Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:25
Jak zmniejszyć ilośćpobieranego paliwa (pomocy)
Autor Wiadomość
 zbiks


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: PSZCZYNA
  Wysłany: 11 Lipiec 2010, 16:29   Jak zmniejszyć ilośćpobieranego paliwa (pomocy)

Witam
Nie chce zaśmiecać forum ale mam problem. Używam swojej corsy w pracy mianowicie jestem listonoszem . Auto ma silnik 1,4 16V wiem że nie mam co liczyć na bardzo małe spalanie ale szukam sposobu który w jakiś sposób mi pomoże. Jeżdze autem codziennie po 70kilometrów i jest to ciągłe zatrzymywanie. silnik chodzi po 5godzin dziennie bez wyłączania. obróty przy zmianie biegów to 2 tys. Czy są jakieś sztuczki ? wiem gaz ale to mnie nie interesuje . corsuni też nie chce sprzedawać a auto musi tez miec pare koni. Proszę o pomoc

Z góry dziękuje
 
 
     
 marek3m
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Lipiec 2010, 09:41   

Może nie pomogę ale gdy ja śmigałem w pizzerii robiłem 100km dziennie i moja corsina z silnikiem 1.2 spaliła mi na te 100km 30zł gdy paliwo było po 4zł. A co do zmniejszenia podawanej dawki paliwa , myślę że można zajechać do jakiegoś ogarniętego warsztatu żeby to wystroili. Druga sprawa że jest niezdrowe dla 16v takie użytkowanie auta. No i obroty 2tyś to chyba zdeczka za mało , nie powinno być 2,5tyś.
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 12 Lipiec 2010, 17:22   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


marek3m ma racje. Takie traktowanie silnika 16v nie jest dobre. To są silniki, które lubią wysokie obroty. Nawet jeśli będziesz go kręcił do 2,5tys. to nie spali Tobie dużo więcej paliwa. Jeśli chodzi o zmniejszenie dawki paliwa to nie polecam. Owszem może będzie palił mniej, ale najprawdopodobniej odbije się to na dynamice i może się dławic.
 
 
     
 Płatek



Informacje
opolskie

Wiek: 33
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 22
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 6 Październik 2010, 22:04   

Ja polecam w tym silniku jak najwięcej hamowania silnikiem (bez żadnego kombinowania) i wtedy automatycznie spalanie średnie się zmniejsza.
PS: mam ten sam silnik.
 
 
     
 AndrE


Informacje
LPG: Tak
Imię: Andrzej
Wiek: 30
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 31
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 6 Październik 2010, 22:09   
   Moje auto: Opel Corsa B X14SZ


Ja jak leje 95 to zabiera mi mniej paliwa niż przy 98 nie wiem czemu tak jest może taki silnik
 
 
     
 kruszek


Informacje
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: toruń
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 8 Październik 2010, 19:47   

Podepnę się do tematu. Mam Corsinkę 1,2 i wrażenie że pali mi za dużo paliwa. Olej wymieniony, filtry wszystkie również co mogę zrobić więcej???Kable, świece...pomóżcie! Pozdrawiam serdecznie!
 
 
     
 Thomas



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Katowice / Wadowice
Wysłany: 8 Październik 2010, 20:03   

kruszek napisał/a:
Mam Corsinkę 1,2 i wrażenie że pali mi za dużo paliwa.

Tzn. ile pali?
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 8 Październik 2010, 21:35   
   Moje auto: Porshe 911


pkt.3
http://www.klubcorsa.pl/t...ania-vt2339.htm

ZAMYKAM :zamykam:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Jak zmniejszyć ilośćpobieranego paliwa (pomocy)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.