Przesunięty przez: Kaszubski
15 Marzec 2016, 11:47
Silnik wycieraczek przednich- Corsa B
Autor Wiadomość
 taurus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Marzec 2009, 17:55   Silnik wycieraczek przednich- Corsa B

Moje auto postało trochę w garażu, ponieważ na odzień jeżdżę środkami komunikacji do pracy, i niestety wycieraczki odmówiły posłuszeństwa, zatrzymują sie na 1 biegu na środku szyby. Wczoraj spaliło mi bezpiecznik 2 razy. Rozebrałem mechanizm i podłączyłem sam silnik, silnik działa nie jest spalony, pod wpływem przeciążenia prąd zwarcia spalił dwa razy zabezpieczenia.

Pytanie.
Ruszać i naprawiać przekładnie ślimakową i czy ktoś to robił? Ewentualnie wlewać płyny penetrujące a potem smar maszynowy?

Dzięki za rade.

PS
Używki odpadają ponieważ mogą reprezentować podobny lub gorszy stan przekładni ślimakowej a jest ona nierozbieralna nitowana.
Nowy lub regenerowany sinik z przekładnią to taki sam koszt około 400 PLN.
Ostatnio zmieniony przez lukbud 19 Marzec 2009, 10:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 krzysiektoudi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Marzec 2009, 18:06   

podobnie ja mam na 1 biegu zacinaja sie w polowie a na 2 i trzecim dziajaja bezproblemowo, co może stanowic problem?
 
     
 taurus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Marzec 2009, 18:22   

Problem stanowi przekładnia ślimakowa przy silniku, ale trzeba nie wiem czy warto się z tym dłubać i jak dłubać aby nie uszkodzić na amen.
Mam nadzieję że napisze ktoś kto to naprawiał.
 
     
 H5n1



Informacje
pomorskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 51
Skąd: Sorkwity\Gdańsk
Wysłany: 19 Marzec 2009, 01:13   Silnik wycieraczek przednich

Siema. U mnie w Corsie było tak samo tydzień temu, też zatrzymywały się na 1 "biegu". Szukałem po sklepach i nie było. Pojechałem na szrot, pozwolili mi wykręcić i przełożyć do swojej Corsy w celu sprawdzenia. Przełożyłem cały mechanizm. Działa bez zarzutów. Zapłaciłem 50zł (stargowałem 10zł). Za taką kasę to może się psuć nawet dwa razy na rok.
Jestem zadowolony. W serwisie Opla w Gdańsku krzyknęli 750zł, myślałem że padnę z wrażenia. Teraz mogę się z tego śmiać.
Proponuje poszukać na szrocie, sprawdzić na miejscu, zamontować i używać.
Pozdrawiam.
 
 
     
 taurus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Marzec 2009, 08:37   

Rozważam taka opcje.
Mam już rozłożony mechanizm na podłodze zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam znać czy warto i czy zakończyło sie powodzeniem moje majsterkowanie.

W ostateczności pozostanie szrot, ponieważ na allegro można trafić mechanizm dobry lub w takim samym stanie, bez możliwości sprawdzenia wiec zrezygnowałem z zakupem z allegro.

[ Dodano: 26 Marzec 2009, 15:54 ]
Warto podłubać, rozebrać, zalać tuleje czymś penetrującym rdze, ogólnie mechanizm jest felerny podatny na wilgoć zimeringi padają, w moim wypadku lewy został w połowie a prawy starty na amen.
Powymieniałem zimeringi na nowe, wymieniłem smar na trzpieniach na nowy jak i na wszelkich mechanizmach kulowych. Radze wszystkim zrobić to samo aby ustrzec sie przed spaleniem silnika wycieraczek.

Praca na dzień dłubania, kasa zaoszczędzona mechanizm odratowany, silnik wycieraczek niespalony. Satysfakcja nieoceniona :hyhy:
Pozdrawiam
 
     
 MarcinLSW
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Sierpień 2009, 20:43   

to ja też zrobiłem porządek na prowadnicach bo zarosły i chodzą gładko ale wycieraczki teraz stają w max górnym położeniu na 1 biegu i jak dam impuls 2 raz to opadają, coś jeszcze pyka tak jakby przekaźnik :/
 
     
 KRS


Informacje
pomorskie

Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: chojnice
Wysłany: 23 Listopad 2010, 08:32   

Odkopuję ten temat, bo mam taki sam problem. Spróbuję go rozwiązać tak jak podpowiada Taurus. Teraz tylko pytanie - jak się najłatwiej dostać do mechanizmu?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Silnik wycieraczek przednich- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.