Przesunięty przez: Kaszubski
15 Marzec 2016, 11:55
Antena samochodowa
Autor Wiadomość
 marcino380


Informacje
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 36
Skąd: Włocławek
Wysłany: 15 Wrzesień 2010, 19:25   Antena samochodowa

Posiadam w corsie jeszcze orginalne radio Blaupunkta.Zauważyłem ,że trochę słabo odbiera RMF i inne ,lepiej słychać tylko lokalne stacje.Postanowiłem zmienić antenę.Tą co mam jest orginalna -jest taka krótka,nie można jej odkręcić i nie ma wokół owiniętego drucika co daje się zauważyć przy innych samochodach.Zastanawiam się żeby kupić nową .Jaką radzicie ? Z tej co mam teraz wychodzi koncentryk i cienki przewód.Zauważyłem że od koncentryka przy radio odłączona jest masa ,gdy podłączam masę zaczyna szumieć .Proszę o porady.
Ostatnio zmieniony przez marcino380 19 Wrzesień 2010, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Wrzesień 2010, 09:50   

Kup oryginalną antenę do Corsy B, chociażby na jakimś szrocie.
Ten cienki przewód to zasilanie wzmacniacza anteny. Jest od podłączony??
http://www.klubcorsa.pl/t...-iso-vt2819.htm - przewód 7 cześć A kostki ISO

Co do kabla koncentrycznego, jego wewnętrzna żyła (tzw "gorąca") powinna być podłączona w środku wtyczki, a zewnętrzny oplot na zewnątrz wtyczki antenowej, tak by podłączeniu dotykał obudowy radia.

PS. Patrz gdzie piszesz posty - przeniosłem z działu Corsa A.
 
     
 marcino380


Informacje
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 36
Skąd: Włocławek
Wysłany: 19 Wrzesień 2010, 12:26   

Tak przewód zasilający antenę jest podłączony i jest na nim 12V.
Odkryłem że od strony kierowcy na dole po lewej stronie gdy zdemontujemy osłonę znajduje się orginalne łączenie przewodu koncentrycznego,zmierzyłem obydwa odcinki czy mają przejście i okazało się że przewód koncetryczny od strony radia do tego łączenia na dole po lewej stronie (około metra)nie ma przejścia - środkowa żyła.Ciekawe czym jest to spowodowane bo widać orginalnie poowijane przewody taśmą izolacyjną więć wykluczam czyjąś ingerencję.Trzeba przyznać że środkowa żyła jest bardzo cienka ,więc może zwykłe szarpnięcie kabla mogło ją uszkodzić.
 
 
     
 spychacz84



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Wrzesień 2010, 07:45   

Witam.. Sprawa wygląda w taki sposób (zakładam, że o tym wiesz). Że sam mechanizm wzmacniacza montowany jest w stópce anteny - a nie w samochodzie koło radia. U mnie przewody były poprzerywane w stopce.

Od razu powiem, że trzeba będzie demontować "podsufitke" - z tyłu są zaślebki i zatrzaski ( nad tylnią szybką).
 
 
     
 marcino380


Informacje
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 36
Skąd: Włocławek
Wysłany: 28 Wrzesień 2010, 14:44   

U mnie tylko koncentryk był uszkodzony,w antenie było wszystko ok.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Antena samochodowa
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.