Przesunięty przez: Kaszubski
29 Luty 2016, 17:43
1.5 td - porady i opinie
Autor Wiadomość
 cezarg1410


Informacje
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 6
Skąd: Grajewo
Wysłany: 28 Grudzień 2010, 22:34   1.5 td - porady i opinie

Zamierzam kupić Corsę B z silnikiem 1.5 td. Jak sprawuje się takie auto? Jak z odpalaniem na mrozie? Awaryjność osprzętu? Proszę o wszelkie opinie.
Pozdrawiam.
 
 
     
 emil_Z



Informacje
mazowieckie

Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 32
Skąd: Otwock
Wysłany: 29 Grudzień 2010, 16:43   
   Moje auto: ISUZU POWER :)


Co do silnika to jest to jeden z tych diesli które są nie do zajechania. Mam go od ponad roku, a w rodzinie jest od prawie 3lat.Przebieg prawie 200000km. Przez ten czas nie wydarzyła się żadna poważna awaria. Ja wymieniałem tylko części które się normalnie zużyły, jak tarcze hamulcowe i klocki, amortyzatory z tyłu, filtry i regularnie olej. Niedawno wymieniłem świece żarowe bo zaczął gorzej odpalać.
Co do odpalania na mrozie- podstawa to dobry akumulator i sprawne świece. Mój na nowym aku bez problemu odpala nawet przy -25st, wcześniej były problemy.
Jeździ sie całkiem przyjemnie, po załączeniu się turbo dość sprawnie przyspiesza (idealna sprawa przy wyprzedzaniu).
Spalanie w mieście ok.5.5-6.2l (zależne od pory roku). Na trasie spokojnie zejdzie poniżej 5l.

Tylko przy obecnych cenach paliw coraz mniej się opłaca jeździć dieslem:( Teraz jak miałbym kupować auto to chyba na benzynę i przerobiłbym na gaz.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Grudzień 2010, 18:57   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Miałem dwie Corsy B z silnikami 1.5 diesel (bez turbo) isuzu, to ta sama konstrukcja tylko bez turbiny. Silniki nie do zajechania.
Miałem problemy z pompą paliwa, w jednym z aut zaczela cieknąć ale po 300 tyś. km coś musiało się zepsuć. Pozatym tylko eksploatacyjne rzeczy.
Pamietaj w tym silniku o zmianie paska rozrządu co 60 tyś. km

Zuzycie paliwa w warszawskich korkach równo 5 litrów ON/100km
Ten silnik pojedzie na najgorszym paliwie i nic sie nie stanie

Kolego emil_Z dlaczego nie opłaca Ci się jeździć dieslem ?

5x 4.42 zł (po tyle mam ON w mojej okolicy) = 22,1 zł

Kupisz benzynę np. 1.2-1.4 to musi spalić teraz 8-9 litrów LPG.
8x2,7 zł = 21,6 zł

Nie bardzo rozumiem kalkulację, kupujesz diesla, koszty używania są podobne jak auta z LPG, odpadają Ci kosztu zakupu instalacji, serwisowania. Poczytaj fora ile problemów mają ludzie z gazem, czasem to chodzi fajne a czasem gazownik odsyła do speca od silnika i na odwrót nie wiadomo o co chodzi. W międzyczasie wymienią Ci pół silnika, świece, kable, filtry itp. po co nerwy jak jest diesel ?

[ Dodano: 29 Grudzień 2010, 19:00 ]
PS. Miałem już auta benzynowe z gazem. Teraz kupuję takie auta aby było mnie stać na paliwo bez kombinowania z gazownikami.
 
 
     
 emil_Z



Informacje
mazowieckie

Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 32
Skąd: Otwock
Wysłany: 30 Grudzień 2010, 19:18   
   Moje auto: ISUZU POWER :)


Mniej się opłaca bo różnica między pb a ON jest niewielka (w stosunku do tego co było jeszcze stosunkowo niedawno), a straszą że olej napędowy w przyszłym roku ma wyprzedzić benzynę. Jeśli tak się stanie to mniejsze spalanie może nie wystarczyć.
Szczególnie w zimę benzynówka jest lepszym wyborem- ledwo się za bramę wyjedzie i już się ciepło robi w środku:), a w corsie nieraz już przeżyłem jazdę przy -20st lub niżej, skostniałymi rękami, przy zamarzających od środka szybach, gdy trzeba przejechać z 10km żeby zaczynał grzać. Ale takie już są diesle.
Co do auta na gaz to trochę poczytałem i planuję w przyszłości zakup auta które dobrze współpracuje z gazem i ma prosty silnik, konkretnie Astrę II 1.6 8v.

