Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:59
Zbyt wysoki poziom oleju (1,7 CDTi)
Autor Wiadomość
 mily999


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: lubin
Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 21:12   Zbyt wysoki poziom oleju (1,7 CDTi)

Witam,
po pół roku od wymiany oleju silnikowego, postanowiłem dolać resztę, ok 0,7l, ponieważ poziom na bagnecie był praktycznie na min. Po dolaniu oleju poziom jest jakieś 2 mm powyżej max na bagnecie. Czy mogę to tak zostawić czy spuścić olej, żeby był w normie, czy właściwie taka dokładność też jest w normie.
 
 
     
 SlaVo


Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 18 Wrzesień 2010, 14:43   

ale kolega ma rozterkę :ojh2: pewnie że może zostać, ja mam grubo ponad max jakiś 1 cm i nic się nie dzieje, poza tym jest lepsze smarowanie i tak silnik zrobi papu tego oleju to się go pozbędzie. Pozdrawiam
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 18 Wrzesień 2010, 17:14   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


Generalnie nadmiar oleju jest niebezpieczny dla silnika.
SlaVo napisał/a:
poza tym jest lepsze smarowanie

Niestety tak nie jest. Za duża ilość oleju prowadzi do tego że jest nadmiar oleju na cylindrach i nie nadarzają go zgarniać pierścienie i reszta oleju zostaje spalona w komorze spalania a nawet mogą niespalone cząstki oleju trafić to układu wydechowego gdzie mogą zapchać katalizator. Druga sprawa to im więcej oleju tym większe ciśnienie więc można się spodziewać wycieków.
mily999 napisał/a:
po pół roku od wymiany oleju silnikowego, postanowiłem dolać resztę, ok 0,7l, ponieważ poziom na bagnecie był praktycznie na min.
Skoro po pół roku poziom oleju zbliżał się do poziomu min tzn że gdzieś ten olej znika. W Twoim przypadku za bardzo bym się tym nie przejmował.
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Wrzesień 2010, 12:49   
   Moje auto: Laguna II PHII


ludziki nie lejcie oleju powyżej skali bo ciśnienie będzie za duże... a to że oleju Ci ubyło to nie musi być zaraz wyciek bo olej odparowuje, ja mam sahare pod maską a od wymiany do wymiany pół skali zniknie i to nie jest nic dziwnego
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Zbyt wysoki poziom oleju (1,7 CDTi)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.