Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:59
kapie olej corsa c 1.2 lpg 2002r
Autor Wiadomość
 kamilino19
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Czerwiec 2009, 21:23   kapie olej corsa c 1.2 lpg 2002r

Witam serdecznie .Jest to mój pierwszy post i pierwszy Opel dlatego proszę bez zbędnych postów ze temat już był bo nawet jakbym go przeczytał to nie wiedziałbym czy dotyczy mojego problemu.
Nie wiem jak się nazywa ta część za co odpowiada i dlatego proszę o informację.

Olej kapie z punktu oznaczonego na zdjęciu.
Najbardziej wysunięty element, tam skąd wychodzi drut lub cokolwiek to jest, się rusza i ten zielony oring-uszczelka tez się wysuwa.

Co to za cześć?
Za co odpowiada?
Jak ma wyglądać prawidłowo wykonany montaż/wymiana.

Kontrolka ciśnienia oleju zapala sie po paru minutowej jeździe.
Oleju dolewam.
Poniżej zdjęcia
Bardzo proszę o pomoc.


Ostatnio zmieniony przez kamilino19 24 Czerwiec 2009, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Czerwiec 2009, 21:44   

Dziękuje za zapoznanie się z regulaminem i poprawienie postu.

Co do pytania - wydaje mi sie że to czujnik ciśnienia oleju, ale może ktoś jeżdżący Corsa C Cie w tym upewni.
Jeśli jest uszkodzony i dlatego wycieka z niego olej - należało by go wymienić. Kupujesz nowy, wykręcasz ten, wkręcasz nowy, podłączasz kable i po problemie. Nie zapomnij ze jest tam też uszczelka. A oleju nie dolewaj bo świeci Ci kontrolka oleju, jeśli ten czujnik jest uszkodzony to kontrolka będzie sie zapalać nawet jak stan oleju będzie ok. Stan oleju sprawdzaj miernikiem poziomu oleju(bagnetem) i jak jest ok, to nie dolewaj, bo jak będzie za dużo to też spowodujesz usterkę silnika.
Ostatnio zmieniony przez Finos 24 Czerwiec 2009, 23:00, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
 barmar



Informacje
LPG: Tak
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 92
Skąd: Mierzejewo k/Leszna
Wysłany: 25 Czerwiec 2009, 11:49   
   Moje auto: Astra H 1.7 CDTI


tak zgadza się to czujnik oleju. ;) Mi też on ciekł :kwasny: wymieniłem go i problem znikł :super: Koszt to około 20-30zł :)
 
 
     
 kamilino19
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 18:07   

czy przed wymiana mam odłączyć akumulator? czy nie trzeba.



Czy po wymianie zaświeci się kontrolka ciśnienia oleju i trzeba będzie podłączać ja pod komputer?
 
     
 barmar



Informacje
LPG: Tak
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 92
Skąd: Mierzejewo k/Leszna
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 18:40   
   Moje auto: Astra H 1.7 CDTI


Wymiana jest bardzo prosta. :hyhy: odkręcasz stary czujnik i wkręcasz nowy i gotowe. :rotfl: :hyhy: proste jak wiązanie sznurówek :rotfl:
 
 
     
 kamilino19
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Lipiec 2009, 23:13   

Dzięki Panowie .Diagnoza ok.Zadowolony
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Styczeń 2010, 07:25   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


Podczepię się może tutaj.... Wczoraj zajrzałam pod maskę i przy wlewie oleju zauważyłam plamę, okazało się że to olej, w dodatku czarny.... Co może być przyczyną takiego wycieku?? :(
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 22 Styczeń 2010, 14:11   

być może przez duży mróz korek od wlewu oleju trochę się skurczył i nie był szczelny, a gdy silnik pracował to porostu olej przesączył się na zewnątrz.. odkręć korek wyczyść go szmatką i wlew oleju, zakręć pojeździj trochę i zobacz czy dalej będzie tobie wyciekał olej.. jak będzie to na jałowym biegu otwórz wlew oleju przyłóż rękę zatykając wlew oleju i sprawdź czy nie będziesz czuła lekkiego nacisku ciśnienia na dłoń.. jeżeli będziesz to znaczy, że coś nie tak z zaworami..
 
 
     
 PijusBrowarus


Informacje
Wiek: 40
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 7
Skąd: Redhill, UK
Wysłany: 15 Sierpień 2010, 22:25   
   Moje auto: Corsa SXI 1.2 16v


a czy możliwe jest, że oleju jest po prostu za dużo i wycieka tamtędy.
Ja mam ten sam problem ale u mnie kontrolka oleju się nie świeci a olej mam nalany minimalnie ponad maxymalny stan.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Sierpień 2010, 22:43   

radziłbym odciągnąć nadmiar oleju, nie jest to dobre dla silnika.. :/
 
 
     
 PijusBrowarus


Informacje
Wiek: 40
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 7
Skąd: Redhill, UK
Wysłany: 15 Sierpień 2010, 22:48   
   Moje auto: Corsa SXI 1.2 16v


W sumie to dziwne bo przed tym jak go zakupiłem był w autoryzowanym serwisie vauxhalla, i to właśnie oni dolali mu tyle oleju i wymienili parę części i filtrów itp.
Ale czego się spodziewać po angolach.
 
 
     
 alien1113


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Toruń
Wysłany: 22 Grudzień 2010, 13:44   

barmar napisał/a:
Wymiana jest bardzo prosta. :hyhy: odkręcasz stary czujnik i wkręcasz nowy i gotowe. :rotfl: :hyhy: proste jak wiązanie sznurówek :rotfl:

Czy potrzebny jest klucz dynamometryczny?
Jeśli nie to dokręcamy do oporu, czy może "mocno, ale z wyczuciem", czy może deliktanie?
U mnie czujnik jest ok, ale podobno często się psuje w corsach, a jak kosztuje 20 zł i sam będę mógł wymienić to mogę profilaktycznie wymienić i będę miał z głowy.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » kapie olej corsa c 1.2 lpg 2002r
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.