A gazownika jakby co mam rzut beretem od pracy:)
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 30 Grudzień 2010, 19:36   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


emil_Z napisał/a:
Szczególnie w zimę benzynówka jest lepszym wyborem- ledwo się za bramę wyjedzie i już się ciepło robi w środku:)

chyba jak farelke do środka włożysz.

Nie przesadzaj tak z tymi wadami diesla.
Również mam 1.5 TD i na ogrzewanie nie narzekam. Corsa w benzynie grzeje się może w60- 70% czasu jak diesel. I taka jest prawda. Wystarczy pamiętać tylko o zaślepieniu chłodnicy.

A co do niezawodności diesla to żeście zapomnieli?
Nawet jak ON będzie kosztował 50gr więcej niż benzyna, to i tak wole diesla.
Bo mimo wszystko spalanie jest porównywalnie mniejsze, a moc większa.
Na dodatek BEZKOLIZYJNOŚĆ!! Ten silnik sie nie psuje, jest o wiele tańszy w utrzymaniu, niż benzyna, (że o LPG nie wspomne).
Nie od dziś wiadomo, że silniki diesla to najlepsze silniki, jakie człowiek mógł wynaleźć.
 
 
     
 cezarg1410


Informacje
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 6
Skąd: Grajewo
Wysłany: 13 Styczeń 2011, 19:32   

A jak z hałasami w środku? wiadomo stary diesel - głośny diesel. Ale czy przy 100 km/h da się jeszcze sensownie jechać?
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 13 Styczeń 2011, 20:09   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


nie wiem jak wszystkie 1.5, ale ja posiadam mate tłumiącą na ścianie grodziowej i na masce.
W porównaniu z ibizą 1.9 '98r, punto 2 1.9 '03r, golfem IV 1.9 '00r, polo 4 1.9 '04,
corsa nie wypada gorzej. Nawet powiedziałbym, że tak samo jak w/w auta.

Jedynie co nie dawno sie pojawiło, to drżąca tapicerka i elementy w popielniczce i schowku
 
 
     
 Ziembol


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Piła
Wysłany: 26 Luty 2011, 15:31   

Również mam 1.5 td, przebieg uwaga 300 tys, ostatnio mieliśmy ciekawe warunki pogodowe, a corsina nie zawiodła mnie ani razu, powiem więcej... miałem pilny wyjazd do bydgoszczy (ode mnie jakieś 100 km), dziadek mróz w nocy nie oszczędzał, a i rano nie dał za wygraną... mojej mamy fiesta 1.3 benz stojąca w garażu nie dała rady (ale to wina aku), moja corsina stojąca na dworze - 2 razy zagrzane świece, bendiks troszkę się ślizga (nie lubi mrozu) ale bez większego problemu odpala, a teraz ciekawostka: jadę, silnik zimny i nie mogę się rozpędzić, im wyższe obroty tym gorzej...w końcu kawałek z górki, rozpęd do 100km/h i nagle silnik zaczyna przerywać... zajeżdżam na stację i odkręcam wąż od filtra paliwa, leci KASZKA, dotankowałem i już było normalnie :) Wniosek - 300 tys km przebiegu, -25 stopni mrozu, paliwo kasza a skubaniec jeszcze na tym odpalił !!! :witat:
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 26 Luty 2011, 18:26   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Ziembol napisał/a:
-25 stopni mrozu, paliwo kasza a skubaniec jeszcze na tym odpalił !!!

proponuje użyć ulepszacza do ropy, która obniża temperature, przy której wytraca się parafina ( i woda w "chrzczonej" ropie)

[ Dodano: 26 Luty 2011, 18:29 ]
ja stosuję to:
http://auto-kosmetyki.kup...k-arrow-1000ml/
 
 
     
 Ziembol


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Piła
Wysłany: 3 Marzec 2011, 13:16   

Dudu, stosujesz to przez cały rok? Jak Ci na tym auto chodzi? Teraz już w miarę ciepło więc pies trącał :P Tym bardziej że w niedalekiej przyszłości pożegnam się z moją niunią :smutas:
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 3 Marzec 2011, 16:09   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


jeżdżę tylko zimą. Przestane lać, gdy nie będzie wieczorami poniżej minusa.
Stosuje już drugi sezon. Czy coś polepsza? No raczej napewno. nie dużo, ale zawsze coś.
Nie jestem w stanie porównać ci teraz jak odpala bez tego i z tym, bo tylko po pojawieniu się temperatury na minusie dolewam i mam spokój.
A silnik pracuje raczej normalnie. nie zauważyłem różnicy
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne » 1.5 td - porady i opinie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.