Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 10:50
Stukanie z tyłu auta
Autor Wiadomość
 tomzis


Informacje
Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: wałcz
Wysłany: 20 Sierpień 2010, 06:45   Stukanie z tyłu auta

Witam
Od jakiegoś czasu borykam się z takim problemem, a mianowicie z tylnej części samochodu podczas jazdy po dziurach słychać głośne metaliczne stuki, jakby tłumik o coś walił. Sprawdzałem pod autem wygląda ok i szarpiąc tłumikiem nie ma tych stuków. Zjawisko jest o tyle ciekawe że im więcej osób w aucie tym częstotliwość stuków wyraźnie zwiększa się i występuje też podczas jazdy na równej drodze.
Ktoś wie co to może być
Dziękuję i pozdrawiam
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 20 Sierpień 2010, 08:00   
   Moje auto: GSI 94'


Może to być już trochę zużyty wahacz.Zwłaszcza jeśli stuki są głośniejsze mają właśnie metaliczny odgłos <podobny do stukającego tłumika>.A jeśli nie to to trudno powiedzieć choć ja obstawiam wahacz ,sworzeń wahacza.Dźwięk może być słyszalny z przodu,więc radzę posłuchać w skrajnych zużyciach wahacza auto robi się nad sterowne <może ściągać w jakąś stronę> i wtedy już koniecznie by wypadało to wymienić.Jeśli nic takiego się nie dzieje to można narzazie zostawić.Jeśli to nie to no to pozostaje tłumik czy układ wydechowy<może to być też tłumik środkowy ,niekoniecznie końcowy>.Jeśli nadal nie to ,zerknąć na amortyzatory,może są już zużyte i stąd te stuki.Nie kołysze Ci autem w czasie jazdy ,lub odczuwasz gorszą amortyzację na dziurach np?Pozdro
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 20 Sierpień 2010, 12:42   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Albo jak Mówi Rumcajs zawieszeni, albo sprawdź czy nie poluzowała ci się obejma wydechu i nie bije ci o belkę.. Ja tak miałem i symptomy były właśnie takie jak mówisz...Im więcej ludzi tym głośniej...
 
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 21 Sierpień 2010, 20:58   Re: Stukanie z tyłu auta
   Moje auto: Corsa B


Miałem podobną (jeśli nie identyczną) sytuację (link: http://www.klubcorsa.pl/t...lu-vt4196.htm). Na razie wymieniłem amortyzatory ponieważ tylny prawy jak dla mnie miał sprawność blisko 0%. Na razie nic nie stuka, i autko lepiej się prowadzi.
tomzis napisał/a:
Zjawisko jest o tyle ciekawe że im więcej osób w aucie tym częstotliwość stuków wyraźnie zwiększa się i występuje też podczas jazdy na równej drodze.
Ktoś wie co to może być

Gdy jechałem sam - stukało raz na jakiś czas i tylko gdy jechałem po nierównej drodze ponad 80 km/h. Ale jak przewoziłem znajomych (razem 4 osoby w aucie) to nawet prosta droga była jazdą przez mękę:). Sprawdź jeszcze czy nie masz obtartej belki od obejmy tłumika - możliwe, że ociera on o nią.
 
 
     
 Kisztan



Informacje
podkarpackie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 57
Skąd: Łańcut
Wysłany: 24 Sierpień 2010, 11:36   

Widzę, że to częsty błąd psełdo mechaników, którzy dłubią przy tłumikach.
Ja jak kupowałem Corsinkę żonie to również stukało pod obciążeniem, przez miesiąc zastanawiałem się nad przyczyną, aż wszedłem do kanału, a bratu kazałem podskakiwać na tylnym siedzeniu, no i wyszło, że śruba od obejmy stukała w belkę.
Obróciłem obejmę pod innym kontem i cicho sza.
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 15 Wrzesień 2010, 15:16   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


tomzis, radzę sprawdzić amorki tak samo jak opisywał to kolega Pablo.
Miałem identyczny problem, po wymianie amortyzatorów problem znikł.
 
 
     
 marcintbg


Informacje
podkarpackie

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 17
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 20 Listopad 2010, 23:56   

wracam do tematu.... tylko, że...
Niedawno wymieniłem tłumik końcowy, było okej. Tydzień później wymieniłem tłumik środkowy i zaczęło się. Auto przy każdej nierówności tłucze się jakbym woził luzem metalowe elementy w bagażniku. Problem narasta wraz z ilością osób w samochodzie. Przy 3 osobach nawet stojąc w miejscu słychać takie metaliczne zgrzyty, trzeszczenie, stukanie? nie wiem jak to nazwać... jeśli w takim momencie dodam gazu to hałas ustaje.. jednak kiedy zwolnię pedał, wszystko wraca do punktu wyjścia. Byłem dzisiaj u mechanika, dokręcił obejmy, sprawdził mocowanie (gumy itd) wszystko gra, on, ja i ojciec szarpaliśmy tłumikiem i nic, kompletnie nic, czasem tylko uderzył o zderzak z tyłu. Na parkingu próbowałem skakać przy otwartych tylnych drzwiach żeby sprawdzić czy to amortyzatory.. ale znowu nic się nie odzywało. Zrobiłem jeszcze jedno kółko i ojca usadowiłem z tyłu na kanapie, znowu masakra, na wolnym biegu drży, hałasuje, stuka na każdej nierówności... Co jej jest? :ojh2:
 
 
     
 blazejwol



Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 21 Listopad 2010, 02:30   

Może obejma na łączeniu tłumika środkowe z końcowym uderza o belkę?? Tak miałem osobiście więc możesz sprawdzić chociaż nie gwarantuje że to właśnie to ;)
 
 
     
 Kisztan



Informacje
podkarpackie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 57
Skąd: Łańcut
Wysłany: 22 Listopad 2010, 13:17   

Sprawdź czy osłona termiczna nie wspiera się o tłumik środkowy.
 
 
     
 SlaVo


Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 22 Listopad 2010, 17:30   

Kisztan napisał/a:
Sprawdź czy osłona termiczna nie wspiera się o tłumik środkowy.


sprawdź ten tunel tłumika środkowego czy nie jest luźny, ja miałem luźny i mi stukał właśnie metalicznym odgłosem chciałem dokręcic to urwałem śrube hehe ale kupiłem śruby i przykręcone
 
 
     
 Lunatyk


Informacje
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd: Zabrze
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 09:19   

Podepnę się pod temat. U mnie również występują stuki przy jeździe po nierównościach nawet niewielkich i słychać to bardziej kiedy ktoś siedzi z tyłu. Dodatkowo kiedy przejeżdżam zakręt 90 stopni przy prędkości około 30 km/h to słychać z tyłu jakby coś się huśtało i tak lekko skrzypi/piszczy gumowo-metalicznie. Tłumik końcowy był sprawdzany dlatego chciałem spytać co w takiej sytuacji przychodzi Wam do głowy bo po jutrze zamierzam się za to zabrać.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia » Stukanie z tyłu auta
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.