Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 11:04
Piaskowanie podwozia
Autor Wiadomość
 szymmek



Informacje
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 12
Skąd: Grudziądz/Bydgoszcz
Wysłany: 18 Październik 2010, 12:13   Piaskowanie podwozia

Chciałbym się dowiedzieć, jaka jest wasza opinia na temat piaskowania podwozia, w mojej Corsie, oryginalna konserwacja jest już słaba i chciałem je zakonserwować na nowo. Dowiadywałem się i zaprzyjaźniony mechanik zaproponował mi piaskowanie wraz z konserwacją za 200 zł, cena wydaje się jak najbardziej ok, tylko boję się trochę tego piaskowania a i nie wiem co zostanie naniesione po nim, bo chyba nie od razu jakaś bitguma czy coś podobnego, na progi i w nadkola chce baranka.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 18 Październik 2010, 16:54   

po piaskowaniu na goły metal powinno się dać jakiś podkład reaktywny antykorozyjny który będzie dobrą izolacją przeciw rdzy a na to jeszcze podkład akrylowy, a potem resztę specyfików wg. uznania.
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Październik 2010, 10:01   

Piaskowanie spoko. Wszystko zależy jak zostanie to później zabezpieczone. Tak jak kolega wyżej napisał byłoby dobrze. Dobra sprawa to też farby polimerowe cynkowe. Np. cynol. Ciężko dostać bo to farba do mostów. Ale po piaskowaniu taki niby "ocynk", na to podkład, bitgum i myślę ze spokój na parę lat. Ja tak będę właśnie robił na wiosnę u siebie, z tym że ja będę robić całą blachę. A ten cynk w sprayu z allegro to raczej badziew, chociaż są niektóre dobre. Jakby cie kusiło na malowanie tym to trzeba trochę poczytać. Najlepiej zapytaj się tego mechanika jak on to później po piaskowani zabezpieczy i będzie wiadomo czy dobrze, czy lepiej samemu się pobawić.
 
 
     
 artijan


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 13
Skąd: nowosielce
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 11:15   Konserwacja corsy c 1.3 cdti

Witam ja mam takie pytanko czy mogę przewrócić moją corsę na bok gdyż nie posiadam podnośnika,jeśli tak to na który.
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 12:05   

za 200 z piaskowaniem to się nawet nie zastanawiaj
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 13:37   Re: Konserwacja corsy c 1.3 cdti
   Moje auto: GSI 94'


artijan napisał/a:
Witam ja mam takie pytanko czy mogę przewrócić moją corsę na bok gdyż nie posiadam podnośnika,jeśli tak to na który.



LOL o żesz przyznam że mnie zmiażdżyłeś pytaniem hehe.Pomyśl logicznie,zainwestuj w podnośnik.To nie jest drogi sprzęt<żabka ok.80zł albo jakiś zwyklejszy za 30 zł>.A mądrzejsze to niż przewracać corsę na bok : D


10/10
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 13:53   

artijan, popytaj na mieście na pewno ktoś użyczy Ci kanał albo najazdy za grosze. Z tym przewracaniem na bok to przypomniałeś mi czasy malucha :uuu: Corsy C bym tak nie zaryzykował.
 
     
 artijan


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 13
Skąd: nowosielce
Wysłany: 10 Grudzień 2010, 17:57   

Wielkie dzięki,ten mój pomysł z przewracaniem to z netu.
Pozdrawiam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Piaskowanie podwozia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.