Przesunięty przez: Kaszubski
29 Luty 2016, 17:44
Regenerowanie Corsy 1.0 12v.
Autor Wiadomość
 Adek4100


Informacje
lodzkie

Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 6
Skąd: Radomsko
Wysłany: 24 Październik 2010, 08:40   Regenerowanie Corsy 1.0 12v.

Witajcie, 26-27 października umówiłem się na odbiór Opelka Corsy B 1998r 1.0 12v w wersji City.
Będzie to mój pierwszy samochód, a jego cena to 400-500zł więc bardzo nie wiele.
Gościa osobiście znam z samochodem nie było nigdy problemów, lecz wyjechał do anglii i tak stoi już nieodpalany 2 lata, Ogólnie samochód jest cały do malowania, był po wypadkowy, można powiedzieć po stłuczkowy, do okoła z kazdej strony, naprawa tego nie zajmie mi dużo czasu.

Wybrałem ten dział bo nie wiedziałem gdzie napisać a uznaję temat za ogólny.
Chciałbym doradzić się was co mam zrobić z tym autkiem.

-Samochód jest oryginalnie niebieski, skoro mam go malować to na jaki kolor, w którym najlepiej corsy się prezentują?
-Co wrzucić w optykę, aby ten tuning nie był duży, bez zmiany zderzaków, końcówek wydechu, ale by był ze smakiem, oczywiście duże znaczenie robi tutaj właśnie kolor, doradźcie w co sie pakować, nie drogo a ładnie.


Sporo czytałem tutaj na forum na tematy tuningu, jak dla mnie piekna jest w bieli i ciemne szybki, ale ten biały kolor... ciężki w utrzymaniu i wygląda on tak seryjnie.
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 24 Październik 2010, 09:39   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


co do koloru to ciężko się wypowiedzieć ponieważ jeden lubi biały drugi niebieski trzeci czarny a piąty turkus czy srebro, to jest tylko i wyłącznie kwestia gustu. Więc w tej kwestii ja ci nie pomogę ale wpisz sobie w google "corsa b tuning" w galeri ci wyskoczą auta przeróżnej maści coś na pewno się spodoba.

Co ważne jeśli nie chcesz robić szalonego body kitu (chwała ci za to) to z podstaw do poprawy wizualnego wyglądu masz gleba + felga, gleba fakt faktem uzależniona musi być rozmiarem felg jeśli w tej kwestii będziesz działał chętnie ci pomogę dobrać co i jak podejdzie. Druga kwestia moim zdaniem na corsie najlepiej wygląda felga w niemieckim stylu czyli z rantem. I taką bym szukał. Również w wyborze rozmiaru zakresu et szerokości czy opony chętnie pomogę :)

W zasadzie bez większego znaczenia jeśli chodzi o kolor można wrzucić na przód reflektory Arteb Black clear, praktycznie zawsze pasują, i moi zdaniem na tył jeśli byś chciał zmienić reflektory to jom clear red black wyglądają świetnie.
 
 
     
 Adek4100


Informacje
lodzkie

Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 6
Skąd: Radomsko
Wysłany: 24 Październik 2010, 12:07   

Mój kumpel ma Astre II która bardzo mi się podoba a w szczególości jego felgi.
Widziałem gdzieś nawet corse w takich felgach i na glebie wyladała pięknie.



Myślałem własnie o tym kolorze bądź, krwistym czerwonym, nie wiem czy tak jak u kolegi dach obkleić na czarno, silnik 1.0 12v to nie bestia ale mam możliwości i chęci zrobić z czasem swapa na 1.8 od Astry gsl.


Udało mi się znaleść nawet tą Corse:



Coś takiego ewentualnie inny kolor samochodu i co za tym idzie felg :)

Zawieszenie będe zamawiał w przyszłym tygodniu jak tylko będe miał juz Corse, a wziąłem przykład z kumpla i będzie to.

amortyzatory Bilstein B6
sprezyny Eibach pro line kit
Ostatnio zmieniony przez Adek4100 10 Maj 2011, 09:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 26 Październik 2010, 11:27   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


Adek4100 napisał/a:
amortyzatory Bilstein B6
sprezyny Eibach pro line kit

Dla mnie bomba :)

Tylko pamiętaj żeby odpowiednio dobrać wielkość i szerokość felg wraz z et pod twoje obniżenie ;)
 
 
     
 Adek4100


Informacje
lodzkie

Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 6
Skąd: Radomsko
Wysłany: 26 Październik 2010, 17:10   

Samochód kupiony :)
Nawet nie wiecie jak się cieszę, w końcu pierwszy :)

Zaczynam pracę, może te postępu opisze juz w odpowiednim dziale, dziękuję za pomoc :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne » Regenerowanie Corsy 1.0 12v.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.