Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:34
Co potrafi CD
Autor Wiadomość
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Grudzień 2009, 13:17   Co potrafi CD
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Poniżej przedstawiam spis funkcji, o których istnieniu nie miałem pojęcia. Możliwe, że ktoś z was też nie wiem o nich.

Personalizacja kluczyka:
-ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości
-Oświetlenie wejścia (przy otwarciu nadajnikiem)
-Automatycznie włączana wycieraczka tylna przy wstecznym
-Sygnalizacja kierunkowskazem zmiany pasa (trzy mignięcia)
-Automatyczne blokowanie zamków po ruszeniu
-regulacja głośności dźwięku kierunkowskazów
-fallow me home (ale to znałem wcześniej)
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 9 Grudzień 2009, 13:51   
   Moje auto: Opel Astra G


Możesz opisać dodatkowo, jak np "spersonalizować" kluczyk dla tych, którzy nie wiedzą jak to zrobić. Czy jest on już fabrycznie ustawiany, czy istnieje możliwość jego późniejszej kalibracji?
I ogólnie jak np użyć funkcji follow-my home, bo np 3krotke mrugnięcie kierunku to norma, przy delikatnym przełączeniu dźwigni kierunkowskazu, która sama wraca do położenia wyjściowego (dla mnie ten bajer w Corsie D i Astrze H to głupi pomysł... Opel chyba też tak stwierdził bo Insygnia ma już stare, dobre i sprawdzone manetki wycieraczek i kierunków) :D

Tak na marginesie, automatyczna wycieraczka tylna po wbiciu biegu "R" i włączonych wycieraczkach przednich występowała już w Corsie C ;)
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 9 Grudzień 2009, 14:23   

też jestem ciekaw :) i na marginesie w Corsie C też jest -automatyczne blokowanie zamków po ruszeniu... (mam to u siebie) kwestia zaprogramowania sterownika nadwozia...
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Grudzień 2009, 14:43   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Właśnie o to chodzi, że te rzeczy można sobie włączać lub wyłączać. Opiszę wszystko po kolei:

fallow me home:
aby włączyć, wyciągamy kluczyk ze stacyjki, otwieramy drzwi od kierowcy i włączamy sygnał świetlny (mrugnięcie) światła przednie zapalą się na 2 minuty

Aby wejść do programowania kluczyka, wkładamy kluczyk przekręcamy zapłon wyłączamy zapłon i pozostawiamy kluczyk w statyjce. Pociągamy manetkę kierunkowskazu i wycieraczek do siebie i przytrzymujemy aż do sygnały (3 sek), na wyświetlaczu pojawi się napis P1 manetką kierunku zmieniamy funkcję a wycieraczek wartość. Poniżej która funkcja co oznacza:
P1: Włączanie świateł za pomocą zdalnego nadajnika (2 x otwarcie samochodu)
P2: Automatyczna wsteczna wycieraczka
P3: Sygnalizacja zmiany pasa 3 mignięcia
P4: Automatyczne blokowanie zamków
P5: Selektywne odblokowywanie zamków
P6: Ostrzeżenie o nadmiernej prędkości
P7: Głośność sygnału dźwiękowego kierunkowskazu
Podobno są jeszcze inne funkcje które można programować za pomocą złącza ODB2, ale jeszcze nie wiem co i jak, jak dowiem się więcej to napiszę. Jeszcze oświetlenie parkowania po wyłączonym zapłonie naciskamy kierunkowskaz w zależności z której strony chcemy włączyć światła parkingowe. W nie których wersjach istnieje jeszcze możliwość otwierania i domykania szyb z kluczyka w tym celu trzeba przytrzymać przycisk otwarcia lub zamknięcia samochodu (ja mam tylko domykanie). W razie nie jasności piszać :)
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Grudzień 2009, 22:47   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Dla nie zorientowanych w temacie wszytkie te rewelacyjne odkrycia znajdzie każdy posiadacz instrukcji obsługi Opel Corsa D na 39 stronie.
Generalnie jeśli ktoś nie ma, polecam można się dowiedzieć wiele ciekawych informacji. Nie wszytko jest intuicyjne. Na allegro do kupienia w cenie 40~50 zł

