Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:32
Karoseria kopie prądem po dłuższej jeździe
Autor Wiadomość
 SlaVo


Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
  Wysłany: 11 Październik 2010, 12:36   Karoseria kopie prądem po dłuższej jeździe

Może się wyda to dziwne ale ostatnio po jeździe kiedy wychodziłem z auta i zamykając drzwi dotknąłem karoserii mnie popieściło prądem, moja kobita tego samego doświadczyła i gada ze auto prądem kopie, więc koledzy doradźcie gdzie tkwi problem? akumulator mam zabezpieczony nie dotyka maski kable tak samo mam po izolowane, ja już się zgubiłem, może zakupić pasek antystatyczny? HELP. :złyy:
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Październik 2010, 14:35   

Elektrostatyka. Jak jeździsz,to ocierasz się o elementy tapicerki wykonane ze sztucznych materiałów (krótko mówiąc - fotel). Przez to twój potencjał elektryczny jest inny niż potencjał karoserii. W wyniku różnicy potencjałów dochodzi między wami (tobą a karoserią) do wyładowania elektrycznego, potocznie zwanego też kopnięciem prądem.
Z doświadczenia wiem ,że pasek antystatyczny niewiele tu pomaga. W okresie suchości (atmosferycznej oczywiście) polecam następujący sposób wysiadania z pojazdu:
1. Otwórz drzwi.
2. Złap ręką za jakiś metalowy element auta - np. dach lub ramka drzwi nad szybą.
3. Trzymając ten metalowy element wysiądź z auta.
4. Puść metalowy element.
Przy zachowaniu właściwej kolejności sposób jest niezawodny. Koniec z kopaniem prądem.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 11 Październik 2010, 17:04   
   Moje auto: Porshe 911


SlaVo napisał/a:
może zakupić pasek antystatyczny? HELP


tak... :gutpost:
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Październik 2010, 17:43   

No tylko kup sobie od razu z dwa, bo tak jak wyżej pisał kolega wojtekd3, za dużo one nie dają, po po prostu więcej w nich gumy niż żył metalowych. Może tak być ze jak się zmieni pogoda to samo ustanie.
Może głupie pytanie: nie zmieniła twoja kobieta ostatnio proszku do prania? Bo spotkałem się z opinią ze rożne proszki różnie się elektryzują i to tez może być częściowa winna.

A jak chcesz bawić wie w te paski to kup sobie lepiej tzw oplot (plecionkę) metalowy, spłaszcz go, obklej izolacją, i zrób z niego coś w stylu takiego paska. Podobno lepiej się sprawdza.Popieram tez sposób wysiadania, jak wyżej, czyli najpierw dotknij ręka metalowej części karoserii, a dopiero stawiaj nogę na ziemi.
 
     
 SlaVo


Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 11 Październik 2010, 20:03   

nie zmieniała :) pierwszy raz takie coś się przydarzyło, ok coś wykombinuję tym, bo z tym pamiętaniem ze pierw za karoserie a później nogę na ziemie to można zapomnieć :) Dzięki :)
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Październik 2010, 21:30   

Spadnie deszcz to nie będzie problemu. Zjawisko to wystepuje tylko w czasie "suszy".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Karoseria kopie prądem po dłuższej jeździe
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.