Przesunięty przez: Kaszubski
17 Lipiec 2016, 23:32
Prosze o ocene Astra II coupe turbo
Autor Wiadomość
 Blade1984



Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 129
Skąd: Włocławek
Wysłany: 30 Maj 2010, 08:57   Prosze o ocene Astra II coupe turbo

Teraz żona jeździ corsą a ja zostałem bez samochodu. Teraz proszę o ocenę tej astry. Chce kupić astre II turbo Coupe. Oczywiście jak pojadę sprawdzę ją w serwisie opla. Ale pytanie czy warto tam w ogóle jechać.
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C13360691
Z góry dzięki za odpowiedz.
 
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 30 Maj 2010, 09:08   
   Moje auto: GTC


Blade1984, sam właśnie się rozglądam za taką Coupe'jką. Sądzę, że na pierwszy rzut okna jest całkiem w porządku. Jednak na przebieg jest podejrzany. :złyy:
 
 
     
 Blade1984



Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 129
Skąd: Włocławek
Wysłany: 30 Maj 2010, 13:37   

Rikku podejrzany raczej nie bo trzeba mieć sporo kasy żeby lać :P
Ale się przejechałem kumpla i się zakochałem. I jeszcze to spalanie 8 trasa 12 miasto. Bajka. 190 koni i lekka astra i nie ma bata.
 
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 30 Maj 2010, 13:51   
   Moje auto: GTC


No w sumie racja. Bo w nich były 3 rodzaje silników 1.8 (najbardziej tego preferuje) 2.0 i 2.2 (ponoć najbardziej "usterkowy"). Na stacje diagnostyczną go i będzie w porządku ;) bo wiesz jak jest ze samochodami z komisu :nocom2:
 
 
     
 Blade1984



Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 129
Skąd: Włocławek
Wysłany: 30 Maj 2010, 16:19   

2,0 turbo pali raptem 2 litry więcej niż 1,8 a frajda jest. :P
 
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Maj 2010, 19:05   
   Moje auto: corsovectroastra


2l turbo to jest to :) i wcale dużo nie pali
(mi w viki b kombi 2.0 turbo c20let - miasto 10l trasa 8ll :)
 
 
     
 Blade1984



Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 129
Skąd: Włocławek
Wysłany: 30 Maj 2010, 19:44   

Proszę o więcej ocen tej aukcji bo chce w przyszły weekend po nią pojechać.
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 30 Maj 2010, 22:34   
   Moje auto: Opel Astra G


Bertone nigdy nie jeździłem, natomiast Astra II sporo i to co mogę powiedzieć z własnego doświadczenia. Ta Bertone z aukcji ma taka kierownicę jak Astra II (chodzi mi o środek z przyciskami od klaksonu). Gumy na przyciskach lubią się wycierać i dziurawić- jak większość aut na allegro ma dziurawe klawisze i licznikowo 130.000km. W mojej Astrze na liczniku było ponad 200,000km a lewy klawisz był nieznacznie tylko wytarty i odstawał minimalnie- tak jak na fotce tej Bertone. Także jak macie dziurawe klaksony to przebieg można liczyć większy niż 200/250,000km.

A co do fotek- ładnie wygląda, chociaż jestem sceptycznie nastawiony do komisów...
Kiedyś czytałem, że silnik 2.2 jest usterkowy (ale nie ma reguły), no i zawieszenie Coupe jest za twarde na nasze drogi i szybko się zużywa- to tylko czytałem.

Co do Astr II- samochody niezawadowne!!! :) Lubią się przepalać żarówki w przednich reflektorach, podświetlenie kokpitu i czasem huczą łożyska (kosz wymiany jest duży, bo w Oplu wymienia się całą kość z piastą i czujnikiem ABS). Warto oddać auto do serwisu przed zakupem :)

pozdrawiam :piwo:

ps: W Astrach II gumy z pedałów są zdejmowalne i wymienne (w Corsie C guma i pedał to całość- nie można jej zdjąć i wymienić). Wiele osób sprzedaje AII bez gumy sprzęgła tłumacząc się, że spadła... Jeśli jest wyślizgana na 0 to przebieg dużo większy niż 200.000km (dla porównania, w mojej AII i przebiegu 200.000 wszystkie rowki były zachowane, jedynie minimalnie starte). Na fotkach nie widać pedału sprzęgła więc nie mogę nic powiedzieć.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 31 Maj 2010, 07:07   

Na zdjęciach ładnie się prezentuje jest godna uwagi, najlepiej obejrzeć na żywo i się przejechać, zobaczyć jak się zachowuje na drodze, czy kierownica sama nie skręca, czy nie ma drgań żadnych, czy dobrze hamuje, przede wszystkim po otwarciu maski sprawdzić poziom oleju.. ( dobry poziom mówi o tym czy ktoś dbał o silnik i zaglądał pod maskę, chodź w komisie przed sprzedażą dopicują na cacy ), i na koniec obejrzyj rurę wydechową czy nie jest okopcona od spalanego oleju, będziesz wiedział czy silnik nie jest zajechany.. no i tak jak wszyscy radzą dać do sprawdzenia w serwisie albo dla dobrego mechanika który ma pojęcie o samochodach, przynajmniej sprawdzą zawieszenie, podłączą pod komputer testując wszystkie bloki wykonawcze itp.. aa i jeszcze jedno po jeździe próbnej otwórz maskę silnika posłuchaj jak pracuje, zobacz poziom płynu borygo czy się nie zmienia.. przy rozgrzanym silniku powinien trochę się podnieść w porównaniu do zimnego.
 
 
     
 Blade1984



Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 129
Skąd: Włocławek
Wysłany: 31 Maj 2010, 08:54   

Dzięki wszystkim za info. Dam znać w weekend po nią pojadę.
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Lipiec 2010, 21:31   

Blade1984, - coś dłuuuuugi ten weekend :nocom:
 
     
 Blade1984



Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 129
Skąd: Włocławek
Wysłany: 19 Lipiec 2010, 10:41   

Dawno na forum nie byłem. A więc tak: Wygląd rewelacja, silnik zaorany a raczej turbina do regeneracji. Przeguby przednie do wymiany. I spala olej, bo jest go pełno w spalinach i na końcówce rury wydechowej. Powiedziałem że biorę ale musi zjechać 1500zł minimum to mnie pędzel wyśmiał i powiedział że i tak jakiś łoś się znajdzie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Kupię samochód » Inny » Prosze o ocene Astra II coupe turbo
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.