Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
Corsa 1,3cdti-alarm,szyby el.,radio...-pytania
Autor Wiadomość
 Neroox



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16 Wrzesień 2010, 20:55   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


mauro napisał/a:
a w schowku standardowo nie ma wcale oświetlenia tylko miejsce na zamontowanie całego mechanizmu (lipa).


No faktycznie kiepsko...Na forum (chyba tu?) widziałem jak ktoś montował oświetlenie schowka, są tam gdzieś kabelki czy trzeba skądś ciągnąć?U mnie tak samo 42mm w podsufitce.

Dzisiaj jak jechałem wieczorem zauważyłem, że światła świecą bardzo blisko(nisko) i chciałem je podnieść. Po przyciśnięciu guzika góra/dół na komputerze pokazała się ikonka ustawiania świateł i nr 0-3, lecz światła ani drgnęły. Może to być silniczek przy reflektorach?

Zostając przy temacie oświetlenia, czy warto wymieniać z przodu światła na H7ksenony (białe, lekko niebieskie)?? Będę jeździć głównie poza miastem, a coraz szybciej robi się ciemno...
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Wrzesień 2010, 10:53   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Powinieneś sprawdzić wiązkę elektryczną w okolicy tylnej lewej lampy. Trzeba otworzyć schowek i jest dostęp.
U siebie miałem tak na wiązce elektrycznej, zawiniętą w czarną taśmę izolacyjną wtyczkę do oświetlenia bagażnika z tyłu. Natomiast z prawej strony w schowku miałem wtyczkę do fabrycznego kompresora do napełniania powietrzem kół.
Kupiłem fabryczny kompresorek razem z fabrycznym wygłuszeniem podłączyłem i mam elektryczne pompowanie kół :)

Jeśli chodzi o światła, może auto miało jakąś przygodę z przodem ?
Musisz sprawdzić czy podłączone są dobrze wiązki do sterowania silniczkami w lampach, może nie ma tam silniczków, bezpiecznik itp. Trzeba sprawdzić co tam ktoś wykombinował.
 
 
     
 Neroox



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Wrzesień 2010, 14:21   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


xxyy777e napisał/a:
Kupiłem fabryczny kompresorek razem z fabrycznym wygłuszeniem podłączyłem i mam elektryczne pompowanie kół :)

Oo nieźle :oczy:

Co do "spotkania" z przodu to 100% nigdy nie będę pewien, bo autko jest używane. Oczywiście było na 2 stacjach diagnostycznych(razem z tatą oglądaliśmy od dołu z lampą "część po części"- nic nie było wymieniane/wykręcane co było widać bo lekkiej rdzy na śrubach) i w salonie na przeglądzie o którym mówiłem.

Dzisiaj zacząłem majsterkować :)

Kupiłem diody i chciałem wymienić podsufitkę, oświetlenie bagażnika i tablicy rej. Wyciągnąłem lampkę bagażnika i ją wyciągnąłem wsadziłem diodową lampkę i nic(sprawdzałem w 2 strony)...no trudno dałem starą i też nie świeci :uuu: . Myślałem, że automatycznie się przygasiła więc zamknąłem autko otworzyłem (nawet zapaliłem silnik) i nic...hmm patrze a światło podsufitki również nie świeci :uuu: Czy to może być bezpiecznik? bo raczej żadnych kabli nie urwałem:P w takim razie co Bezpiecznik?? On wypada czy się przepala, bo wyciągnąłem i sprawdziłem wszystkie były na swoim miejscu. No nic może coś doradzicie.

A jeszcze jedno jeszcze chciałem wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej -świeciła wyciągnąłem starą włożyłem nową i bardzo słabo BŁYSKAŁA?? włożyłem starą i już nie świeci.. też bezpiecznik??

