Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:13
Corsa B - Rozlana woda w kabinie.
Autor Wiadomość
 kaber
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Listopad 2008, 12:12   Corsa B - Rozlana woda w kabinie.

Słuchajcie - tylko nie komentujcie tego co zrobiłem :P po prostu powiedzcie, jak to usunąć. Z góry dziękuję.

Mianowicie rozlało mi się 4l wody na podłodze w samochodzie. Szczęście w nieszczęściu, że mam gumowe dywaniki i większość wody po prostu udało mi się wylać. Niestety nie dysponuję garażem. Chciałem pojechać na działkę, żeby to elegancko wysuszyć, ale na drugi dzień spadł śnieg. Nie muszę chyba wspominać, że strasznie parują szyby, a rano są oszronione nawet od środka. Czy ktoś zna jakiś skuteczny sposób na usunięcie wilgoci z samochodu przy aktualnej pogodzie/temperaturze?
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 26 Luty 2009, 00:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Listopad 2008, 12:26   

w tym przypadku pozostaje tylko:

1) wstawić corsę do ogrzewanego garażu
2) otworzyć wszystko co się da tj, drzwi, bagażnik, szyber
3) wstawić do środka ze dwa grzejniki z nadmuchem letniego powietrza
4) zostawić corsę na 2 dni
5) cieszyć się z suchego wnętrza :lol:

przy obecnej temperaturze podczas wilgoć będzie się skraplać, zamarzać, gdy wsiądziesz i odpalisz ogrzewanie na nowo znowu się skropli i tak w kółko.
 
     
 kaber
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Listopad 2008, 12:33   

Czyli pozostaje poszukać ogrzewanego garażu? A czy nie ma firm, które zajmują się podobnymi sprawami?
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Listopad 2008, 12:38   

kaber napisał/a:
Czyli pozostaje poszukać ogrzewanego garażu? A czy nie ma firm, które zajmują się podobnymi sprawami?


raczej nie znam firmy która zajmuje się wyciąganiem wilgoci z auta :lol: to jest raczej robota chałupnicza :P
 
     
 kaber
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Listopad 2008, 12:40   

Nie wiem, może w jakiejś myjni by to zrobili, może mają jakieś "wodne odkurzacze" ;) może popytam w okolicy.
 
     
 woytekw4
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Listopad 2008, 17:56   

a jak by wkąponować w corsinę jakis pochłaniacz wilgoci? np taki zwykły domowy ze zbiorniczkiem na pochłoniętą wode?? dobry pomysł ?
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 23 Listopad 2008, 18:12   
   Moje auto: Opel Astra G


...albo gazetami wyłóż :D
 
 
     
 woytekw4
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Listopad 2008, 18:31   

ten sposób z gazetami gdzieś juz widziałem, tzn że musi działac - bo po co powielać trefne projekty?? :P
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 23 Listopad 2008, 19:04   
   Moje auto: Porshe 911


Gąbka
Gazety
Otwarte okna i suszarka do włosów
czynność powtarzać do skutku :]
 
     
 kaber
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Listopad 2008, 19:20   

No i będę powtarzał. Zobaczymy ;) Dziękuję za pomysły.

W internecie wyczytałem też, że dobrze do papierowej torebki nasypać soli i położyć w wilgotnym miejscu. Prawda? ;)
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Listopad 2008, 19:50   

Może być prawda bo sól pochłania wilgoć, ale czy się sprawdzi przy takiej ilości wylanej wody to nie wiem, ale można spróbować. Warto też zastosować kilka sposobów jednocześnie.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 23 Listopad 2008, 19:58   
   Moje auto: Porshe 911


jakbyś miał dostęp do granulowanego mocznika ( stosowany jako nawóz) to tak:)

mocznik pochlania tyle wody ile sam waży:) jest bardzo hydroskopijny
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 23 Listopad 2008, 20:19   
   Moje auto: Opel Astra G


nie zmienia to faktu, że suszara musi iść w ruch, żeby Ci królewskie dywany w Corsie nie zgniły :D :P
 
 
     
 ptica6
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Listopad 2008, 21:19   

Tak jak pisali poprzednicy-mnóstwo gazet (ale nie Pani domu i Życie na gorąco bo nie działa ;) ) tylko z jasnego papieru i co dobe zmieniaj,i jesli masz jakies płaskie pojemniki nasyp w nie soli dosyć dużo i pod siedzenia wsuń,zmień jesli sie już owa znacznie nawilży.
Możesz też kierować nawiew ogrzewania na podłoge,cuś powinni też pomóc.Mysle,że zajmie ci to dobre 2 tygodnie zważywszy,że mamy teraz już zime.Powodzenia i daj cynk jesli zadziała.
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Listopad 2008, 22:30   

co jeszcze mogę polecić, wodorotlenek sodu, czyli tzw kret. jest bardzo higroskopijny i tani :P
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 24 Listopad 2008, 10:43   
   Moje auto: Porshe 911


cwirus88 napisał/a:
co jeszcze mogę polecić, wodorotlenek sodu, czyli tzw kret. jest bardzo higroskopijny i tani :P


cwir!!!! cwir !! cwir!!

NaOH jest bardzo żrący! nie polecam! może sobie zrobić krzywdę, poparzyć a nie wspomne i dywanikach
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Listopad 2008, 11:16   

west napisał/a:
cwirus88 napisał/a:
co jeszcze mogę polecić, wodorotlenek sodu, czyli tzw kret. jest bardzo higroskopijny i tani :P


cwir!!!! cwir !! cwir!!

NaOH jest bardzo żrący! nie polecam! może sobie zrobić krzywdę, poparzyć a nie wspomne i dywanikach


no coś ty :lol: poznałem pare razy na własnej skórze :P ale jest higroskopijny, przy zachowaniu wszelakich środków ostrożności nic się nie stanie.
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 24 Listopad 2008, 12:36   
   Moje auto: ASTRA G


miałem do czynienia z takimi i większymi problemami bo pracowałem na myjni. Jedz na myjnię w której piorą tapicerki bo do tego mają odkurzacze piorące lub urządzenia karchera o nazwie Puzzi. Wyssają wodę a póżniej musisz to tylko dosuszyć. Sposobów jest kilka:
1. odpalasz ogrzewanie i hajcujesz na maksa ( pomysł skuteczny ale drogi)
2. Jeżeli masz możliwość to wstawiasz grzejnik olejowy lub dmuchawę na olej opałowy
3. Najbardziej lakoniczny- układasz gazety typu Wyborcza, Rzeczpospolita byle nie kolorowe. Często zmieniaj. Dla lepszego efektu możesz dostać się pod tapicerkę podłogi i położyć gazety i z góry i dołu.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Corsa B - Rozlana woda w kabinie.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.