Zamiast mozolnie przepisywać instrukcje może lepiej wkleić cyfrowe zdjęcie ? :)
 
 
     
 Konsiosio



Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 25
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 14 Październik 2010, 16:38   

Świetna sprawa, uruchomiłem sobie automatyczne blokowanie drzwi. Od nowości denerwował mnie dźwięk kierunkowskazu, teraz go wyciszyłem :) Z tą tylną wycieraczką to troche nie wypał, bo jak nie pada deszcz a wrzucisz R to po co ma śmigać wycieraczka ?? Jak wejdziecie w te opcje i przestawicie np. z off na on to żeby się to zapisało trzeba przyciągnąć do siebie dźwignie kierunkowskazu i wycieraczek, jak się tego nie zrobi to ustawienia się nie zapiszą.
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 14 Październik 2010, 18:15   
   Moje auto: Opel Astra G


Konsiosio napisał/a:
Z tą tylną wycieraczką to troche nie wypał, bo jak nie pada deszcz a wrzucisz R to po co ma śmigać wycieraczka ??
ona tylko działa w ten sposób jak przednie wycieraczki są włączone ;) (czyli raczej jak pada deszcz :D )
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Październik 2010, 19:06   

mauro napisał/a:

P3: Sygnalizacja zmiany pasa 3 mignięcia
P4: Automatyczne blokowanie zamków
P5: Selektywne odblokowywanie zamków

Czy to dotyczy również corsy C, bo trochę mnie denerwuje automatyczne blokowanie zamków, a chłopaki zakładając alarm nie potrafili tego wyłączyć?
Co oznacza selektywne odblokowywanie zamków?
 
     
 Konsiosio



Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 25
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 14 Październik 2010, 19:10   

Ja niestety pozycje 5 mam nie aktywną, z 4 odrazu przeskakuje na 6 :(
 
 
     
 Arrczi


Informacje
opolskie

Imię: Artur
Wiek: 35
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 15
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 15 Październik 2010, 09:54   
   Moje auto: Corsa D Black&White


5 pozycja jest dostępna w Corsie 5d i z fabrycznym alarmem opla tak mi w salonie powiedzieli :) Pozdrawiam
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Październik 2010, 17:55   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Ja mam zamykanie drzwi w obu corsach mam corsę 5d bez alarmu tylko centralny oraz corse 3d z fabrycznym alarmem
 
 
     
 Konsiosio



Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 25
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 15 Październik 2010, 19:13   

Ale 5 to jest to jakieś selektywne odblokowyanie drzwi, u mnie przeskakuje z 4 na 6 :(
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Październik 2010, 20:49   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


A to tego też nie mam ani w jednej ani w drugiej.
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 30 Grudzień 2010, 17:20   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Żeby nie tworzyć kolejnego tematu. Przy przeglądaniu Youtube "odkryłem" kolejne funkcje które posiada CD nie posiadająca wyświetlacza CID lub GID. Po przekręceniu kluczyka na zapłon, trzeba wcisnąć 3 razy guzik od zerowania licznika dziennego a za czwartym razem go przytrzymać na ok 10 sekund. Robi sie to mniej wiecej tak: klik, klik, klik, klik i trzymamy. Ukazują nam sie wtedy prawdopodobnie odczyty z komputera. Klikając guzikiem można przechodzimy do kolejnych odczytów z komputera. W załączeniu link oraz lista co oznaczają dane komunikaty - zaczerpniete i przetłumaczone z niemieckiej strony:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Lista:
1. Datum der Herstellung des Fahrzeuges - data wyprodukowania samochodu
2. Datum und Version der installierten Software - data i wersja zainstalowanego oprogramowania
3. unbekannt - nieznany
4. Aktuelle Geschwindigkeit und Drehzahl - aktualna predkość i wartość obrotowa silnika
5. Batteriezustand - napięcie akumulatora
6. Cockpitbeleuchtung und Motortemperatur - oświetlenie zegarów i temperatura silnika
7. unbekannt - nieznany
8. unbekannt - nieznany
9. unbekannt - nieznany
10. unbekannt - nieznany
11. Tankinhalt (in Liter) und Reichweite - ilość zatankowanego paliwa w litrach i zasięg (ale nie wiem jak sie go odczytuje)
12. Momentaner Verbrauch (in Liter/Kilometer bzw. Liter/Stunde) - chwilowe zuzycie (w litrach /km i w litrach/h)
13. Anzahl der Tage seit dem letzten Service und gefahrende Kilometer seit dem letzten Service -ile dni mineło od ostatniego serwisu i za ile km jest nastepny


