Zamknięty przez: west
25 Marzec 2011, 12:32
Prędkość maksymalna - dane katalogowe a rzeczywistość
Autor Wiadomość
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 8 Marzec 2011, 00:25   Prędkość maksymalna - dane katalogowe a rzeczywistość
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


1.2 jedzie 200 km/h :lolo: :uuu: :uuu: Więc Pora modzić mój Silnik bo mnie 1.2 objedzie ;P

Co do Planów zacne :)

A Co do Sklepu to Jest Na to Dział jak się nie mylę ..;)

Pozdrawiam i Będę Śledził temat ;)
Ostatnio zmieniony przez spidan 24 Marzec 2011, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 8 Marzec 2011, 11:43   

hehe z tym 1.2 80KM w CD i 200 km/h to niezły żart, CD ze 100 KM pod maską nie poleci z licznikową prędkością 200 km/h.. no może z górki i z wyrzuconymi gratami ze środka.. a i jeszcze z wiatrem w plecy ;p
 
 
     
 domage


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 8 Marzec 2011, 14:07   

możliwe że wiatr w plecy miałem, ale dziś bez problemu 180 km/h leciałem.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 8 Marzec 2011, 14:56   
   Moje auto: ASTRA G


domage napisał/a:
możliwe że wiatr w plecy miałem, ale dziś bez problemu 180 km/h leciałem.


służbowe ??? Najlepsze auto pod słońcem - wierzę że tyle poleciało hehehe
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 8 Marzec 2011, 18:50   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


No ciekawe, na mojej 1,3 cdti 75 km max na A2 i to żyłowanie ostre z górki, wiatr sprzyjał i naprawdę długo to rozpędzanie trwało wg GPS 182 km/h wg licznika 195 km/h, więc wierzę, że benzyna może pójdzie to parę km więcej.

[ Dodano: 8 Marzec 2011, 18:51 ]
Z resztą to jest służbowe więc może tyle polecieć moja prywatna tyle nie poszła za to służbówka jak najbardziej (a może to ja nie chciałem prywatnej katować :) )
 
 
     
 domage


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 8 Marzec 2011, 20:55   

Nie do końca firmowe, firma jest rodzinna, więc jakby nie patrzeć to bardziej prywatny samochód.
Z resztą kto powiedział że jest katowane ?? Tylko raz mi się zdarzyło kołpak przytrzeć jak mnie ciężarówka zepchnęła na zakręcie. Nim się nagrzeje nie przekraczam 4 tys obrotów (dlatego właśnie chciałem temperature oleju i wody zamontować, no i ciśnienie oleju), olej na bieżąco zmieniany tak samo filtry, cała jest zakonserwowana, i wygłuszona, dołożona osłona silnika.
Większość życia to auto jeździ 110 km/h po autostradzie. (akurat pecha ma bo jeździłem do Gliwic akurat kiedy sośnice i węzeł murckowski robili i cały przód mam z kamieni obtłuczony.)
40 tyś km już zrobiłem, i jedynie na gwarancji mechanizm wycieraczek zmeiniali.
Wkrótce czeka mnie wymiana oleju z filtrami, i klocków hamulowych. Wypadało by już opony zmienić na letnie, bo mam nadzieje śniegu już nie będzie.
Tym autem poruszam się praktycznie tylko ja, a dziadostwa nie lubię. Corsa ma u mnie dobrze.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Marzec 2011, 20:36   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Moja też źle nie ma 55 tys w pierwszy rok użytku. Ja jednak daje jej popalić, autostrada A2 Łódź - Poznań 160 km/h to prawie non stop. ale nawet się trzyma, chociaż turbina już była wymieniana na gwarancji.
 
 
     
 domage


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Marzec 2011, 21:46   

Nie orientuje się ktoś gdzie można dostać spinke która przychodzi do zewnętrznej uszczelki szyby w drzwiach kierowcy ? Albo jakiś katalog online, to sobie znajdę taki kołek rozporowy.
Czyściłem dziś syf z uszelki i przy wyciąganiu jej rozpadła mi się spinka, która ją trzyma.
Swoją drogą chyba sobie pomaluje na czarny mat drzwi między szybą drzwi, a tylną "zaśplepką szyby bocznej". Wcześniej miałem tam folie naklejoną, ale się brzydko pomarszczyła.
 
