Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:32
Wymiana kierownicy w Corsie B
Autor Wiadomość
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
  Wysłany: 4 Październik 2009, 22:32   Wymiana kierownicy w Corsie B
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


Witam,
przeszukałem forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Mianowicie posiadam Corsę B z 95r. posiadam dwuramienną kierownicę bez poduszki i bez wspomagania, chciałem wymienić ją albo na kierownicę trzyramienną z wersji GSI albo na wersję kierownicy z nowszego modelu tą z airbagiem (oczywiście pustą w środku). Czy mocowanie tych kierownic jest takie samo ? I nie będę miał problemu w wymianą ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez 26 Kwiecień 2010, 19:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Październik 2009, 08:00   

Hakus, Trójramienna z corsy b gsi powinna pasować ponieważ miałem taką w swojej corsie i mi pasowała.
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Październik 2009, 08:38   

Hakus,
będzie pasować na 100 %
jeśli masz już zdjęte wieczko to na śrubie jest zagięte zabezpieczenie. odegnij je i odkręć śrubę ale nie do końca. teraz idziesz po kolegę lub kogoś z dobrym wzrokiem i celnością i odpowiedniej wielkości pręt przykładasz do śruby i uderzasz młotkiem a druga osoba cięgnie kierownice do góry. mi zeszła po 3 uderzeniach ;)
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Październik 2009, 08:40   

Wydaje mi się że bez problemu będzie pasować. Przecież nie robili różnych wałków kierowniczych. Także nie powinno być żadnego problemu. Pozdr.
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 5 Październik 2009, 14:55   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


no to w takim razie rewelacja, teraz muszę poszukać jakiejś w dobrym stanie i relatywnie odpowiedniej cenie :D

ps. a może ktoś z forum ma jakąś na zbyciu ??

Dzięki wielkie za pomoc.
 
 
     
 kamilm
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Grudzień 2009, 13:06   wymiana kierownicy corsa b 1,2

Witam , postanowiłem '' coś '' zrobić z moja corsa , dokładnie chodzi mi o wymianę kierownicy na inna , np taka http://allegro.pl/item862..._nowy_wzor.html , nie wiem od czego zacząć i czym się sugerować . i co do wymiany kierownicy jest potrzebne ? pozdrawiam

temat o wymianie kierownicy w CB już jest na forum więc proszę nie zakładać kolejnego..
temat scalony
oli
Ostatnio zmieniony przez 27 Grudzień 2009, 16:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 dawidi89



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Śrem
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 28 Grudzień 2009, 22:56   Re: wymiana kierownicy corsa b 1,2

kamilm napisał/a:
Witam , postanowiłem '' coś '' zrobić z moja corsa , dokładnie chodzi mi o wymianę kierownicy na inna , np taka http://allegro.pl/item862..._nowy_wzor.html , nie wiem od czego zacząć i czym się sugerować . i co do wymiany kierownicy jest potrzebne ? pozdrawiam


Moim zdaniem będzie ci potrzebna tzn. "NABA" czyli adapter kierownicy sportowej...

Coś takiego KLIK Ale oczywiście mogę się mylić bo nie wiem jakie wejście ma ta kierownica... :) Pozdrawiam... :)
 
 
     
 kruszek


Informacje
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: toruń
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 26 Kwiecień 2010, 19:36   Jak zdjąć kierownicę?

Witajcie koledzy. Mam pytanko. W jaki sposób domowymi spospbami można zdjąć kierownicę w Corsie, dodam że kierownica jst z poduszką. Jak to zrobić żeby można było później kierować i mieć poduchę, całą i najlepiej w kierownicy? :ojj:
 
 
     
 Kisztan



Informacje
podkarpackie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 57
Skąd: Łańcut
Wysłany: 27 Kwiecień 2010, 09:24   Re: Jak zdjąć kierownicę?

kruszek napisał/a:
Witajcie koledzy. Mam pytanko. W jaki sposób domowymi spospbami można zdjąć kierownicę w Corsie, dodam że kierownica jst z poduszką. Jak to zrobić żeby można było później kierować i mieć poduchę, całą i najlepiej w kierownicy? :ojj:

Jeśli masz kierownicę z poduchą, to również bez wystrzału możesz zdemontować ją z wieloklina.
Postępowanie z demontażem:
1. Odkręcasz, a następnie ściągasz osłony kierownicy (dwa elementy)
2. Wypinasz pomarańczową wtyczkę do poduchy (teraz już jest nieaktywna, więc nic Ci nie grozi).
3. Od strony licznika masz tam dwa wkręty, którymi przykręcona jest poduszka. Odkręcasz je i zdejmujesz do siebie poduchę.
4. reszta już jest banalna, widzisz nakrętkę zabezpieczoną blaszką. Odginasz blaszkę i odkręcasz nakrętkę na wieloklinie.
5. Szarpiesz kierownica do siebie by zeszła z wieloklina i masz po kłopocie.
6. Uwaga tylko na sprężynę, bo lubi wyskoczyć.

