Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 19:18
nr. indeksu licznika? problem
Autor Wiadomość
 Wildovvsky


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 15 Wrzesień 2010, 23:00   nr. indeksu licznika? problem

Witam , to mój pierwszy post i oby najmniej ich w tym dziale. Forum oberwuje od początku mojej kariery z Corsą B .No i właśnie ostatnio dostałem natchnienia by zamontować licznik z obrotomierzem. I tu pojawia sie problem. Nie mogę znaleść na Alledrogo zegarow z takim indeksem jaki posiadam czyli K=17251 . Stąd moje pytanie czy jakikolwiek inny nr. oczywiśćie z poprzedzającą literką K bo to najwazniejsze będzie ok?
 
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 16 Wrzesień 2010, 10:56   
   Moje auto: GTC


Testowałem licznik o indeksie K16676 w Corsie 1.2 w której był licznik z indeksem tym co piszesz. Jeśli chodzi o prędkość to nie odczułem żadnej różnicy tak samo jeśli chodzi o obroty. Mógłbyś poprosić jakiegoś forumowicza z okolicy by na chwilę zamienił się z Tobą licznikiem i sam mógłbyś przetestować jak to wygląda. Do tego możesz sprawdzić prędkość na nawigacji GPS i już byś wiedział jaki jest efekt. Sam naprawdę nie wiem czym to się różni ten indeks między 16676 a 17251 jednak jak piszę wyżej, żadnej różnicy nie odczułem. ;)
 
 
     
 Wildovvsky


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 16 Wrzesień 2010, 16:46   

dzięki wielkie za odpowiedz. blisko siebie znalazłem cos takiego . . zlink lecz niewiem jak to będzie z tymi obrotami . Posiadam Corse 1.2 45km z 97 r a tigry o ile wiem są raczej mocniejsze wiec boje sie o obroty .
Co radzicie?
 
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 17 Wrzesień 2010, 10:06   
   Moje auto: GTC


Jeśli chodzi o obroty to nic się nie stanie. Jeśli do swojego 1.2 (4 cylindry) założył byś licznik z Corsy 1.0 (3 cylindry) to wtedy będziesz miał sporo obroty zaniżane i nawet nie dojdą do 3 tysięcy! Także unikaj tylko licznika z Corsy 1.0 z resztą, jeśli chodzi o obroty nie będzie problemu ;)
 
 
     
 Wildovvsky


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 17 Wrzesień 2010, 15:20   

no i stało sie , licznik zakupiony , zamontowany , wszystko cacy działa , przekłamań co do prędkości i obrotów nie odczuwam. Jedyne co troche irytuje to nie działa kontrolka gdy włączam długie ale z tym jakoś sobie poradze.
Dzięki Rikku
 
 
     
 Kisztan



Informacje
podkarpackie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 57
Skąd: Łańcut
Wysłany: 24 Wrzesień 2010, 08:07   

Wildovvsky napisał/a:
...nie działa kontrolka gdy włączam długie ....
Może żarówka przepalona w kontrolce?
Sprawdzałeś?
 
 
     
 spychacz84



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Październik 2010, 06:32   

co do kontrolek to mam sprawdzony, aczkolwiek łopatologiczny sposób:

delikatnie ściskasz obcęgami styki tych żarówko - wkrętek i wkręcasz :P

u siebie w ten sposób odkryłem, że mam kontrolkę od przeciwmgłowych.

Te żarówki generalnie bardzo często się luzują - przynajmniej u mnie - palcem je można poruszać - kiwają się lekko.
_______________________________

Podłącze się jeszcze pod pytanie:

Mam standardowe felgi i koła 13" - co w sytuacji zmiany kół i opon na większe? jak i czy można zmienić przełożenie na żyłce/skrzyni/przy liczniku, żeby wskazywał dobrą prędkość i przebieg i nie przekłamywał?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » nr. indeksu licznika? problem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.