Kupić czy nie kupić? Corsa A
Autor Wiadomość
 Johny


Informacje
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Listopad 2010, 13:33   Kupić czy nie kupić? Corsa A

Hej. Mam pytanko- szwagier ma możliwość kupienia za grosze( 300-500zł) corsę A z 92 roku w silniku 1.2. Chciałbym się Was zapytać czy warto jest kupić ten samochód? Jak wyglądają sprawy z utrzymaniem takiego samochodu? Czy często się psuje czy raczej jest to w miarę niezawodne auto? Oraz czy auto bardzo koroduje?

Dzięki i pozdrawiam :)
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Listopad 2010, 14:56   

18-letnia dziewczyna potencjalnie może sie nie psuć przez kilka lat i być jeszcze w miarę niedroga w utrzymaniu, ale pełnoletnie auto - wątpię. Z drugiej strony za 300 zł. można brać choćby po to, żeby zajeździć na śmierć. Przy okazji jest łatwy i nieuchronny sposób na podwojenie wartości takiego cacka - wykupić OC.
 
     
 Kamikaze



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 139
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12 Listopad 2010, 23:29   
   Moje auto: OPEL astra F 1,4


ja mam takową już dwa latka i nie nażekam, gdyby nie moje zboczenie z wymienianiem wszystkiego co sie da na nowe to jak narazie tylko paliwo i ubezpieczenie zabiera mi kase:) Ja strasznie lubię starsze autka, więc zależy to od gustu również. Zależy jeszcze jak blacha tam wygląda. Ale ogólnie pozytywnie bym myślał
 
 
     
 Johny


Informacje
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Listopad 2010, 11:53   

Wojtekd3;) często młodsza jest dużo droższa niż starsza w utrzymaniu i mniej skomplikowana:D kupując takie auto to już do zajechania a szwagier zastanawia się czy inwestować w rodziców czy mieć swoje starsze.
Myślę ze po twoim poście Kamikaze będzie mu łatwiej podjąć decyduje o kupnie corsy dzięki za wiadomość;)
 
 
     
 bronson69



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Damian
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Listopad 2010, 09:46   
   Moje auto: Evanda 2.0 D-Tec


Niech kupi TD - przy dbałości, auto na parę dobrych lat ;) i te osiągi, minimalne spalanie... (miasto/trasa - 5/3,5L na setkę, V-max 215, 0-100 8,5sec)

Ogólnie wszystkie corsy A jakie spotykałem jeździły na starej zasadzie: "Zadbaj o mnie, to ja zadbam o Ciebie"
Wiec jeśli szwagier nie ma zamiaru startować w rajdzie Paryż Dakar, robić crash testy, jeździć po ścianach lubi orać pole to popatrzyłbym na blachę - jeśli nie ma rewolucji październikowej, a silnik pracuje - powiadam - Brać i cieszyć się z jazdy
 
 
     
 Johny


Informacje
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Listopad 2010, 22:51   

Decyzja należy do niego:)
ja mu czytam posty i namawiam żeby do nas dołączył, obawia się że sporo będzie musiał dołożyć na starcie,niby po dziadku koleżanki ale nie wiadomo co wyjdzie z czasem a jest tylko studentem $ :)
co do TD to w tym wieku autko może drożej chorować !? .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Kupić czy nie kupić? Corsa A
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.