corsa 16V prawie 100km ze skórą
Autor Wiadomość
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2 Luty 2010, 14:33   

Nie rozumiem o co się tak czepiacie? Niech będzie składane nawet i w stodole byle porządnie. To że ma nowszy silnik to źle? Najważniejsze żeby buda nie była sklejona z dwóch albo i więcej a reszta jeśli w dobrym stanie to nic tylko jeździć. Długo masz tą corsę? Moja jest fioletowa i standardowa póki co. Jak chcesz to możemy zrobić kiedyś jakiegoś minispota.
 
 
     
 tomcio_zmc
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Luty 2010, 14:49   

No swapik był ale to dobrze, teraz masz mocniejszy samochodzik :) Co do tej roboty w stodole to się zgadzam, aby ktoś miał pojęcie to wszędzie zrobi.
 
     
 Jasioracek



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Racibórz
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 2 Luty 2010, 15:23   

zbiks,
Jeżeli cię nie poinformował to masz czas 7 dni od kupna podać na policje o to ,że cie nie poinformował o zmianie silnika a jeżeli też sie go nie pytałeś to on nie ma takiego obowiązku zresztą jeżeli w papierach sie zgadza:) bo silnik to część wymienna:)
Jedz do jakiegoś dobrego mechanika i niech ci spr go na komputerze:)
Poiwę ci tak sam zmieniałem silnik:) Wymiana w warsztacie cie drożej wyniesie niż sam koszt tego silnika więc jeżeli ktoś się zna na tym ma sprzęt i miejsce to sam wymienia:)
Ja byłem przerejstrowac samochód i szybciej na przeglądzie gdzie powiedziałem mu ,że to jest silnik x16xe a wpisal mi dane ,ze mam 55kW.
Byłem z samochodem na hamowni w jastrzębiu i sie okazało ,że mój silnik był dłubany już i ma moc 128koni mechanicznych:) więc papiery a realia to coś innego:)
 
 
     
 zbiks


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: PSZCZYNA
Wysłany: 3 Luty 2010, 11:11   

Corse kupiłem ponad rok temu ale powiem wam tylko tyle że silnik prawie igła praktycznie nic przy nim większego nie robiłem , w porównaniu do golfa III którego wcześniej miałem . Jesli silnik jest nie orginalny to i tak mi to nie przeszkadza. Jak kupowałem to szukałem corsy z maksymalnie większym silnikiem.
Morhol jak zima minie to spocik jak najbardziej postaram się namówic pare kolegów co też maja corsy
 
 
     
 cwirus88



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 67
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 3 Luty 2010, 19:44   

Nie rozumiem zastrzeżeń co do pojazdu. Jeżeli silnik jest w dobrym stanie to nic tylko się cieszyć. Silnik to pół biedy, gorzej jakby buda była sklejona z 3 innych... a to dość częste zjawisko.
 
 
     
 Jasioracek



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Racibórz
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 3 Luty 2010, 20:48   

cwirus88, dokladnie:)
 
 
     
 Wieszak


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 15
Skąd: Opole
Wysłany: 4 Luty 2010, 00:15   

tomcio_zmc, Kolego sugerujesz ze warsztat z 6 pracownikami jest niepotrzebny gdy starczy jedna osoba w stodole ? Koledzy oświadczam wam że robota ludzi którzy znają się na robocie, a nie "znają", jest nieporównywalnie lepsza od roboty w garażu. Mogę sobie rękę uciąć że ta osoba co wkładała silnik nie zadała sobie trudu żeby chociaż ten silnik osłuchać, sprawdzić kompresje itd. Z własnego doświadczenia powiem że silnik przed włożeniem lepiej rozebrać i dobrze popatrzeć co jest ok a co nie jest ;]


Wracając do tematu mam pytanie do kolegów czy w oryginale były 14" felgi czy 13" 4x100 ET49 ? 4,5 cala szerokości ? Co do tej rozpórki czy ona przechodzi przez kielich na wylot ? tzn. czy kielich jest rozwiercony pod ta rozpórkę ?

Życze powodzenia ;] taki silnik musi sobie radzić w takim aucie ;]
 
 
     
 tomcio_zmc
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Luty 2010, 14:30   

Ale jak się na tym znasz to możesz i w stodole to dobrze zrobić...
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 4 Luty 2010, 23:34   

Wieszak napisał/a:
sugerujesz ze warsztat z 6 pracownikami jest niepotrzebny gdy starczy jedna osoba w stodole ?

Czasem jeden człowiek potrafi zrobić coś lepiej niż sześciu innych. Tak jak napisałeś, nieważne ilu, ważne żeby się znali na tym co robią. I nieważne czy będzie to robota w garażu warsztacie czy na podwórku.
Cytat:
Mogę sobie rękę uciąć że ta osoba co wkładała silnik nie zadała sobie trudu żeby chociaż ten silnik osłuchać, sprawdzić kompresje itd. Z własnego doświadczenia powiem że silnik przed włożeniem lepiej rozebrać i dobrze popatrzeć co jest ok a co nie jest ;]
A może silnik był od sąsiada emeryta który wybierał się autem w niedzielę do kościoła? Taki silnik z przebiegiem 40kkm z pewnego źródła też byś rozbierał? Wiadomo przecież że silnika który od roku stoi na palecie pod chmurką w ciemno się nie bierze, no ale wyjątki też się zdarzają.
Co do spota to się piszę oczywiście. Dobrze widzę że masz tam abs?
 
 
     
 zbiks


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: PSZCZYNA
Wysłany: 4 Lipiec 2010, 10:29   

Witam oto moja corsa z nowym zderzakiem
http://img819.imageshack.us/img819/6257/coorsa.jpg
http://img375.imageshack....018/coorsa1.jpg
http://img191.imageshack....982/coorsa2.jpg
http://img693.imageshack....383/coorsa3.jpg
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Lipiec 2010, 12:04   

Zderzak RS-a ?
oczywiście malowany będzie ?
i gratulacje oraz ukłony za to że nie założyłeś zderzaka z GSi .. ;)
 
     
 Kryblut



Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Głowno
Wysłany: 5 Lipiec 2010, 10:27   

Solidnie wykonane dbaj o nią to jeszcze posłuży tylko ciekawe czy nie jest tak jaj mówią koledzy że ona jest spawana z kilku innych :ojh2:
 
 
     
 zbiks


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: PSZCZYNA
Wysłany: 10 Lipiec 2010, 14:11   

Oczywiście że będzie malowany, narazie szukam czegoś fajnego na tył ale z tym jest trudniej bo nie chcę zrobić wiochy z auta. A co do przodu to na żywo się lepiej prezentuje niż na zdjęciach.

Do kryblut nie wiem czy auto jest złożone z dziesięciu bo tego sie nigdy nie dowiemy kupując używane auto po kilku właścicielach, ale corsa chodzi naprawdę super
 
 
     
 Kryblut



Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Głowno
Wysłany: 11 Lipiec 2010, 10:52   

fakt tego się nie prześwietli ale i tak wygląda nieźle :piwo:
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 29 Lipiec 2010, 01:09   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ze ja cie wcześniej nie wynalazłem:) Ładną tą Corsę Masz:) Na żywo ja widziałem i nawet mi się podoba:)

Co do wypowiedzi Kolegów... Używane Auto to zawsze loteria nawet z Miernikiem lakieru i 6 mechanikami do oględzin...

Ważne ze się nie rozlatuje i koledze Śmiga:) Byle tak Dalej:)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » corsa 16V prawie 100km ze skórą
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.