;) możesz poszarpać za końcówkę drążka przy kole którym miałeś kontakt z krawężnikiem - jeżeli się wybiła będziesz w stanie łatwo nią kręcić a i prowadzenie w zakrętach powinno być mało precyzyjne

jeżeli to taka chamska farba to można spróbować ją ściągnąć i zrobić zaprawki na nowo, ale raczej bez lakiernika będzie ciężko zrobić to mało widoczne dla oka :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Inne » pierwszy samochód - Corsa sxi 2003
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.