Przesunięty przez: Kaszubski
15 Marzec 2016, 11:42
Problem z lakierem
Autor Wiadomość
 Wondy
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Październik 2008, 12:47   Problem z lakierem

Witam.
Coś nie tak dzieje sie z moją Corsą. Nie wiem czy to wyblakł klar i teraz schodzi czy może auto było kiedyś malowane. Proszę zobaczyć na fragment drzwi i ocenić.
Dzięki.



Widać to na drzwiach (przy szybie) oraz przy wlewie paliwa.
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Październik 2008, 13:05   

Wedlug mnie autko bylo malowane bo miejsca o ktorych mowisz sa najczesciej narazone na rozne czynniki wiec Lakier peka :-/ Pozdro.
 
     
 Wondy
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Październik 2008, 13:08   

dziś pożyczę miernik lakieru, czy jak to sie tam nazywa i poprobuje:/
tylko czy będę w stanie stwierdzić czy całość była malowana? jak najlepiej to sprawdzić?
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 8 Październik 2008, 14:07   
   Moje auto: Porshe 911


moim zdaniem to źle położony "klar" i poprostu odchodzi
 
     
 Wondy
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Październik 2008, 14:10   

ale skąd aż taka duża różnica w kolorze:/ wyblakł? aż tak? zrobię jutro parę innych fotek i ocenicie.
Rozumiem że klar kładzie się jedynie na zew, stronie karoserii, bo ramy drzwi od wewnątrz lub maska od wewn. nie ma takiego odcienia jak zewnętrza strona.
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Październik 2008, 22:09   

Wondy, ja mam taką samą sytuację na lewym lusterku. widać że było malowane przez niekompetentnego lakiernika i niestety lakier matowieje.... więc element do ponownego malowania !
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Październik 2008, 12:19   

A u mnie jest jeszcze inna niespodzianka. Na bokach wysoko mam białe naloty tak ,jak bym z piekarni wyjechał.Polerowałem dwa razy było ok! po kilku tygodniach znowu wracało...tak jakby lakier oddał juz całą swoją barwe :-o
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Październik 2008, 15:21   

Akitainu Ja tez mam taki problem ale na calym aucie tylko widac meksykanska czerwien jak drzwi otworze :-/ Tez musze woskowac 2 razy do roku zeby przynajmniej nacieszyc sie oryginalnym kolorem 8-) Mysle co raz czesciej zeby oddac go do warsztatu na regerneracje lakieru ale wydatek od 300zl :-?
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 9 Październik 2008, 16:12   
   Moje auto: Opel Astra G


Panowie, polecam kupienie w markecie (np Makro albo Real) polerki samochodowej- Ja mam taką: http://www.allegro.pl/ite...a_car_jack.html wydatek nie jest duży (ja kupiłem w promocji za około 50zł), a efekt i satysfakcja duża :mrgreen: :mrgreen:

Za moje poprzednie auto kupujący dawali 1500-1700zł, po polerce poszło za 2500zł :mrgreen:

A co do białego nalotu- ja mam podobnie gdy woskuję i poleruję. Nalot pojawia się po 2 tygodniach jak np auto się zabrudzi... podobno jest to spowodowane za dużą ilością wosku nałożonego na karoserię...
 
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Październik 2008, 10:58   

LUKBUD ja mam specjalne gąbki,nakładam na zwyklą wiertarkę i poleruje ,nie mam potrzeby kupowania takiej polerki mimo,ze zastanawiałem się na nią.A mam czerwoną Corse tak,jak ROBSON7 i ten nalot jest widoczny :-?
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 10 Październik 2008, 13:44   
   Moje auto: Opel Astra G


tarcze + wiertarka to też polerka więc faktycznie nie ma potrzeby kupowania :mrgreen:
Powiem tak... teraz mam granatowa Corse i nalotu nie ma, wcześniej miałem czerwone Cinquecento i nalot był po każdym woskowaniu i polerowaniu... więc problem pewnie ten typ tak ma i czerwony lakier pokrywa się nalotem...
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Październik 2008, 18:47   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Na czarnym lakierze jest jeszcze bardziej widoczny nalot. (wiem jak to u mnie wygląda po ręcznej renowacji lakieru, a co dopiero po takiej polerce).
Jeśli chodzi o moje uczucia co do takiej polerki, to trzeba mieć do tego rękę. Za mocno w jednym miejscu przytrzymasz i będzie widoczna różnica. A dwa: jak zły zastosujesz wosk to ten biały nalot(nadmierna ilość wosku) wejdzie ci we wszystkie szczeliny i trzeba to później usunąć. A jest z tym dużo roboty...
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 10 Październik 2008, 19:05   
   Moje auto: Opel Astra G


Dudu ma rację! Za 1 razem jak polerowałem to w każdą szczelinę w blachach i pod plastiki dostała się pasta i lipa... trzeba potem to extra usunąć. Ale po kilku polerowaniach nabiera się wprawy :mrgreen: :mrgreen:
I taka mała uwaga z własnego doświadczenia, dla tych, którzy chcą polerować a jeszcze tego nie robili... uważajcie jak będziecie polerować lakier w okolicach elementów plastikowych... jak je przypadkowo przypolerujecie to naprawdę bardzo ciężko usunąć białe plamy, które mocno szpecą auto :-/ :-/
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Październik 2008, 19:10   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Oj tak. Ręcznie sie bawiłem w to lato i mi sie pastą wjechało na klamki. Ale sie później namęczyłem by to zakryć. Ale tajemny sposób pan dudu zna i zadziałało.
 
 
     
 marek27117



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 7
Skąd: Opole
Wysłany: 27 Styczeń 2011, 20:55   

ja m am trochę inny problem a mianowicie na mojej czerwonej strzale odchodzi tak jak by folia, i w związku z tym mam pytanie czy delikatnie przeszlifować i nałożyć bezbarwny czy tylko prze polerować??
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Styczeń 2011, 23:35   

Jeżeli klar odchodzi, to niestety trzeba siknąć i bazą i bezbarwnym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Problem z lakierem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.