Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:59
[ Corsa B] cdr500 - czy warto zamiast fabrycznego kaseciaka?
Autor Wiadomość
 source_oln


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 4
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 18 Styczeń 2011, 02:17   [ Corsa B] cdr500 - czy warto zamiast fabrycznego kaseciaka?

Witam wszystkich ;)
Jestem posiadaczem corsy od 3 tygodni.
W sumie wszystko jest super, tylko lekko irytuje mnie fabryczne radio - na kasety.
Zależy mi na Tidzie, jak i również na CD (chociaż..),
znalazłem na alle(drogo)gro radio pochodzące z fabrycznych opli - delco electronics cdr500.
cena oscyluje w okolicach 200zł.
Prawdę mówiąc chciałbym się zapytać was o sens tej inwestycji (dodam,że nie zależy mi na wspaniałych głośnikach za 500zł, wystarczą mi fabryczne). Dodam,że TID podoba mi sie jako bajer i chcę go zostawić ,tak żeby RDS działał.
I w sumei jeszcze jedno pytanie - czy po zakupie takiego radia (oczywiscie z kodem), nei bęzie problemu współpracy z TID-em?
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 20 Marzec 2016, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 AlqU


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: Sochaczew
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 18 Styczeń 2011, 08:00   
   Moje auto: VW Golf IV


Te radio współpracuje z TID'em, więc problemu nie będzie. Też się nad nim zastanawiałem, ale mam teraz inne wydatki w mojej CB. Ogólnie, Delco było montowane nawet w Astrze Coupe, więc wg. Opla to radio jest dobre :)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Styczeń 2011, 10:17   

http://www.klubcorsa.pl/t...t4285.htm#35897
 
     
 skald54
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Styczeń 2011, 22:20   

Ja u siebie zamontowałem Delco cdr500 i wszystko jest o.k
 
     
 source_oln


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 4
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 19 Styczeń 2011, 15:23   

po przeszukaniu polskiego internetu mogę podsumować temat:

jest dwóch producentów fabrycznych cdr500:
Delco i VDO

Delco dzieli sie na
500D i 500E (widać na białej naklejce na obudowie radia, tam gdzie kody kreskowe są)
CDR500D - ma wzmacniacz 4*7,5W,
CDR500E ma wzmacniacz 4*20W (czyli szukamy wersji E ;)

VDO jest nowszym produktem, ma inny napęd CD (produkcji Philipsa stosowany także w Beckerze), elektroniczną regulację paramerów dźwięku (na klawiszach nie na gałkach) i gra trochę dynamiczniej.

Warto jeszcze poszukać sobie radia Kenwood KDC-7080R, GRUNDIG SCD 5290 RDS.

Mam nadzieję że pomogę wszystkim tym którzy będą poszukiwali odpowiedzi w przyszłości ;D
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Styczeń 2011, 17:13   

Mam obawy czy model VDO podłączysz pod Tida w Corsie B, bo się nie spotkałem w realu z tą wersją.
Bo tych: Kenwood KDC-7080R, GRUNDIG SCD 5290 RDS, na pewno nie.

To że radio działa w innym Oplu i współpracuje z Tidem w nim nie oznacza ze będzie działać w CB. Wynika to z zastosowania rożnych magistral danych. Np. radio które działa z Tidem w Corsie C lub Astrze II nie będzie działać z Tidem w Corsie B, bo w Corsie C jest już zastosowana magistrala CAN, której nie ma w CB.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » [ Corsa B] cdr500 - czy warto zamiast fabrycznego kaseciaka?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.