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Marzec 2011, 22:43   
   Moje auto: corsovectroastra


fajna corsa :) też chciałem kupić kiedyś van-a tylko wkurzają takie wysokie dopłaty do każdej rzeczy :(

nasza corsa D 1.2 maksa miała autostradzie na równej drodze 180km/h i ani kilometra więcej nie chciała :(

ale wszyscy kilometrów kulają my mamy naszą ponad 3 lata i ma dopiero 46tys.km
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 23 Marzec 2011, 10:27   

Chociaż jeden - Klapek - bajek przynajmniej nie pisze, że jego Corsa leci 195 czy tam 200 km/h... jak co niektórzy wcześniej pisali.. szczególnie rozśmieszył mnie Mauro, którego Corsa ma 75 KM i prędkość katalogową 163 km/h, pisząc, że leciał z licznikową prędkością 195km/h!!! Benzyna 1.2 80KM i 180 km/h to jest możliwe - prędkość katalogowa 168 km/h + 10 km na błąd wskazań licznika. Moja Corsa ma prędkość katalogową 170km/h a leciałem nią maks. 185 km/h ale gdzie tu jeszcze do 195 czy 200 km/h ???
 
 
     
 Arrczi


Informacje
opolskie

Imię: Artur
Wiek: 35
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 15
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 23 Marzec 2011, 10:39   
   Moje auto: Corsa D Black&White


ja mam cd 1,4 90KM na autostradzie fakt padał deszcz miałem 170 na letnich oponach 215 R17 i więcej nie chciała obroty silnika 4,5 sprawdzone kilka razy te obroty przy tej prędkości i raz udało mi się wygenerować 190 na oponach zimowych 185 R14 ale auto latało tak po drodze ze strach takie prędkości tym autem rozwijać
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Marzec 2011, 22:17   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Bania26, ty też mnie śmieszysz, ale nie piszę o tym na forum, jak się nie znasz nie pisz, prędkość katalogowa to 177 km/h
http://przyspieszenie.pl/...3-cdti-ecoflex/
195 wskazanie licznika a wraz z prędkością przekłamanie rośnie więc 15 km/h gdzieś tyle mogło zawyżyć. Nie każę ci w nic wierzyć, ale z przyjemnością jak będę jechał A2 znów to zrobię fotkę, aby przeczytać twoje kolejne głupie komentarze :P

[ Dodano: 23 Marzec 2011, 22:20 ]
PS twoja corsa może kiedyś miała taką moc ja i prędkość katalogową co piszesz ale bez modów to nie wierze że tyle poleciała, wsiądź do CD jedź na autostradę, a później się wypowiadaj
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 24 Marzec 2011, 14:39   

mauro napisał/a:
Bania26, ty też mnie śmieszysz, ale nie piszę o tym na forum, jak się nie znasz nie pisz, prędkość katalogowa to 177 km/h
http://przyspieszenie.pl/...3-cdti-ecoflex/
195 wskazanie licznika a wraz z prędkością przekłamanie rośnie więc 15 km/h gdzieś tyle mogło zawyżyć. Nie każę ci w nic wierzyć, ale z przyjemnością jak będę jechał A2 znów to zrobię fotkę, aby przeczytać twoje kolejne głupie komentarze :P


mauro napisał/a:
No ciekawe, na mojej 1,3 cdti 75 km max na A2 i to żyłowanie ostre z górki, wiatr sprzyjał i naprawdę długo to rozpędzanie trwało wg GPS 182 km/h wg licznika 195 km/h, więc wierzę, że benzyna może pójdzie to parę km więcej.