Jedyna rzecz pozytywna to jest to, że wymieniłem sobie postojówki :hurra: Myślałem, że będzie to najtrudniejsza rzecz a okazała się prościzna :)

proszę pomóżcie :ojj:
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Wrzesień 2010, 00:26   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Bezpieczniki się przepala. Sprawdz dokładnie wszystkie.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Wrzesień 2010, 20:48   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Raczej bezpiecznik, w instrukcji masz napisane który jest od czego. A te lampy LED kupiłeś takie same co oryginały? Ja u siebie montowałem w podsufitówce i działało, lecz za słabe było światło więc wróciłem do oryginału. Co do H7 blue sam takich używam philipsa i muszę powiedzieć że opłaca się zainwestować, bo oświetlenie drogi o niebo lepsze. xxyy777e, możesz założyć temat z tym upgradem z kompresorem jak zrobiłeś? świetna sprawa. Plisss :)

[ Dodano: 18 Wrzesień 2010, 20:51 ]
Ok znalazłem ten wątek o kompresorze, myślałem że chodzi o dopompowywanie automatyczne, bo ten kompresor to mam fabrycznie, jest to zestaw naprawczy instalowany gdy nie masz koła zapasowego, bo u mnie nie ma (bagażnik rowerowy).
 
 
     
 Neroox



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice
Wysłany: 18 Wrzesień 2010, 21:08   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


mauro napisał/a:
A te lampy LED kupiłeś takie same co oryginały?

Oryginalne były zwykłe halogenowe.LED miały takie same oznaczenia
http://allegro.onet.pl/sh...item=1225658840
Teraz sytuacja się zmieniła. Po włożeniu 2 żaróweczek LED do oświetlenia tablicy- migają nawet po wyłączeniu zapłonu, świateł i nawet zamknięciu auta, hmm.. jutro będę kombinować dalej

mauro napisał/a:
Co do H7 blue sam takich używam philipsa i muszę powiedzieć że opłaca się zainwestować, bo oświetlenie drogi o niebo lepsze

Jak można wiedzieć jakie kupiłeś dokładnie, chodzi mi o barwę. Ja się waham pomiędzy 6000k a 8000k.

Jutro dam znać jak tam z tymi bezpiecznikami.
pozdrawiam :)
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Wrzesień 2010, 00:40   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


"Ja się waham pomiędzy 6000k a 8000k. "


Jak już kupisz te żarówki i będziesz wymieniał i jak będziesz miał w jednym reflektorze zwykłą żarówkę a w drugim nową jeśli masz możliwość zrób zdjęcie i wrzuć na forum"
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Wrzesień 2010, 10:35   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


ja mam 8000 Philipsa, wcześniej miałem jakieś no name i była lipa
 
 
     
 Neroox



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19 Wrzesień 2010, 19:58   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


Jak narazie postojówki sprawują się świetnie:) sorki za jakość-robione telefonem.
http://img80.imageshack.u...1/dsc00230h.jpg

To kupie 8000k philipsa albo osram xP i dla xxyy777e wrzucę fotkę jak zamontuje.

[ Dodano: 21 Wrzesień 2010, 18:57 ]






Bezpiecznik wymieniony- oświetlenie kokpitu i bagażnika działa :)
Problem pozostaje nadal z oświetleniem tablicy rejestracyjnej :ojj: W instrukcji nie doczytałem się na temat jakiegoś bezpiecznika. Jedna oryginalna żaróweczka działa. Jedna się spaliła i odrazu chciałem wymienić dwie na diody led. Jak wsadzam ledy to zaczyna migać (słabo) - przy wyłączonym zapłonie i światłach :ojj: . Tak jakby po zgaszeniu auta w kabelku do tablicy rejestracyjnej dalej było jakieś napięcie? Na pewno led potrzebuje mniej mocy żeby świecić ale czemu tam dalej płynie prąd? Dodam jeszcze, że światła postojowe działają bez zarzutu. Macie jakieś pomysły??? :ojj:

btw: filmik z tego migania:
http://www.speedyshare.co...16/MOV00228.MP4
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Corsa 1,3cdti-alarm,szyby el.,radio...-pytania
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.