Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 15:54
Rezygnacja z OC przy kupnie auta
Autor Wiadomość
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 20:38   Rezygnacja z OC przy kupnie auta
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Mamy w klubie ponad 2,4 tysiąca użytkowników, więc mam nadzieje, że znajdzie się choć jedna osoba, która doradzi mi co i jak.

Dokładnie to nie mi, a mojemu ojcu.

Mianowicie moja siostra kupiła ponad rok temu Astrę (bodajże 95 r), która była ubezpieczona w ubezpieczalni A. Auto zostało zarejestrowane na ojca, a siostra widniała w dokumentach jako współwłaściciel. W ustalonym terminie (30 dni) poszła do punktu ubezpieczalni A w celu zrezygnowania z ubezpieczenia ( i ubezpieczenia w ubezpieczalni B).
Na początku poszła do punktu ubezpieczalni B, by przygotowali dokumenty, bo u nich chce ubezpieczyć Astrę i za chwile przyjdzie z niezbędnymi papierami.
W punkcie A powiedziano jej, że nie może wypowiedzieć umowy, a na dodatek musi uiścić zaległe składni ubezpieczenia, których nie opłacił poprzedni właściciel.
Wracając do punktu B zdziwieni pracownicy pomogli siostrze napisać pismo wypowiadające umowę na ubezpieczenie OC i NNW zawartą przez poprzedniego właściciela z ubezpieczalnią A.
W punkcie A z niechęcią przyjęli wypowiedzenie, ale uprzedzili, że siostra zostanie ścigana za brak uiszczenia zaległych składek ubezpieczenia.

Na nasze nieszczęście ubezpieczalnia A sprzedała dług firmie windykacyjnej, która teraz ściga mojego ojca.

Czy ktoś wie, co w takiej sytuacji postąpić?

Zastanawia mnie, czy aby napewno wraz z zakupem auta, nowy właściciel musi uiścić zaległe składki, czy powinien to zrobić poprzedni właściciel, na którego umowa była zawarta.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 22:57   
   Moje auto: Porshe 911


dudu napisał/a:
Zastanawia mnie, czy aby napewno wraz z zakupem auta, nowy właściciel musi uiścić zaległe składki


kupując auto masz OC z kwitkiem i datą wygaśnięcia, jeżeli masz takie papierek i jest na nim poprzedni właściciel to znaczy że OC jest opłacone,
Nowy właściciel może korzystać z tego OC puki nie skończy się okres ważności.
Jeżeli nowy właściciel ma kwit ze stemplem i opłaconymi składkami to o jakich nie opłaconych składkach mowa? Stary właściciel jakby nie opłacił OC to by fizycznie nie miał tego kwitu....
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 23:24   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


dudu, zapewne ma na myśli, że poprzedni właściciel wykupił ubezpieczenie w ratach. Pierwszą zapłacił od razu a drugiej już nie.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Grudzień 2010, 15:34   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Cytat:
dudu, zapewne ma na myśli, że poprzedni właściciel wykupił ubezpieczenie w ratach. Pierwszą zapłacił od razu a drugiej już nie.

dokładnie to poprzedni właściciel rozłożył sobie ubezpieczenie na 4 raty, a zapłacił tylko jedną (mowa o ubezpieczeniu na rok). w trakcie, kiedy powinien opłacić drugą auto zmieniło właściciela.

Auta już nie posiadamy. Sprzedaliśmy już na nowym ubezpieczeniu, a nadal mamy problemy z tymi nieszczęsnymi składkami.
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Grudzień 2010, 16:46   

Ciężka sprawa, teoretycznie przy kupnie samochodu przejmuje się prawa i obowiązki z tytułu umowy OC, ale, raczej wstecz działać nie mogą, więc dotyczą czasu od dnia zakupu. Z tego by wynikało, że prawdopodobnie będziecie musieli zapłacić za ubezpieczenie między dniem zakupu pojazdu, a dniem wypowiedzenia umowy...

Gdyby się okazało, że musiałbyś zapłacić, to wydaje mi się, że mógłbyś na drodze sądowej ubiegać się zwrotu poniesionych kosztów od poprzedniego właściciela, gdyby potraktować sprawę, jak wadę prawną ukrytą (czyli niby jest OC, ale nie zapłacone..)

To wszystko to tylko moje przypuszczenia, ogólnie sprawa niecodzienna...
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Grudzień 2010, 17:06   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Nikonen napisał/a:
To wszystko to tylko moje przypuszczenia, ogólnie sprawa niecodzienna...

dokładnie. Bardzo niecodzienna. Mam znajomych handlarzy, przez których ręce w sumie setki aut przeszło i żaden nie miał takiej sytuacji.

[ Dodano: 10 Grudzień 2010, 17:15 ]
Małe poprawki - Nie astra, a Corsa.

A teraz to już zgłupiałem, jak to usłyszałem.
Przed chwilą rozmawiałem z ojcem i okazało się, że jakiś miesiąc temu przyszło pismo do nas z przypomnieniem ( z ubezpieczalni A - tej, której umowę wypowiedziała siostra), że za miesiąc wychodzi ubezpieczenie Corsy (omyłkowo wcześniej pisałem astry) i abysmy przedłuzyli umowę. Najciekawsze jest to, że auta już dawno nie posiadamy i formalnie i praktycznie.

[ Dodano: 11 Grudzień 2010, 16:46 ]
Sprawa rozwiązana. Wczoraj wieczorem rozmawiałem z siostrą i się okazało, że szwagier osobiście wyjaśnił sprawę w trefnej ubezpieczalni i zrezygnowali z wyegzekwowania zaległych rat ubezpieczenia ( co za tym idzie wycofali firmę windykacyjną).

A sprawa z pismem, o wygaszającym ubezpieczeniu tejże corsy przyszło tylko dlatego, że poprostu nie zdążyli je wycofać.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Ogólne » Rezygnacja z OC przy kupnie auta
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.