Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:25
poziom paliwa
Autor Wiadomość
 corsina


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd: włoszczowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 11 Styczeń 2010, 13:38   poziom paliwa

Witam!
Mam taki dziwny chyba problem, a więc gdy jeżdżę samochodem to wskazania paliwa są mniej więcej ok (denerwuje mnie jedynie że wskazówka lata przy hamowaniu i przyśpieszaniu), ale gdy np samochód stoi 2-3 dni wskaźnik pokazuje inny poziom niż ten sprzed tych 2-3 dni. Wygląda to mniej więcej tak przyjeżdżam do domu w piątek i wskaźnik pokazuje równo 1/2 baku, a gdy jadę w poniedziałek to jest już mniej o jedną bądź o 1/2 kreski mniej. Nigdzie wycieku nie ma, nie czuć też benzyny,
Co może być nie tak?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 11 Styczeń 2010, 14:25   
   Moje auto: ASTRA G


Finos to gdzieś juz tłumaczył - ogólnie tak to już jest, że przegrody w baku nie zatrzymują paliwa.
 
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 11 Styczeń 2010, 15:44   

Właśnie ja mam ten sam problem ze wskazówka lata jak się jedzie poprawny poziom pokazuje jedynie jak się zatrzyma samochód. Nawet zakładałem temat o tym lecz Administratorzy skasowali go twierdząc ze jest już temat o tym(szukałem i szukałem lecz nie znalazłem)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Styczeń 2010, 17:23   

No to nie jest problem. To po prostu cecha Corsy. Niby w układzie wskaźnika wbudowany jest układ który powinien uśredniając wskazania, ale tak jak napisał Spidan paliwo lata po baku (w Corsie są przegrody? chyba nie, ale nie jestem pewien). A to ze koledze corsina po nocy wskazuje inaczej to też normalka. Jak też tak miałem w swojej CB i po prostu przyzwyczaiłem się do tego. Jak jedziesz to pływak buja się odczytując stan paliwa. a jak trochę postoi to stan się ustabilizuje i odczyt również. W Corsie B czujnik w pływaku jest bardzo czuły przez co taka a nie inna sytuacja.
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 11 Styczeń 2010, 18:15   

Finos, Kumpel ma również Corse i nic takiego mu się nie dzieje. Ładnie pokazuje wskaźnik nie lata i w ogóle
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Styczeń 2010, 19:30   

No to nie wiem - dla mnie to było normalne. A licznik macie takie same? oba z obrotomierzem? Oba elektroniczne? Może jak zmieniali liczniki to jednocześnie zmieniły się układy odpowiedzialne z stan paliwa
 
     
 corsina


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd: włoszczowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 11 Styczeń 2010, 20:00   

A nie da się jakoś zrobić żeby nie latał?
 
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 11 Styczeń 2010, 20:35   

Finos napisał/a:
A licznik macie takie same? oba z obrotomierzem? Oba elektroniczne? Może jak zmieniali liczniki to jednocześnie zmieniły się układy odpowiedzialne z stan paliwa

Tak z kolegą mamy w 100% te same. Postaram się nagrać filmik jak to wygląda bo może mówimy o innym "lataniu"
 
 
     
 blazejwol



Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 28 Luty 2010, 21:55   

Witam !!

Jestem nowy na tym forum ale podobnie jak u kolegi mam ten sam problem czyli podczas hamowania wskazuje inny poziom i podczas postoju na światłach, po unormowaniu jazdy czyli bez hamowania, świateł też inny no i po jednym dniu postoju też inny... chyba taka przypadłość Corsy.
 
 
     
 tizzue



Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 1 Marzec 2010, 16:32   

A u mnie za to inny problem, wskazówka pokazuje całkiem inne wartości.Jak kupiłem to wskazówka od razu na maxa leciała więc sprawdziłem i kabel przy zbiorniku z paliwem był przetarty i dotykał masy więc "dorobiłem" troche kabla.Myslałem że to pomoże ale teraz jest z goła odmienna sytuacja, cały czas się świeci rezerwa i wskazówka ledwo się wychyla.Jak wlałem kiedyś do pełna to przez jakieś 20 min miałem 25 l, potem spadło do czerwonego pola i rezerwa się świeci.Ostatnio zabrakło mi paliwa, nalałem 10l i o dziwo rezerwa zgasła, gdy ponownie otworzyłem bak od razu zapaliła się rezerwa a wskaźnik spadł na sam dół i nawet nie drgnie.Dodam że przy 2 otwarciu baku nie było żadnego syknięcia a paliwo z dystrybutora leci normalnie(tzn nie wybija)
W tej chwili mam ok 25 litrów i oczywiście widze czerwona lampkę i wskazówka siedzi na samym dnie.Juz kilka razy rozbierałem licznik i sama wskazówka wygląda normalnie, nic nie jest urwane ani naderwane.Myślałem nad czujnikiem poziomu paliwa ale być może ktoś ma inny pomysł.
 
 
     
 hombre


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 1
Skąd: Chorzów
Wysłany: 1 Marzec 2010, 17:31   

Ja mam dokładnie takie sam problem z wskaźnikiem paliwa trzeba się porostu przyzwyczaić
 
 
     
 Thomas



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Katowice / Wadowice
Wysłany: 21 Lipiec 2010, 10:14   

Mój problem jest dość podobny. Otóż poprawną ilość paliwa wskaźnik wskazuje tylko w momencie odpalenia samochodu, potem podczas jazdy wskazówka wychyla się o plus - minus 10 litrów. Gdy poprzedni właściciel - ciocia - była z tym u naszego mechanika on stwierdził, że trzeba się zgłosić z tym do elektryka i on może coś poradzi. Postaram się wpaść do jakiegoś elektryka niebawem i popytam go o to.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » poziom paliwa
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.