Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 20:02
Uciekający prąd
Autor Wiadomość
 AlqU


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: Sochaczew
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
  Wysłany: 16 Styczeń 2011, 15:51   Uciekający prąd
   Moje auto: VW Golf IV


Witam!

Ostatnio w mojej CB dzieją się dziwne rzeczy związane z prądem. Zaczęło się od tego, że poszła mi zapalniczka - nie działało CB-Radio. Następnie poszedł licznik (elektroniczny) - a dokładnie prędkościomierz i "miernik kilometrów" (nie wiem jak to nazwać). Pewien byłem co do gniazda zapalniczki że to bezpiecznik, co do licznika - i tak chciałem wymienić na ten z obrotomierzem więc zamówiłem nowy, kiedy przyszedł wymieniłem. Wymieniłem również 2 bezpieczniki, które były spalone.

No i teraz tak. Prąd w zapalniczce jest. Obrotomierz działa, prędkościomierz działa, ale już nie "bije kilometrów". Byłem pewien że to może ten malutki silniczek napędzający zębatki - wymieniłem na nowy, ale niestety - nic z tego. Dalej nie bije kilometrów.

No a dzisiaj podczas jazdy, włączył mi się alarm, odcięło paliwo i zatrzymał mi się w polu. Szczęśliwie po chwili odpaliłem i pojechałem dalej, ale co do alarmu wydaje mi się że to sprawa wilgoci (niestety, samochód nie jest garażowany.)

Pomożecie? Bo ja już jestem bezradny, a nie jestem za bardzo przy kasie żeby jechać do elektryka.
 
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 16 Styczeń 2011, 17:41   
   Moje auto: Corsa B


Miałem podobną sytuację, że w corsie brakowało prądu, jadąc w trasie prędkościomierz pokazywał 0 km/h. Po kilku ponownych odpaleniach było ok ale w końcu padło wszystko. Miałem uszkodzony alternator, wymiana na nowy pomogła. U mnie wszystko działo się w przeciągu jednej godziny więc może twój problem leży gdzie indziej. Może kabel od masy się poluzował?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Styczeń 2011, 20:46   

AlqU napisał/a:
obrotomierz działa, prędkościomierz działa, ale już nie "bije kilometrów"


Licznik kilometrów sterowany jest z tego samego impulsu co licznik prędkości, więc skoro jeden działa a drugi nie to wygląda to na usterkę wewnątrz licznika.
 
     
 AlqU


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: Sochaczew
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 17 Styczeń 2011, 11:50   
   Moje auto: VW Golf IV


Finos, działo się to zarówno na starym, jak i na nowym liczniku i tak jak wcześniej napisałem wymieniłem silniczek, napędzający zębatki od kilometrów.

Na dodatek ten alarm, którego już nie używam nadal "odcina" mi paliwo podczas jazdy (od czasu do czasu). Mam ochotę sprzedać ten samochód, odkąd go mam cały czas coś się dzieje. :ojh2:
 
 
     
 KRS


Informacje
pomorskie

Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: chojnice
Wysłany: 17 Styczeń 2011, 20:54   

AlqU napisał/a:
Mam ochotę sprzedać ten samochód, odkąd go mam cały czas coś się dzieje.

Nie mów tak, bo się obrazi i w ogóle nie pojedzie.

Mi też się wydaje, że prąd gdzieś mi ucieka. Przede wszystkim za mało dostają wycieraczki - gdy napotkają większy opór nie ruszą z miejsca. Dobrałem się już do mechanizmu wycieraczek i wszystko wygląda ok, dlatego myślę, że może to być właśnie brak prądu. Poza tym wydaje mi się, ze przy TIDzie wiązka ma gdzieś przebicie. Ogólnie w mojej Śliwce ktoś tak namieszał w elektryce, ze klękajcie narody - np. w zapalniczce kable były podłączone odwrotnie, wszędzie pełno kostek nie wiadomo po co zamontowanych :pff:
 
 
     
 AlqU


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: Sochaczew
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 19 Styczeń 2011, 08:12   
   Moje auto: VW Golf IV


Byłem wczoraj u 3 elektryków.

Jeden podpiął pod komputer, poklikał, poklikał no i stwierdził że to jest licznik zepsuty i wziął 50zł za tą przyjemność :uuu:

Drugi popatrzył i stwierdził że on takimi rzeczami się nie zajmuje.

Trzeci umówił się ze mną na poniedziałek, mam wziąć ze sobą stary licznik i z dwóch zrobi jeden sprawny. Prawdopodobnie któryś z detali licznika padł.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Uciekający prąd
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.