Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:00
poduszka pasażera
Autor Wiadomość
 mecenas3


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Grudzień 2010, 19:20   poduszka pasażera

Witam wszystkich,
proszę o pomoc w kwestii wyłączenia poduszki pasażera. Dowiedziałem się że oficjalnie się nie da więc trzeba samemu jakoś to zrobić. Może ktoś wie jak odpiąć wtyczkę z poduszki (jak się tam najłatwiej dostać) a może jest jakiś inny sposób na deaktywację poduszki pasażera?
Z góry dzięki.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Grudzień 2010, 20:26   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Normalnie nie da się wyłaczyć poduszki bo brak jest do tego odpowiedniego przycisku.
Wydaje mi się, że nie ma co demolować deski rożdzielczejj i schowka aby dostać się do poduszki pasażera i wyjmować wtyczkę, strasznie pracochłonne.

Wydaje mi się że najprostszą metodą jest jeśli masz poduszkę boczną w siedzeniu, odłaczyć wiązkę elektryczną pod fotelem. Pojawi się błąd układu SRS i gotowe.

do czasu wykasowania błędu z komputera masz wyłączone wszystkie poduszki, objawie się to świeceniem kontrolki airbagów na konsoli.

Inaczej tego nie zrobisz, jak wyjmiesz wtyczkę przy poduszce pasażera zarobisz się aby się do tego dostać. Odłączenie jednego elementu z układu wyłącza wszytko.

Życzę, bezwypadkowej jazdy...
 
 
     
 xc13


Informacje
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 6
Skąd: katowice
Wysłany: 27 Styczeń 2011, 14:01   

poduszkę wyłączyc sie da, starczy wizyta w serwisie i odpowiednie programowanie techem...

odłaczenie którejkowliek wtyczki powoduje wyłaczenie całego układu...
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Styczeń 2011, 14:54   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


xc13 napisał/a:
poduszkę wyłączyc sie da, starczy wizyta w serwisie i odpowiednie programowanie techem...

odłaczenie którejkowliek wtyczki powoduje wyłaczenie całego układu...


Kolego napisz coś więcej na ten temat.
Jak techem zamierzasz przeprogramować sterownik do poduszek ?
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 27 Styczeń 2011, 21:54   

techem czy nie techem, tak czy siak w serwisie powinni to zrobić, nad czym tu się rozwodzić, samemu jest to niemożliwe trzeba mieć odpowiedni interfejs i oprogramowanie, żeby móc przeprogramować sterownik poduszek, można oprócz serwisu poszukać dobrego fachowca od elektroniki samochodowej który ma odpowiedni sprzęt i pojęcie.. zawsze będzie taniej niż w serwisie.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Styczeń 2011, 17:21   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Bania26 napisał/a:
techem czy nie techem, tak czy siak w serwisie powinni to zrobić, nad czym tu się rozwodzić, samemu jest to niemożliwe


Dzięki za sugestie byłem w dwóch serwisach opla z corsą c, żony gdzie dowiedziałem się że nie da się tego zrobić
 
 
     
 mecenas3


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Styczeń 2011, 18:24   

ASO Opla tego nie zrobi.
W serwisie mogą ci fotelik sprzedać.
 
 
     
 xc13


Informacje
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 6
Skąd: katowice
Wysłany: 30 Styczeń 2011, 19:01   

xxyy777e napisał/a:
gdzie dowiedziałem się że nie da się tego zrobić
to sewrwisy są do nie powiem czego, bo jest to do zrobienia niestety serwis który się na tym zna i chce to zrobić to może 1/100....
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Styczeń 2011, 08:44   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


xc13 napisał/a:
wizyta w serwisie i odpowiednie programowanie techem...


Radzicie serwis... odwiedziłem w związku z tym dwa autoryzowane serwisy Opla. Teraz okazuje się, że może 1 na 100 potrafi to zrobić :)
To może niech ktoś napisze czy udało się coś takiego zrobić.
Fura z 4 poduchami ma mieć przeprogramowany oryginalny sterownik sterujący poduszkami tak aby były wyłączone dwie poduszki po stronie pasażera i aby ukłąd SRS działał w fotelu kierowcy.

Czekam na info od osób udzielających się w temacie gdzie zrobiły w swoich oplach taką modyfikacje.
Konkretne namiary na firmy a nie stwierdzenie "jedz do serwisu" "może 1/100 potrafi"
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 31 Styczeń 2011, 09:35   

xxyy777e, kiedyś w jednym z tematów napisałeś coś takiego:
"Wymieniasz wszystkie uszkodzone elementy. Na końcu resetujesz moduł SRS. Tu musisz poszukać kogoś kto specjalizuje się w układach SRS. Koszt ok. 200 zł W zależności od modelu trzeba wyjąć moduł i na programatorze wgrać stan pamięci z przed wypadku."
To może w takim razie trzeba znaleźć tego kogoś kto specjalizuje się w SRS i jego zapytać czy może wgrać oprogramowanie takie które obsługuje tylko poduszkę kierowcy... ( z auta które ma jedną poduszkę ) i potem zaadaptować moduł w aucie.. nie jest to logiczne ? tylko trzeba, jak to sam napisałeś znaleźć tego kogoś i go zapytać, bo jednak jak sam wiesz jest możliwość przeprogramowania SRS.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Styczeń 2011, 13:35   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Pisałem o resecie modułu SRS to zupełnie co innego niż wyłączenie programowo 2 poduszek powietrznych w układzie SRS który nie jest do tego przystosowany.

