Przesunięty przez: Kaszubski
29 Luty 2016, 17:43
Świerzo kupiona corsa B co zrobić?
Autor Wiadomość
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 25 Grudzień 2010, 17:34   

pasek jest niebieski...
co do zieleni:
"Co to jest szyba biała, zielona itd. ? Szyba biała jest to szyba podstawowa, bez zabarwień. Szyba zielona, posiada lekkie zielonkawe zabarwienie, charakteryzuje się mniejszą przepuszczalnością światła słonecznego. (atermiczna). Występują jeszcze szyby w kolorze błękitnym i brązowym oraz szyby w podanych kolorach ale znacznie ciemniejsze, stosowane w tylnych częściach nadwozi niektórych aut."
 
 
     
 Sou


Informacje
Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Grudzień 2010, 17:37   

Chwila chwila. Domyślam się że szyba będzie przeźroczysta:D tylko jest różnica między przeźroczystą zieloną szybą a przeźroczystą szybą bezbarwna chyba? A pas niebieski nie zileony;>

Z tego co zrozumiałem szyba 153zł montaż 140zł. Nie wiem czy to dużo czy mało przeczytałem na forum że szybę można sobie smemu zamontować wydając na to 20zł na klej;) Tylko co z uszczelkami? Nowe się kupuje czy jak? No i dalej wolałbym narazie te moje uszczelki "wepchnąć" na miejsce tylko nie wiem czy one nie powinny byc przyklejone do szyby :D Może to jakaś fuszerka jest kompletna koleś wstawił szybę na szybko bez żadnych klejów itd i teraz mi wychodzi uszczelka...


EDIT: Gik, a ta zielona to jakaś gorsza czy może z filtrem czy może poprostu zależy od upodobań?;p Standardowo w corsie B powinna być chyba biała?
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 25 Grudzień 2010, 17:56   

zielona lepsza, jest częściowo przyciemniona, tego nie widać ale oko to odczuwa, u mnie w mieście 120 za montaż. Podjedź do nich i spytaj się co z tą uszczelką idzie zrobić, może coś zdziałają za symboliczną flaszkę
 
 
     
 Sou


Informacje
Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Grudzień 2010, 18:08   

gik napisał/a:
zielona lepsza, jest częściowo przyciemniona, tego nie widać ale oko to odczuwa, u mnie w mieście 120 za montaż. Podjedź do nich i spytaj się co z tą uszczelką idzie zrobić, może coś zdziałają za symboliczną flaszkę


Niby tak tylko właśnie się tam zacząłem przygladać tej szybie w momencie gdy po lewej stronie na górze "tapicerka?" zawilgotniała. Widziałem że jest brudna już wcześniej ale teraz widzę że to od wilgoci. I tak przypuszczam że może to cos mieć wspólnego z tą cała szybą, może jest jakoś źle wsadzona itd? Chyba że to jeszcze cieknie gdzieś nie wiem z łączeni dachu z drzwiami i maską? Powodzi nie ma ale wiadomo że tak nie może być bo wilgoć w środku auta to nie najlepsza sprawa...

[ Dodano: 26 Grudzień 2010, 19:44 ]
Kolejny dzień z corsa. Radio chyba jest już całkiem zablokowane, wyświetla się tylko napis SAFE, mimo zapewnień moderatora na forum corsy B nie znalazłem informacji na ten temat. W instrukcji jest napisane, że w takim stanie radio należy oddać do serwisu. Pewnie teraz bardziej opłaca się jakieś nowe kupić;)

Naprawiłem spryskiwacze przednie przyczepiając wężyk do pompki. Pewnie odpadnie jak samochód ruszy ale już coś ojciec myśli jak to tam porządnie zrobić (aktualnie wężyk jest tak ciasny ze ledwo 2mm weszło na pompkę i dalej nie da rady). Tylni spryskiwacz coś nie psika, będę coś kombinował z jego przetykaniem;)

Wracając do szyb, brat zobaczył te uszczelki i mówi... że tak ma chyba być o_O Że w tych corsach uszczelki z boku szyb tak odstają i robią za jakieś "rynienki". Prawda to jest ? Wszystkie samochody co stoją na podwórku maja uszczelki równo przyciśnięte do szyby ale to nie corsy...

[ Dodano: 29 Grudzień 2010, 00:07 ]
Ok byłem na takim "przeglądzie".

Po ścieżce powiedział że hamulce do wymiany się nadają x4, robocizna 100-200zl.

Pod spodem samochodu PODŁUŻNICE na wysokości kół wyglądają jakby były już robione i było z nimi źle, są jakąś gumą/smołą/mazią odpadająca "impregnowane" więc nie wiem jaki jest dokładnie stan metalu ale Pan powiedział, że to do naprawy, koszt ~500zł.

Bak jest mokry, stan wiadomo nie najlepszy ale ja tam dziury nie widziałem, możliwe że gdzieś na uszczelkach cieknie... (był zatankowany do pełna 2 dni temu). Na poziomie 35l dziś stojąc kilka razy na śniegu w różnych miejscach nie stwierdziłem żadnych wycieków poza dwoma kroplami ropy. Przed godziną zatankowałem do pełna, zaparkowałem kilometr dalej i podłożyłem karton. Zobaczę ile tam się z niego leje. Bak wydaje się być suchy od prawej strony samochodu (może jak ktoś wie gdzie są uszczelki to jest w stanie stwierdzić że są po lewej i to z nich może się lać). Wymiana całego baku to robocizna 100zł, bak na szybko sprawdził 400-500zł ale to jakiś lepszy był, nie był w stanie sprawdzić ile tańsze kosztują.

Jakieś końcówki drążków też nadają się do wymiany koszt... nie zapisałem.

Jakieś sprężyny z tyłu proponowałby wymienić, koszt ~100zł (nie wiem czy to za materiał czy za robociznę czy za całość).

Rozrząd. Bez pompy 390zł z pompą 510zł (j.w nie wiem czy z robocizną).

Osobiście się nie znam. Co sądzicie o podanych przez mechanika cenach? Ja się trochę przeraziłem:p Wydaje mi się, że zrobiłbym teraz jeśli będzie trzeba:

- podłużnice
- końcówki drążków
- rozrząd
...
-hamulce? (hamuje, aktualnie zima i i tak za szybko nie jeżdżę, można to jakoś rozłożyć? np teraz przód a później tył?

Wszystko poza podłużnicami z ojcem jesteśmy w stanie zrobić...ale nie w zimie:/ Sprężyny podobno puki nie strzelą to nie ma dramatu a jak strzelą to to nie jest jakiś większy koszt niż wymiana profilaktyczna. Bak... IMO tragedii nie ma. Zobaczę co jutro będzie na kartonie i pod samochodem ale po "śladach postojowych" nic nie zauważyłem więc chyba do wiosny może poczekać...?

P.s Szyba wymieniona na nówkę, wziąłem jednak białą żeby kolorystycznie nie odbiegała. Koszt operacji 280zł.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne » Świerzo kupiona corsa B co zrobić?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.