Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 20:22
Stuki tylnej kanapy w Corsa B...
Autor Wiadomość
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 1 Listopad 2008, 17:12   Stuki tylnej kanapy w Corsa B...
   Moje auto: Opel Astra G


Siemanejro.
Od dłuższego czasu walczę z dziwnymi odgłosami dochodzącymi z tylnej części auta. Podobne kiedyś mój tata miał w wersji C i w serwisie zdiagnozowali, że to tylna kanapa trzeszczy na nierównościach więc stawiam, że w mojej Corsinie to będzie to samo, gdyż odgłosy są podobne.
Miał albo ma ktoś może podobny problem :?: Jak sobie z tym poradzić? Kiedyś obwinąłem rolki na których trzyma się tylne oparcie taśmą izolacyjną i na trochę pomogło, ale znowu wszystko puka :-/ Nie jest to może poważny problem, ale strasznie mnie irytuje :brick:

Jeszcze 2 sprawa- piszczy coś z okolic miejsc mocowania pasów bezpieczeństwa z przodu- zwijarki, bębny... nie mam zielonego pojęcia. We wspomnianej wcześniej wersji C też mieliśmy takie przeboje, ale nic z tym nie robiliśmy.
Wie może ktoś jak się tego skutecznie pozbyć?

Za każdą radę będę wdzięczny!! :] :dobry:

pozdro!
Ostatnio zmieniony przez lukbud 2 Listopad 2008, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Listopad 2008, 11:45   

lukbud napisał/a:
Kiedyś obwinąłem rolki na których trzyma się tylne oparcie taśmą izolacyjną i na trochę pomogło, ale znowu wszystko puka :-/ Nie jest to może poważny problem, ale strasznie mnie irytuje

Spróbuj podkleić kanapę od tyłu gąbką cienką, gdzie się styka tylna półka z oparciem tylnej kanapie - u mnie w Corsie (co prawda A, ale ...) właśnie tam produkowane są wszelkie trzaski dochodzące z tylnej kanapy :]
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 2 Listopad 2008, 12:29   
   Moje auto: Opel Astra G


dzięki za odpowiedź. Jutro się temu przyjże :] :]
 
 
     
 runpyr
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Listopad 2008, 12:40   

wymontuj wszystko co może powodowac opisywane przez Ciebie odgłosy tj. półkę, kanapę oraz inne inne luźne rzeczy np. gaśnica, trójkąt ostrzegawczy itp. Następnie zrób jazdę próbną jak nic nie trzeszczy to zaczynaj kolejno wkładać to coś zdemontował zacznij od kanapy naspępnie półkę i tak dalej. W ten sposób będziesz na 100 % pewny co powduje odgłosy nie pożądane, a następnie pokombinuj jak się pozbyć problemu. Pozdrawiam.
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Listopad 2008, 18:27   

Cytat:
Spróbuj podkleić kanapę od tyłu gąbką cienką,


Tzn oczywiście o tylną półkę mi chodziło ... chyba jeszcze nie do końca się obudziłem jak to pisałem xD

W każdym razie u mnie trzaska tylna półka.

lukbud, a masz może w tylnej półce głośniki z maskownicami ?? Bo u mnie jednym ze źródeł hałasu jest maskownica głośnika, która nie za bardzo się trzyma i czasem wyskakuje ...
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 3 Listopad 2008, 19:32   
   Moje auto: Opel Astra G


Głośniki oryginalnie zamontowane w maskownicach na tylnej półce- to też sprawdzę, chociaż wydaje mi się, że przylegają dość ściśle ;-)

Sprawdzę wszystko tak jak koledzy radzą i jak się z tym uporam to zdam relację :mrgreen:

[ Dodano: 3 Listopad 2008, 16:50 ]
no więc tak... przed chwilą wróciłem z garażu i oto co osiągnąłem...
Zdjąłem półkę, siedzisko, wywalilem wszystko z bagażnika... dalej stuka tzn. coś trzeszczy :evil: :evil:
Ale gdy podniosłem klapę bagażnika i jeździłem z otwartą to prawie nic nie było słychać :<
Czy klapa mogła się poluzować od naszych cudownych dróg i trzaska w okolicach zamka gdy jest zamknięta? Jak nie to nie wiem co- pewnie zawieszenie :evil: A jeśli tak to Corsa w niedługim czasie znajdzie innego właściciela :-P

pozdro!
 
 
     
 szymmek



Informacje
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 12
Skąd: Grudziądz/Bydgoszcz
Wysłany: 7 Listopad 2008, 22:28   

Sprawdź obejmy od tłumika końcowego może są przykręcone śrubką do góry i stukają o belkę tylną.
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 8 Listopad 2008, 10:03   
   Moje auto: Opel Astra G


Sprawa z tłumikiem już dawno załatwiona :mrgreen: Poza tym te stuki są inne niż dochodzące z tłumika...

Chyba po prostu zacznę słuchać głośniej radia :-P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Stuki tylnej kanapy w Corsa B...
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.