Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
Gdzie czujnik uderzeniowy?
Autor Wiadomość
 cizan


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Jedrzejow
Wysłany: 13 Wrzesień 2010, 11:09   Gdzie czujnik uderzeniowy?

Witam wszystkich forumowiczów!
Mam taki problem otóż zakupiłem corse D po małej stłuczce, ale niestety porafiło wystrzelic poduszke powietrzną pasażera. Z czasem udało mi sie wszystko wymienić ale po podłączeniu do komputera wyskakuje błąd - czujnik derzeniowy lewy przód. Z tego co słyszałem to w starszych modelach takiego nie było ale w tym jest ,co potwierdził sprzedawca na jednej z aukcji który takowy posiada w sprzedaży. Zdjęcie troche pomogło mi zorientować sie czego szukać ale nadal nic.
Bardzo prosze może ktoś miał podobne doświadczenie lub posiada jakieś zdjęcia lub schematy o jakąkolwiek pomoc.
Czujnik temperatury zewnętrznej też ma błąd ale z tego co wiem to częsta wada tej marki. Może ktoś wie gdzie go szukać i jak rozwiazać ten problem- może poprostu go wymienić?
Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam
cizan
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Wrzesień 2010, 21:32   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


A może wpierw podjedź do kogoś kto ma techa lub op-coma i pokasuj błędy, może to tylko zapisy komputera, co do czujnika temperatury zew. pierwsze słyszę, aby to była częsta wada, może doczytaj czy na pewno chodzi o Corsę D. Czujnik temp. to są groszowe sprawy, najlepiej używany z rozbitego, jeżeli chodzi o czujnik uderzeniowy słyszałem, że to jednorazówki i jak wystrzeli poducha to do wymiany, ale warto wpierw pokasować błędy może pomoże.
 
 
     
 cizan


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Jedrzejow
Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 00:31   

Próbowałem wykasować błędy właśnie wszystkie się wykasowały oprócz tych dwóch. Po kolizji wymieniałem poduszke powietrzną , napinacz pasów i kasowałem moduł ale launch cały czas czepia sie czujnika uderzeniowego którego nie ruszałem bo poprostu nie mogę znależć
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 10:39   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Jak kasowałeś te błędy ?
Powinieneś "wgrać" na moduł sterujący pracą poduszek powietrznych stan pamięci z przed wypadku. Do tej operacji trzeba wyjąć moduł z pomiędzy przednich siedzeń i na programatorze wgrać go, najlepiej z fury która nie miała wypadku :) Informacja o wystrzelonych poduszkach po wypadku jest zapisywana na stałe i żadne resetowanie błędów na szybko jakimś op-com'em i programem do resetowania nie rozwiąże problemu. Jeśli jest to źle zrobione będą się pokazywały błędy.

Mauro źle słyszałeś jak fizycznie czujnik nie ma żadnych uszkodzeń można go podłączyć do instalacji. Jak poznasz czy jak kupisz z używanej/złomowanej fury czujnik czy nie pochodzi z samochodu w którym strzeliła poducha ???

Przedni czujnik uderzeniowy w kolorze fioletowym powinieneś mieć na środku pasa przedniego w okolicach zamka od maski tuż nad chłodnicami. Sprawdź czy faktycznie tam jest. Jest bardzo mocno przykręcony do pasa przedniego. Przy stłuczce i wymianie pasa przedniego blacharze czasem nie dostrzegają tego elementu i go nie przekręcają. Kosztuje używka ok. 200 zł

Czujnik powinien być w takim kształcie:
http://allegro.pl/czujnik...92.html#gallery

Położenie czujników uderzeniowych:
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 21:23   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


xxyy777e, dzięki za sprostowanie, w focusie wystarczyło podłączyć się do kompa i skasować błędy, więc idąc tym tropem myślałem, że może być podobnie. Dzięki za wyprostowanie wypowiedzi. Pozdrawiam
 
 
     
 cizan


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Jedrzejow
Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 23:37   

Przepraszam żle to napisałem rzeczywiście wyciągnąłem moduł i specjalistyczna firma wgrała mi nowego softa tak że co do nich jestem pewien mają dobrą opinie i dużo ludzi jest zadowolonych z ich usług . Błedy które udało mi się skasować dotyczyły kontrolki serwisu i pare innych. Natomiast czujnik uderzeniowy wyskakiwał mimo próby wykasowania, zastanawiam sie tylko dlaczego pisało lewy a na schemacie jest tylko jeden na belce przedniej.... Ale to i tak daje mi jakąś podpowiedz bo u mnie go nie ma a przynajmniej go nie zauważyłem ostatnim razem. Nie bardzo wiem co to jest numer 3 na schemacie i czy on jest w słupku bocznym?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Wrzesień 2010, 14:24   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Niestety ten rysunek jest niedokładny. Albo ten element jest na słupku albo na podłodze :(
 
 
     
 cizan


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Jedrzejow
Wysłany: 18 Wrzesień 2010, 22:23   

Nadal nic nie wymyśliłem sensownego. Mam co prawda jakieś przypuszczenia ale potrzebuje podpowiedzi . Znalazłem jakąś wtyczkę być może powinna iść do czujnika uderzeniowego wychodzi ona od wiązki idącej dalej do wentylatora chłodnicy ale czujnika ani śladu . Macie może jakieś zdjęcia lub pomysły
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Wrzesień 2010, 00:31   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Bingo znalazłeś wtyczkę od czujnika.
Tak jak myślałem na początku. Fura była walnięta z przodu. Blacharze zdemontowali uszkodzony pas przedni i wstawili na jego miejsce nowy tylko nie przełożyli czujnika. Pytanie dlaczego ? Albo zapomnieli albo czujnik uległ uszkodzeniu podczas wypadku (połamał się). Jeśli masz możliwość pofatyguj się do tych "specjalistów" może jeszcze nie pozbyli sie tego uszkodzonego pasa przedniego i da się przełożyć czujnik. Musisz kupić taki jak wcześniej napisałem w kolorze wtyczki.
I tak masz sporo szczęścia że ocalała wtyczka i nie muśisz sztukować wiązki elektrycznej.
 
 
     
 cizan


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Jedrzejow
Wysłany: 21 Wrzesień 2010, 21:41   

Niestety nie moge dostać takiego czujnika używanego a nowe są okropnie drogie zastanawiam sie tylko czemu corsa jak moja trzydrzwiowa mniej więcej ten sam rocznik ma zielony kolor czujnik a u mnie jest fioletowa wtyczka . Czyżby to miało coś wspólnego z ilością airbagów? Sprzedawca miał czujniki w dwóch kolorach niebieskim( opisanym jako do modelu pięciodrzwiowego) i zielonym (do trzydrzwiowego) .
Mam jeszcze jedno pytanie jak jest przymocowany ten czujnik do belki ? Mam na myśli z której strony ?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Wrzesień 2010, 11:55   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Gościu coś bredzi, ilość drzwi nie ma tu nic do rzeczy.
Najsensowniejsze wytłumaczenie to chyba ilość poduszek w aucie.
Ja mam Corsę z 3 drzwiową z 8 poduchami (4 poduszki i 4 kurtyny) i mam FIOLETOWY czujnik.
Jak kupisz czujnik bez problemu go przykręcisz, chyba tylko w jednym ustawieniu można go przykręcić.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Gdzie czujnik uderzeniowy?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.