Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:32
trzeszczenie tył - Corsa C 3D
Autor Wiadomość
 słonik


Informacje
mazowieckie

Wiek: 44
Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 23 Wrzesień 2010, 21:50   trzeszczenie tył - Corsa C 3D

Witam
Zauważyłem, że jak jadę z większą prędkością (no albo małą a np, jest leżący policjant) to z tyłu auta słychać charaktertyczne chrobotanie/trzeszczenie.
Wcześniej byłem na przeglądzie - tylne amortyzatory (jeżeli ten test można traktować poważnie) wyszły po 51% i 48%.
Co to może być? Coś z amorkami? Sprężyny?
Pozdrawiam
 
 
     
 Kisztan



Informacje
podkarpackie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 57
Skąd: Łańcut
Wysłany: 27 Wrzesień 2010, 13:06   

Może plastiki w bagażniku?
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Wrzesień 2010, 13:27   

Miałem podobne objawy. Uszczelkę tylnej klapy bagażnika spryskałem silikonem w sprayu. Pomogło na kilka miesięcy.
 
     
 słonik


Informacje
mazowieckie

Wiek: 44
Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 27 Wrzesień 2010, 14:29   

Hmm spróbuje. Dźwięk jednak dochodzi jakby z amorków. Czytałem, że może być to też jakieś żelastwo na amorkach (guma która się starła).
 
 
     
 ccsport


Informacje
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Gliwice
Wysłany: 9 Październik 2010, 19:08   

witam, wszystkich forumowiczów.

Jestem tutaj nowy, ale może uda mi się pomóc . W mojej corsie trzeszczała tylna pólka na zawiasach - sposób na wyeliminowanie tego irytującego problemu jest może mało oryginalny, ale skuteczny... przynajmniej w moim przypadku :) A więc zawiasy, bolce, na które wsuwana jest pólka posmarowałem lekko smarem następnie okleiłem je taśmą malarską (powstały jakby tulejki, które eliminują ocieranie plastiku o plastik), efekt był rewelacyjny, trzeszczenie zostało wyeliminowane w 90 procentach :gutt2: po za tym skrzypiał mi amortyzator z tyłu, wystarczyło nasmarować go olejem w sprayu (najlepiej podnieść autko na lewarku żeby amorek maksymalnie się rozciągnął, wtedy smarujemy miejsce w którym tuleja przechodzi przez gumę w amorku... nie wiem jakby to lepiej opisać)


Mam nadzieję, że komuś moja rada się przyda. pozdrawiam.
 
 
     
 rysio47


Informacje
pomorskie

Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 2
Skąd: gdansk
Wysłany: 11 Październik 2010, 12:54   

Miałem to samo w swojej Corsie .Po wymianie amortyzatorów trzeszczenie ustało.
 
 
     
 KubaK


Informacje
Klub: KTK
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 1
Skąd: Koszalin
Wysłany: 11 Październik 2010, 14:08   

Mam coś takiego na większych nierównościach szczególnie gdy jedno kolo jest wyżej od drugiego tylnego. Wymienione amorki na nowe, podkładki pod sprężyny nowe - gumowe. Dźwięk dalej występuje i zastanawiam się teraz czy to nie dochodzi gdzieś z mocowań stabilizatora... Jak do tego dojdę to się podzielę ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » trzeszczenie tył - Corsa C 3D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.