Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:34
Akcja serwisowa Corsa D 2009-2011
Autor Wiadomość
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Styczeń 2011, 23:01   Akcja serwisowa Corsa D 2009-2011
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Witam, we wszystkich ASO jest aktualnie prowadzona akcja serwisowa Corsy D od roku 2009, bo wystąpił w niej defekt związany z turbiną, szczegółów nie znam, ale w mojej firmie dzięki temu problemowi zdechła turbina w dwóch egzemplarzach (min mojej).
Wykrzywiła się jedna łopatka turbiny, co sygnalizował świst pod czas załączania się turbiny. Jeżeli ktoś posiada Corsę z tego rocznika to niech udaje się czym prędzej do ASO w celu naprawy, a póki na gwarancji to przysłuchajcie się pracy turbiny czy nie wydaje dziwnych dźwięków (u nas zdechły przy przebiegu moja corsa 44k a kolegi 51k)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Styczeń 2011, 23:24   

Jestem ciekaw czy Aso Opla w jakiś sposób o tym informuje swoich klientów? Czy przypadkiem nie jest tak, ze jak się klient zgłosi sam to naprawią, a jak nie to liczą że akurat może się uda.
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Styczeń 2011, 23:36   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Mauro, możesz cokolwiek więcej się dowiedzieć. Czy tylko chodzi o auta z 2009 roku ?
Czy dotyczy to silnika 1.3 CDTI 75KM czy może 90KM czy może 1.7 CDTI 125KM.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Styczeń 2011, 18:49   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Finos: informują, ale tylko jeżeli kupiłeś auto w polskim salonie i podałeś dane kontaktowe (do nas do firmy dzwonili)
xxyy777e: a który masz rok? bo ja mam dwie jedna z 12.2007 i u niej nie ma tej usterki, a druga z 11.2009 i ta usterka jest (była, ale turbina tego nie przetrwała), z tego co mi mówili to dotyczy tylko tego rocznika, więc raczej jak masz starszy to powinieneś spać spokojnie, ale ja bym zadzwonił i podał numer VIN tak dla pewności.
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 19 Styczeń 2011, 19:38   
   Moje auto: SXI


recall w corsach był także związany ze źle działającym ABS-em już nie pamiętam dokładnie które roczniki były lub są uwikłane w to ale mój się do tego zalicza czyli 2007
także było coś z dmuchawą, przepalała się jakaś część i chyba wymieniali.
 
 
     
 Amigo


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 23 Styczeń 2011, 09:31   

Do mnie też dzwonili z salonu opla że jest jakaś wada w ABSie . Podobnież gdzieś się gromadziła woda i zakładają jakieś osłony ochronne na czujniki ABSu . Powiedzieli mi tylko że to występuje do końca 2007 roku i tylko w dieslach
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Styczeń 2011, 09:04   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


U mnie padł mi przez to ABS jak były duże ulewne deszcze, ale naprawili to na gwarancji, ale o żadnej wadzie fabrycznej mi nie powiedzieli :/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne » Akcja serwisowa Corsa D 2009-2011
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.