Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:46
Jakie amortyzatory? corsa w gazie
Autor Wiadomość
 kostrzewa87



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Oświęcim
  Wysłany: 13 Luty 2011, 22:20   Jakie amortyzatory? corsa w gazie
   Moje auto: Corsa C 2004


Witam, mam Corsę 5D z 2004r , posiadam w aucie GAZ, butla z gazem znajduje się w miejscu zapasowego koła, przez co tylne amortyzatory podupadły. Obniżyły się o dobre 10cm, dlatego chcę wymienić te amorki. Nie były wymieniane od produkcji - czyli 2004r.
Zastanawiam się jakie zamontować. No bo tak, jak dam oryginalne to znowu przez tą butlę i koło nad nią (czyli o wiele większy ciężar) za jakiś czas znowu auto mi samoczynnie siądzie z tyłu, a nie o to chodzi.
Chciałbym abyście mi pomogli w wyborze zawieszenia. Co trzeba wymienić w takim wypadku, jeżeli chcę aby było to zawieszenie tak samo komfortowe jak oryginalne ale żeby wytrzymało większy nacisk na oś, no i czy jeżeli jest wymieniane zawieszenie przy jednej osi to automatycznie musi być wymienione przy drugiej, przedniej?
Pozdrawiam
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 14 Luty 2011, 07:40   
   Moje auto: ASTRA G


Powinna pomóc wymiana sprężyn na mocniesze - często określana w katalogach jako wzmacniane. Spotkałem się już z reklamą - do aut z lpg.
 
 
     
 kostrzewa87



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 14 Luty 2011, 09:07   
   Moje auto: Corsa C 2004


a można jakieś konkrety? oferty z allegro czy też sklepu?

[ Dodano: 3 Marzec 2011, 17:04 ]
jakie rodzaje tych amortyzatorów? bo na allegro zobaczyłem 2 rodzaje - gazowe i olejowe, które są lepsze?
gazówki są droższe, ale czy wraz z ceną idzie też w parze większa żywotność i komfort?

tu jest przykładowa aukcja amortyzatora olejowego:
http://allegro.pl/amortyz...1483987838.html

tu jest przykładowa aukcja amortyzatora gazowego:
http://allegro.pl/amortyz...1460031134.html

zna ktoś specyfikę tych różnych amortyzatorów? Który się bardziej nadaje do auta z LPG w kole zapasowym (zbiornik 40-45l, więc w miarę ciężki)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ zawieszenia » Jakie amortyzatory? corsa w gazie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.