Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:22
Duże spalanie w Corsie B x12sz
Autor Wiadomość
 mayjor



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Listopad 2010, 23:43   Duże spalanie w Corsie B x12sz

Witam

Od dłuzszego czsu walcze z duzym spalaniem w moim Corsarzu (silnik x12sz, rok 1996) wynoszącym 14l/100km w mieście. Wymieniłem już termostat, świece, sonde lambda, czujnik temperatury silnika, filtry i nic to nie dało. Komputer nie wywala żadnego błędu. Czy ktoś spotkał się z czymś takim w swoim autku i/lub wie jaka może być przyczyna dużego spalania (komputer, czujnik wału???)?

[ Dodano: 7 Listopad 2010, 10:48 ]
mogę liczyć na jakąś pomoc?
 
 
     
 JuuL



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 24
Skąd: Płock
Wysłany: 7 Listopad 2010, 15:31   

Witaj!

Ja miałem jakiś czas temu podobny problem, na szczęście już rozwiązany. Ale żeby się upewnić czy to ta sama przyczyna napisz proszę czy wysokiemu spalaniu towarzyszy spadek mocy silnika? U mnie spalanie też wzrosło do prawie 15l/100km i ciężko było rozpędzić samochód do więcej jak 100km/h.
 
 
     
 kruszek


Informacje
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: toruń
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 7 Listopad 2010, 17:35   

Juul podłączę sie pod temat!Mam to samo-dużo pali i dłuuuuugo czekam aż się rozpędzi.Zupełny brak mocy.
 
 
     
 JuuL



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 24
Skąd: Płock
Wysłany: 7 Listopad 2010, 18:18   

U mnie problemem okazała się CEWKA ZAPŁONOWA. Ponoć było w niej jakieś pęknięcie, którym do środka dostawała się wilgoć i przez to wzrosło zużycie paliwa i spadła moc silnika. Po wymianie cewki problem zniknął jak ręką odjął. Koszt - około 200zł.
 
 
     
 mayjor



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Listopad 2010, 21:37   

a jak zdiagnozować uszkodzoną cewkę, są jakieś metody?
 
 
     
 JuuL



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 24
Skąd: Płock
Wysłany: 8 Listopad 2010, 09:56   

Dodam jeszcze, że podobny problem miałem dwukrotnie. Z tym, że w przypadku awarii cewki nie świeciła się żadna kontrolka na desce rozdzielczej. W drugim przypadku objawy były podobne czyli spory apetyt na paliwo ale bez widocznej utraty dynamiki auta. Tutaj już świeciła się czerwona kontrolka silnika a podpięcie pod komputer wykazało błędy w układzie EGR i sondzie lambda.
 
 
     
 mayjor



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Listopad 2010, 10:00   

sprawdziłem cewkę metodą ze świecami czyli czy każde wyjście daje prąd na swiece. Po złapaniu dwóch przewodów po kolei zostałem "kopniety" prądem. Czy zuzycie przewodów może mieć wpływ na tak wysokie spalanie?
 
 
     
 JuuL



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 24
Skąd: Płock
Wysłany: 8 Listopad 2010, 10:39   

Myślę, że może mieć wpływ chociaż ekspertem nie jestem. Przewody też ostatnio zresztą zmieniłem przy okazji wymiany cewki.
 
 
     
 mayjor



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Listopad 2010, 23:14   

przewody wymienione ale to nic nie dało, wymienie cewke zapłonową i napiszę czy pomogło
 
 
     
 Grzegorz80


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Grudzień 2010, 11:54   

Mi tez dużo pali po mieście 10 l/100, a w zimie 14 l/100. Zmieniłem alternator, przewody wysokiego napięcia, świece i nic nie pomogło. Podłączyłem pod komputer: sonda, ciśnienie wszystko w porządku.
 
 
     
 kokpit


Informacje
malopolskie

Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 41
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Styczeń 2011, 10:39   

Jak tak czytam posty o tym spalaniu to zaczynam się cieszyć, że moja corsa 1,4 96r. pali zaledwie 10 lirów :hurra:
Jest to dla mnie największy mankament mojego maleństwa bo tak to nie mogę narzekać. Głównie poruszam się po mieście i czasami robię jakiś wypad w dłuższą trasę. Jak się postara to połowa przebiegu w mieście i połowa na trasie to schodzi do 6 litrów.
Oby tylko ktoś znalazł lekarstwo na te litry nieszczęsne :)
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 5 Styczeń 2011, 21:16   

w krakowskich korkach to normalne spalanie masz, jak schodzi do 6 l na trasie to już nic nie zdusisz, zmień technikę jazdy to może litra zbijesz z tych 10, Mi pali 8 l gazu, ale w trochę mniej tłocznym mieście
 
 
     
 kokpit


Informacje
malopolskie

Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 41
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Styczeń 2011, 17:43   

fakt lubie dużo zjeść i mam ciężką stopę :P
 
 
     
 Banerx
Zasłużeni
VW Gruppe



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 177
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Styczeń 2011, 13:50   
   Moje auto: Fabia I


kokpit hehe kraków potrafi oj potrafi ja mam automatyczną skrzynkę więc to jeszcze więcej bierze:) a Małopolskę zapraszam do odpowiedniego działu :) sorka za :ot:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Duże spalanie w Corsie B x12sz
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.