I jeszcze jedna rzecz, ale kompletnie nie wiem do czego może być przydatna to wciśniecie i przytrzymanie przycisku Setting w radiu do czasu włączenia syg bip, a następnie wciśnięcie klawisza reg. Też pokazują się jakieś funcje ale do czego to :uuu:

W załączeniu link:

http://www.youtube.com/watch?v=NmD7cTIfbV8
Ostatnio zmieniony przez gregor_bs 30 Grudzień 2010, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 30 Grudzień 2010, 19:46   

wiem też, że można na wyświetlaczu, odpowiednią kombinacją przycisków, zobaczyć temperaturę silnika... myślę, że to dosyć przydatna informacja, bo jednak corsa d nie ma na desce tak ważnego czujnika - moim zdaniem ogromna wada tego modelu podobnie astry III :/ co ciekawe najnowsza astra ma już ten czujnik..
 
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 30 Grudzień 2010, 20:51   

Bania26 napisał/a:
wiem też, że można na wyświetlaczu, odpowiednią kombinacją przycisków, zobaczyć temperaturę silnika... myślę, że to dosyć przydatna informacja, bo jednak corsa d nie ma na desce tak ważnego czujnika - moim zdaniem ogromna wada tego modelu podobnie astry III :/ co ciekawe najnowsza astra ma już ten czujnik..


a to byłoby fajne ale jaka to kombinacja guzików?
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 30 Grudzień 2010, 21:20   

widziałem to tutaj http://www.youtube.com/wa...feature=related ale chyba to tylko w OPC działa.. ?? ;/
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 30 Grudzień 2010, 21:41   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Bania26 napisał/a:
widziałem to tutaj http://www.youtube.com/wa...feature=related ale chyba to tylko w OPC działa.. ?? ;/


No i to prawdopodobnie można sprawdzić klikając jak ten gość w ten guzik od zerowania licznika dziennego, to samo co opisywałem wcześniej. Nie pamietam czy też tam była temperatura bo już nie chce mi sie isc do garażu :-)

Edit: uzupełniłem opis co do poszczególnych wyświetleń. Jest też temperatura silnika.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Styczeń 2011, 19:59   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


gregor_bs napisał/a:
I jeszcze jedna rzecz, ale kompletnie nie wiem do czego może być przydatna to wciśniecie i przytrzymanie przycisku Setting w radiu do czasu włączenia syg bip, a następnie wciśnięcie klawisza reg.
jest to tak zwany testmode pokazuje poprawność działania odtwarzacza, dużo dziwnych cyferek :)
 
 
     
 Arrczi


Informacje
opolskie

Imię: Artur
Wiek: 35
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 15
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 10 Styczeń 2011, 21:14   
   Moje auto: Corsa D Black&White


Siema mam pytanie co do tych opcji w Corsie po przyciskaniu przycisku do zerowania licznika wszystko fajnie działa prędkość temperatura silnika, ilość wachy w baku ale czy działa wam to chwilowe spalanie bo u mnie pisze C 00 i na dole 00 00 i nic nie chce się pokazać a bardzo fajne by to było czekam na odp może coś źle robię. Pozdrawiam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne » Co potrafi CD
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.