CZY KTOŚ MA TAKĄ MODYFIKACJĘ ???
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 31 Styczeń 2011, 22:54   

Teraz piszesz, że nie jest przystosowany do zaprogramowania -
xxyy777e napisał/a:
Pisałem o resecie modułu SRS to zupełnie co innego niż wyłączenie programowo 2 poduszek powietrznych w układzie SRS który nie jest do tego przystosowany.


, a wcześniej pisałeś, że na programatorze wgrywa się stan pamięci przed wypadkiem, to jak to w końcu jest ?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Luty 2011, 07:35   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Tak jest
 
 
     
 andreee


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Luty 2011, 18:36   
   Moje auto: Kadett D 1.3S Vectra A 1.6NZ


dzizas widze że nikt tutaj nie ogarnia zupełnie tematu :wstyd: I każdy z was wypisuje zasłyszane gdzieś piąte przez dziesiąte bajki że aż żal patrzeć jak jeden drugiego wprowadza w koleny błąd
Solucja jest prosta- odpinasz poduche, która Ci wadzi i w jej miejsce wpinasz emulator poduszki i jest po problemie. Że tak powiem u nas tak się robi w powypadkach, żeby przy sprzedaży kontrolki się nie paliły. A tak poza tym nie przychodzi mi do głowy po co obniżać bezpieczeństwo swoje i pasażerów? Jeżeli chodzi o dziecko to przypominam, że legalne przewożenie dzieci na przednim siedzeniu jest możliwe po osiągnięciu 14roku życia w świetle naszego prawa
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Luty 2011, 10:08   

Kolego andreee, piszesz że:
andreee napisał/a:
I każdy z was wypisuje zasłyszane gdzieś piąte przez dziesiąte bajki że aż żal patrzeć jak jeden drugiego wprowadza w koleny błąd


A za chwile sam robisz to samo pisząc:
andreee napisał/a:
Jeżeli chodzi o dziecko to przypominam, że legalne przewożenie dzieci na przednim siedzeniu jest możliwe po osiągnięciu 14roku życia w świetle naszego prawa


Podstawa prawna:
Dz. U. 2005 r. Nr.108
Art. 45.
[...]
2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
[...]

4. przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;
5. przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.


Gdzie to 14 lat o którym mówisz?

Wiec jak widzisz z ustawy jasno wynika ze jeśli dziecko przewozimy przodem do kierunku jazdy i w foteliku to nie ma tu ograniczenia wiekowego ani wymogu wyłączenia poduszki (pkt.5)
Co do punktu 4, ponieważ nie jest on jasno określony spotkałem się z taka interpretacja prawnika i policjanta ze nie ważne czy poduszkę można wyłączyć czy nie. Ustawodawca zabronił przewożenia w ten sposób dzieci a nie określił co w przypadku gdy poduszka jest wyłączona a po mimo tego znajduje się w pojeździe. Wiec ten sposób przewozu może zostać podważony bez względu na to ze wyłączyliśmy poduszkę bo nadal znajduje się ona w pojeździe i pojazd nadal jest w nią wyposażony.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 5 Luty 2011, 15:43   

andreee napisał/a:
dzizas widze że nikt tutaj nie ogarnia zupełnie tematu :wstyd: I każdy z was wypisuje zasłyszane gdzieś piąte przez dziesiąte bajki że aż żal patrzeć jak jeden drugiego wprowadza w koleny błąd
Solucja jest prosta- odpinasz poduche, która Ci wadzi i w jej miejsce wpinasz emulator poduszki i jest po problemie.


Emulator to najprostsze rozwiązanie o którym, przynajmniej ja nie pisałem gdyż uważam to za prymitywny sposób o którym nie warto było nawet pisać.. Chcesz zabłysnąć - napisz czy da się programowo wyłączyć poduszkę, ale pewnie zupełnie nie ogarniasz tego tematu..
 
 
     
 andreee


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Luty 2011, 16:56   
   Moje auto: Kadett D 1.3S Vectra A 1.6NZ


Jakby się dało to bym napisał.Poza tym podejście do tematu, że wszystko da się pod kompa podłączyć i przeprogramować jest conajmniej mylne w tej kwestii, bo choćbys nie wiadomo co za wsad wgrał to i tak będzie sypać błędem, bo wyobraź sobie że w poduszce jest przekaźnik, przez który zostaje zamykany obwód niezależnie od komputera i jak obwód się nie zamknie to z automatu zapali się lampka, która jest sterowana po części analogowo tranzystorem NPN
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » poduszka pasażera
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.