Powiem tobie tak, pisałeś przecież wyraźnie wyżej, że twoja Corsa ma 75 KM i leciałeś z licznikową prędkością 195 km/h !!! więc wyciągnij sam wnioski czemu napisałem, że piszesz bajki... i w ogóle co za dane katalogowe mi tu pokazujesz ??? to nie są dane Corsy D z 1.3 75 KM... ona nie ma katalogowo 177 km/h tylko 163!!! 177 km/h ma Corsa D 1.3 95 KM EcoFlex.. Mącisz kolego mącisz !!! i to ty się nie znasz !! Przyznałeś teraz mi tylko rację, że jednak piszesz bajki !!! A co do mojej Corsy, to twoja by została daleko w tyle za moją - tyle ci powiem, A co do moich postów, że są głupie ? to nie mi oceniać, ale też i nie tobie, bo jakoś nie widać, żebyś czymś zabłysnął na tym forum, świadczy chociażby o tym ilość punktów - pomógł, więc się wstrzymaj na przyszłość z tego typu opiniami, że ktoś ma głupie posty i naucz się jednej rzeczy - jak coś piszesz to pisz rzeczowo i dokładnie to ktoś ci nie napisze potem, że piszesz bajki.. zastanów się trochę lepiej nad tym... Bo widzisz niektórzy tutaj czytają uważnie posty i na koniec 163 + 15 ( 15 bo twierdzisz, że tyle przekłamanie wynosi ) = 178 km/h - jak tyle polecisz swoją Corsą 1.3 75KM to będzie coś!
 
 
     
 Myszka
Zasłużeni



Informacje
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Marzec 2011, 16:44   

Nie mam żadnego punktu pomógł- czy to oznacza, że jestem bezużyteczna na forum i niczym tu nie zabłysnęłam. Czy użyteczność forumowiczów przeliczamy teraz na punkty pomógł???
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Marzec 2011, 17:39   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Nie wierzysz nie wierz, nie prosiłem cię o to, a to co wskazuje mi licznik i GPS udowodnię w przyszłym tygodniu jak będę na A2. Nie podniecaj się ilością punktów pomógł, bo tak jak napisała Myszka to nic nie znaczy w ilości 8 aaaaaaaahahahaha na 381 postów...... A tak jak byś chciała si pościgac to zapraszam, ale na większym dystansie niż 100 m. Bo samochód gwizda a kierowca......... Fakt, że link zaznaczyłem zły, nie zmienia to faktu, że nie znam ani jednego auta nowego co by jechał tylko tyle (wg GPS) co katalog pokazuje, więc ty zostań w książkach, a ja wracam na trasę.... Żenada koleżanko Żenada.
"A co do mojej Corsy, to twoja by została daleko w tyle za moją - tyle ci powiem" - moja corsa może tak ale nie z tobą za kierownicą.....
I czytaj ze zrozumieniem nigdzie nie napisałem, że twoje posty są głupie, tylko że mnie śmieszysz i nadal to robisz.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 24 Marzec 2011, 19:07   

Nie twierdzę, że ktoś kto nie ma punktów "pomógł" jest bezużyteczny na forum, bo sam też nie mam czym się chwalić, ale nie dam się obrażać osobie która pisze, że moje komentarze są głupie, ( przypomnę ci jak nie pamiętasz, że tak napisałeś ) "aby przeczytać twoje kolejne głupie komentarze :P" Przywołanie ilości punktów zrobiłem po to aby pokazać czy rzeczywiście moje posty są głupie na tle postów kolegi mauro... Piszesz, że cię śmieszę ? Ale powiedz mi czym ? tym, że nie wierze twoim bajkom ? Myślę, że nie jedna osoba tutaj nie uwierzy twoim bajkom, bo wg. ciebie twoja Corsa jedzie o 32 km/h więcej niż założyła fabryka !!! Czy to nie jest śmieszne ? Bo dla mnie jest, szczególnie, że już trochę jeździłem różnymi autami i wiem na ile jest stać auto które ma 75KM. Jeszcze raz ci napiszę - moje auto 75KM, wg. katalogu 170km/h, prędkość licznikowa 185km/h, twoje auto, 75KM, wg. katalogu 163km/h, prędkość licznikowa wg. ciebie 195km/h!!! Dodam jeszcze, że CD jest cięższa od CC! Zaskocz mnie i wytłumacz mi jak to jest możliwe ?? A może nie wiesz jaki masz silnik ? Może masz 90KM ?? Nadal twierdzisz, że cię śmieszę ?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 24 Marzec 2011, 19:41   
   Moje auto: ASTRA G


