Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 08:59
Chłodnica
Autor Wiadomość
 Scamp


Informacje
malopolskie

Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Olkusz
  Wysłany: 16 Październik 2010, 12:23   Chłodnica

Witam wszystkich, mam problem ze swoją corsą 1.0 12V otóż wczoraj stałem w korku i nagrzał mi się silnik włączyła mi się chłodnica i zgasiłem silnik bo jechał akurat pociąg, zapaliłem silnik i chłodnica dalej działała (po włączeniu zapłonu i dalej na włączonym silniku) zaciekawiła mnie ta sytuacja ale to nic, odstawiłem samochód na parking i po 30 minutowej przerwie gdy zapaliłem silnik znowu była włączona :/ chciałem zobaczyć czy problem pojawi się dzisiaj po całonocnej przerwie w jeździe otóż tak chłodnica po załączeniu zapłony automatycznie się włącza, proszę powiedzcie mi co jest z nią nie tak??!! :ojh2:

Pozdrawiam
 
 
     
 SlaVo


Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Październik 2010, 13:31   

temat był poruszany na forum:) Czujnik włączania się wentylatora padł:) wymień bo nie odskoczył, żeby wyłączyć się
 
 
     
 Scamp


Informacje
malopolskie

Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Olkusz
Wysłany: 16 Październik 2010, 21:55   

w takim razie przepraszam ale takiego samego przypadku nie spotkałem na forum :P
w takim razie mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie jeżeli będę chciał gdzieś jechać to czy mogę ją odłączyć i jechać czy ona musi być podłączona? :P Aha i gdzie ten czujnik się znajduje i ile mniej więcej kosztuje bo z założeniem powinienem dać sobie rade xD
 
 
     
 SlaVo


Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 17 Październik 2010, 07:35   

Scamp napisał/a:
w takim razie przepraszam ale takiego samego przypadku nie spotkałem na forum :P
w takim razie mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie jeżeli będę chciał gdzieś jechać to czy mogę ją odłączyć i jechać czy ona musi być podłączona? :P Aha i gdzie ten czujnik się znajduje i ile mniej więcej kosztuje bo z założeniem powinienem dać sobie rade xD


jaka ona? :uuu: czujnik to rodzaj męski i chyba "go odłączyć" , nie odłączał bym go chyba że chcesz żeby płyn się zagotował i uszczelka pod głowicą szczeliła :krzesłem: i nie wymyślaj jakiś kombinacji :cham: tylko ciśnij do sklepu po ten czujnik koszt to 20-30 zł takie coś -> CZUJNIK pozdro
 
 
     
 Scamp


Informacje
malopolskie

Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Olkusz
Wysłany: 17 Październik 2010, 13:13   

Bardziej mi chodziło o chłodnice a nie o czujnik ale wystarczyło ruszyć głową xD
w taki razie dziękuje mam nadzieje, ze dam rade wymienić czujnik sam ;)
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 17 Październik 2010, 14:57   

czytam czytam i tak się zastanawiam czy w tym modelu corsy z silnikiem 1.0 12V w ogóle występuje ten czujnik termiczny wentylatora chłodnicy ? :uuu: SlaVo czy jesteś pewien, że dobrze podpowiedziałeś koledze? bo np. w Corsie C 1.0 12V - ten sam silnik - taki czujnik nie występuje, sterowanie wentylatorem chłodnicy odbywa się przez sterownik silnika, po drodze przez przekaźnik, za pośrednictwem czujnika temperatury płynu chłodzącego, który to jest wkręcony w pompę wody.
Ostatnio zmieniony przez Bania26 19 Październik 2010, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Scamp


Informacje
malopolskie

Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Olkusz
Wysłany: 18 Październik 2010, 20:02   

no właśnie, dzisiaj szperałem w silniku i nie znalazłem czujnika tylko coś przypominającego czujnik ale gdy odpiąłem od niego kable to dalej chodziła... :smutas:
samą chłodnice a dokładnie ten wiatrak potrafię wyłączyć ale z czujnikiem to nie wiem jak jest, może jakiś ekspert odda swój głos? :ojh2:
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 18 Październik 2010, 20:49   

a czy jesteś w stanie odnaleźć przekaźnik wentylatora chłodnicy ? być może Corsa B z silnikiem 1.0 12V ma podobny schemat elektryki jak Corsa C z tym samym silnikiem, a więc ten przekaźnik musi gdzieś być, on odpowiada za włączanie wentylatora, trzeba go sprawdzić, a najlepiej by było jak by ktoś z forumowiczów podrzucił schemat elektryki Corsy B 1.0 12V, oczywiście jeśli ktoś ma.
 
 
     
 SlaVo


Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 18 Październik 2010, 21:09   

X10XE w skład układu chłodzenia wchodzą: chłodnica, zbiornik wyrównawczy, termostat i wentylator elektryczny sterowany termo wyłącznikiem :nocom2: nawet w w aukcji pisze że do jego silniczka 1.0 12V X10XE to jest termo wyłącznik, a skład z mojej magicznej książki przepisałem. Termo wyłącznik jest wkręcany w chłodnice na dole z tego idą kabelki do wentylatora patrzałem na schemat.. Bania to nie corsa C tylko B
 
 
     
 Scamp


Informacje
malopolskie

Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Olkusz
Wysłany: 21 Październik 2010, 11:57   

Sory, że tak zawracam głowę ale nie jestem ani mechanikiem ani nic z tych rzeczy jednym słowem lajkiem w tych sprawach i tutaj prośba czy mógłby ktoś mi to przedstawić na obrazku ewentualnie wytłumaczyć gdzie się to znajduje w sensie ten termo włącznik? :ojh2:
Z góry dziękuję :piwo:


znalazłem i zamontowałem można zamknąć :) )
 
 
     
 SlaVo


Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 25 Październik 2010, 22:46   

no i super pzdr ) napisz czy działa wszystko ok
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Chłodnica
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.