Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 19:18
Corsa b licznik i prędkościomierz ZACZĄŁ zaniżać
Autor Wiadomość
 spychacz84



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Październik 2010, 19:14   Corsa b licznik i prędkościomierz ZACZĄŁ zaniżać

Witam.
Od jakiegoś czasu prędkościomierz i drogomierz zaczęły mi zaniżać wartość. Przejeżdżając ok 110 km. Drogomierz pokazał mi wartość 80km.
Jestem pewien co do przebiegu.

Kolejną sprawą jest zaniżanie wartości prędkościomierza.

Sprawdzałem z nawigacją i zaniża prędkość o ok 15% - zwykle liczniki zawyżają wartość.

Licznik jest na linkę. Nie był zmieniany.

Wskazówki:

1. Ostatnio zresetowałem licznik w czasie jazdy i pękło mi jedno koło zębate. Skleiłem super glue i działało - przez jakiś czas nawet dobrze pokazywał:)
2. Szumi mi linka prędkościomierza - w dieslu jest to słyszalne tak po przekroczeniu 40km/h - zgodnie z zafałszowanymi wartościami licznika :P
3. Po przekroczeniu 90km/h prędkościomierz buja się w górę i w dół o 5-10km w każdą ze stron.

Zagadka:
Co to może być?
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Październik 2010, 19:19   

Nie wiem czy dobrze myślę. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

Moim zdaniem mogło wyrobić się gniazdo mocowania linki w liczniku, które nie trzyma dokładnie linki. Stąd przepuszczanie obrotów oraz szum.
 
 
     
 spychacz84



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Październik 2010, 19:37   

też mi się tak wydawało, ale nie chciałem niczego sugerować. Tym bardziej, że dosyć często ostatnio demontowałem licznik. Standardowo - sprawdzę i odpiszę. Sprawdzę też gniazdo przy skrzyni. Widziałem, że w sklepie APS można nabyć takowe drogą kupna :)

Pytanie tylko gdzie można nabyć gniazdo przy liczniku?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Corsa b licznik i prędkościomierz ZACZĄŁ zaniżać
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.