Bania26 napisał/a:
Nie twierdzę, że ktoś kto nie ma punktów "pomógł" jest bezużyteczny na forum


i na tym zakończmy temat "przydatności"



Cytat:
nie dam się obrażać osobie która pisze, że moje komentarze są głupie


I tej formuły prosze się trzymać, to że jest to dział "wolna amerykanka" nie zwalnia Nas od poszanowania innych userów.

W dojrzałej dyskusji proszę przedstawiać fakty i spostrzeżenia, osobiste animozje należy zostawić na pw lub inną formę kontaktu.
Jeśli sytuacja się powtórzy temat zamknę i posadzę na ławkę.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Marzec 2011, 20:53   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Czysta fizyka jak auto jest cięższe to z górki działa siła grawitacyjna na korzyść cięższego auta, przy długim rozpędzaniu jest to możliwe z resztą jak już pisałem nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, bo przecież spec jesteś. Do tego twoje auto 75 Km 185 na liczniku poszło, jeżeli nie masz żadnych modów to idę z tobą o zakład, że nie masz takiej mocy. Ja mam katalogowe 75KM, ale inną turbinę, bo stara maiła wadę fabryczną i na akcji serwisowej montują nowej generacji, jeżeli komuś padła. Jeżeli nie usuwają usterkę w starej (może to coś daję, ale nie wiem). Natomiast wiem co pokazuje mi licznik i GPS, a to już napisałem. Porobię zdjęcia, bo nie jestem na tym forum po to aby ktoś mnie od kłamców wyzywał. Pamiętaj każde słowo obrazy zawsze oddam z nawiązką. PS tak nadal mnie to śmieszy, bo zamiast dochodzić do tego czy ktoś ma rację czy nie wolisz mieszać go z błotem i pokazywać swoją niby wyższość, bo znasz kilka samochodów, uwierz mi to nie jest moje pierwsze auto i zapewne mam w życiu przejechane sporo więcej km niż ty, więc zanim od kogoś będziesz wymagać szacunku ty go okaż!!!! Żenada

[ Dodano: 24 Marzec 2011, 21:04 ]
PS prędkość katalogowa nie jest brana z licznika, więc 170 na liczniku to nie to samo co w katalogu, do katalogu są robione pomiary radarowe tak w woli przypomnienia specowi oraz z dwoma pasażerami i połową baku paliwa w woli ścisłości. Jeżeli patrzymy na takie pomiary to naglę nie piszę takich strasznych bajek, bo 163 katalogowe różni się od tego co napisałem wg GPS o całe 19 km/h co tak jak tłumaczyłem przy długim rozpędzaniu z górki jest możliwe, szczególnie że jechałem sam i z mniejszą ilością paliwa.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 24 Marzec 2011, 21:32   
   Moje auto: Porshe 911


Damian1991 popraw krzaka w tytule tematu.
:protest:
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 24 Marzec 2011, 21:52   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


a ja bym sie zbytnio nie sugerował tak tym wskazaniem GPS. Nie wiem jakie odświeżanie mają moduły GPS w autach, ale w np. palmtopach jak mi sie dobrze wydaje to min. 1 sekunda odświeżania. Im mniejszy czas odświeżania, tym lepsze i dokładniejsze wskazania.
Zauważ, że jeśli nawet GPS w aucie ma odświeżanie 1 sek, to co sekunde modół GPS wysyła i odbiera info od satelit na orbicie ziemskiej.
GPS'y mają zazwyczaj dokładność do kilku metrów, a nie centymetrów.
Zapewnie podobnie jest z prędkością.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Ogólne » Prędkość maksymalna - dane katalogowe a rzeczywistość
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.