Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 08:44
prolem z układem chłodzenia Corsa b 1.4 82KM
Autor Wiadomość
 bartong
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Marzec 2009, 11:32   prolem z układem chłodzenia Corsa b 1.4 82KM

Witam, na wstępie chciałem się przedstawić, nazywam się Adam, od około miesiąca jestem posiadaczem corsy b, wczoraj stojąc w korku zauważyłem jak temperatura silnika wzrasta do ponad 100stopni a nie włącza się chłodnica, dzisiaj to sprawdzałem- chłodnica jest gorąca tak że płyn do niej dociera natomiast zauważyłem że czujnik nie jest podłączony do żadnego przewodu (nigdzie nie znalazłem wtyczki)- przynajmniej tak mi się wydaje, chyba że czujnik jest w innym miejscu, poniżej zdjęcia chłodnicy z czymś co wygląda jak niepodłączony czujnik, oraz zdjęcie samego silnika, jeżeli czujnik jest w innym miejscu to prosiłbym o wskazanie. Ew gdzie powinna się znajdować wtyczka (z jakiej wiązki) do czujnika....

Mam jeszcze pytanie, podczas pracy silnika słychać takie metaliczne stukanie (silnik brzmi jak Diesel) w okolicach tego znaczka opel na silniku- w czym można by szukać usterki?

Dziękuję za pomoc,
Adam
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Marzec 2009, 11:43   

to jest wina niepodłączonego czujnika - jest on wpleciony w wiązkę przewodów razem z tymi co idą do lewej lampy ... poszukaj - będzie to gdzieś wolno wisząca kostka ...
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Czerwiec 2009, 17:49   

a odnośnie tego stukania to może być wałek wydarty. u mnie na przykład tak jest, musze wałek wymieniać. :kwasny:
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 26 Lipiec 2010, 12:35   

Mam pytanko o schemat układu chłodzenia corsy. Co prawda mój model x14xe, ale potrzebny mi jest schemat do mojego bolidu. Gdzie mogę znaleźć takowy?
 
 
     
 SlaVo


Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 26 Lipiec 2010, 16:27   

mumei, mam książke sam naprawiam wydanie 4 z 2006r. jest tam x14xe później wrzucę foty układu chłodzenia ;)

PROSZĘ:

 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 26 Lipiec 2010, 22:47   

Duże dzięki za pomoc.
 
 
     
 SlaVo


Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 28 Lipiec 2010, 21:26   

Nie ma za co :) po to się jest żeby pomagać
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » prolem z układem chłodzenia Corsa b 1.4 82KM
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.