Mam nadzieję, że nic istotnego nie pominąłem.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Kwiecień 2010, 09:30   

Cytat:
Mam nadzieję, że nic istotnego nie pominąłem.


Za czym cokolwiek zaczniesz robić z poducha, odłącz od samochodu akumulator.
 
     
 kruszek


Informacje
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: toruń
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 27 Kwiecień 2010, 13:03   

Wielkie dzięki dla Was!!! W sobotę zabieram się za robotę! Jeszcze raz dziękuję!!!
 
 
     
 Andrzej_Aj3


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 10
Skąd: Poręba
Wysłany: 4 Maj 2010, 16:47   

witam, mam pytanie, w swojej corsie b posiadam kierownice 4-ro ramienną z poduchą, i chciałbym ją wymienić na tą 3 ramienną ponieważ po prostu jest ładniejsza, jednak o ile kierownice da się wymienić to czy będę miał po zmianie kierownicy z 4-ro na 3 ramienną poduszkę i czy ona będzie działać?? bo może jest tak że są różne kostki itd ?? czy komuś coś wiadomo na ten temat?
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Maj 2010, 16:52   

nie wiem - ale nie ma 3 ramiennych z poduszką :uuu:
a jeśli chcesz 3 ramienna to mam na sprzedaż z wersji GSi - pisz pw jak chcesz
 
     
 Andrzej_Aj3


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 10
Skąd: Poręba
Wysłany: 4 Maj 2010, 16:53   

chodzi mi o tą :
Kod:
http://moto.allegro.pl/item999046997_kierownica_opel_corsa_b_airbag_1998_00_idealna.html
kierownice :)

pozdrawiam
Andrzej
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Maj 2010, 16:55   

aha - to będzie działać - czemu nie ... kostki psa takie same w każdym oplu ...
tylko uważaj przy wymianie by wypiąć bezpiecznik lub odłączyć aku.
 
     
 marxis


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 5
Skąd: Knurów
Wysłany: 15 Październik 2010, 09:00   

Chcialem trochę odświeżyc temat.
Przeczytałem Wasze posty ale dalej nie jestem pewien co do kierownicy ktorą ja sobie wybrałem. Mam Corse z 1995 z dwuramienna keirownica bez poduchy oczywiscie. I chciałem ją wymienić na ładniejszą z Corsy z rocznika np. 2000. Nie wiem od ktorego roku sa takie kierownice ale ta jest z 2000r. I czy mogłby mi ktoś powiedzieć czy jest opcja zeby ona pasowała do mojej Corsy?
Taka kierownica : http://moto.allegro.pl/ki...1263275290.html
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 19 Październik 2010, 10:08   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


Będzie pasować.
 
 
     
 - Wolf! -



Informacje
podkarpackie

Imię: Tomek
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Rymanów Zdrój
Wysłany: 14 Marzec 2012, 18:13   
   Moje auto: Corsa B 1.2i


Witam,
mam pytanie odnośnie wymiany kierownicy w Corsie B... Przeszukiwałem forum ale jakoś nie mogę znaleźć podobnego tematu.

Mam w Corsie B, standardową 2-ramienną kierownicę i interesuje mnie czy w jej miejsce była by możliwość montażu kierownicy z Corsy A GSI.
Nie wiem czy wieloklin jest podobny czy się różnią między sobą, może ktoś przerabiał ten temat?


Poglądowe zdjęcie kierownicy jaką znalazłem na szrocie (nie wiem czy to jakiś rarytas ale ciekawie wygląda). Z góry dziękuję za pomoc!

 
 
     
 dzyna2000



Informacje
malopolskie

Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: ZAKOPANE
Wysłany: 15 Marzec 2012, 16:41   
   Moje auto: Corsa A 20SEH


- Wolf! -, Każda oplowska kierownica pasuje.Zdejmujesz starą i zakładasz nową.Może być z corsy,astry ,kadetta czy vectry i innych.
Ta akurat na zdjęciu jest z wersji JOY lub Swing, z Gsi ma czerwoną obwódkę wokół klaksonu i jest jakimś tam rarytasem wartym do 100zł
 
 
     
 - Wolf! -



Informacje
podkarpackie

Imię: Tomek
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Rymanów Zdrój
Wysłany: 15 Marzec 2012, 18:28   
   Moje auto: Corsa B 1.2i


dzyna2000, bardzo dziękuję Ci za szybką odpowiedź :piwo:

Skoro będzie pasować to jutro po nią pojadę po pracy (mam nadzieję, że jeszcze będzie). Fajnie było by zmienić troszkę elementy wnętrza na nowy sezon... hihi

Aha, czyli pewnie na szrocie będą się spodziewać zbliżonej kwoty... No nic trzeba będzie się targować :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » Wymiana kierownicy w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.