Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:40
Radyjko CD 30
Autor Wiadomość
 nightal


Informacje
Wiek: 38
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 18:55   Radyjko CD 30

Witam Serdecznie, Nie widzę działu Car Audio więc myślę że ten będzie odpowiedni.
Mój problem polega na tym że posiadam w swojej Corsie C Radyjko CD30, dźwięk jest nawet znośny przy (nie głośnym) jego słuchaniu jeśli zrobi Głośniej jest bardzo słaby bass. (żępoli)
Jestem Ciekaw czy:

Można pod nie podłączyć np wzmacniacz? nawet kosztem zrezygnowania z tylnych standardowych głośników. Może można jakiegoś Subka podłączyć?

Czy wymiana np. przednich głośników polepszy jakoś dźwięku na tym radyjku aby móc słuchać "głośno" nie tracąc na jakości dźwięku ?

Wiem że Najlepiej było by wymienić te radyjko na inne lepsze, ale czy są może inne sposoby aby pozostawić to które jest ?

Gdzieś wyczytałem że te CD30 ma moc wyjściową 4x20wat Czy to prawda? i czy w takim razie można np. wsadzić głośniki 40 watowe, i jaki może być tego skutek.


Domyślam się że mój problem może wydać się dziwny, ale jestem laikiem jak nie gorzej jeśli chodzi o elektrykę car audio.

Z góry dziękuje za pomoc.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 19:41   
   Moje auto: ASTRA G


Ogólnie temat był już poruszany - Dudu ładnie to opisywał - szukaj.
Cytat:
Można pod nie podłączyć np wzmacniacz?

Jest taka opcja ale nie polecana - są wzmacniacze w wysoko-napięciowymi wejściami.
Cytat:
Czy wymiana np. przednich głośników polepszy jakoś dźwięku na tym radyjku aby móc słuchać "głośno" nie tracąc na jakości dźwięku ?

Tak a najlepsze efekty uzyskasz po zastosowaniu wzmacniacza.
Cytat:
Wiem że Najlepiej było by wymienić te radyjko na inne lepsze, ale czy są może inne sposoby aby pozostawić to które jest ?

Jeśli chcesz słuchać "głośno" to od razu planuj wymianę odtwarzacza. Bo grzebanie w tym stanie rzeczy nie przyniesie wymiernych efektów a kasa pójdzie.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 20:07   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Dział Car Audio jest w Hyde park, ale modem nie jestem, więc pozostawmy tą kwestię.
nightal napisał/a:
Można pod nie podłączyć np wzmacniacz? nawet kosztem zrezygnowania z tylnych standardowych głośników. Może można jakiegoś Subka podłączyć?

Można.
Sposób zależy od wyjść radia i wejść wzmacniacza.
-Jeśli radio ma wyjście RCA pre out, to nie ma problemu podłączenie wzmacniacza.
-Jeśli radio nie ma RCA, to :
-jeśli wzmacniacz ma wejście wysokopoziomowe, to podłączasz wygnał wejściowy bezpośrednio z głośników
- jeśli wzmacniacz nie ma wejścia wysokopoziomowego, to musisz zastosować dzielnik napięcia, żeby zmniejszyć napięcie sygnału wejściowego ( nie pamiętam do jakiej wartości, ale chyba ok 500mV)

nightal napisał/a:
Czy wymiana np. przednich głośników polepszy jakoś dźwięku na tym radyjku aby móc słuchać "głośno" nie tracąc na jakości dźwięku ?

powinna. Jeżeli nie masz wadliwego radia ( a zakładam, że nie) to nowe, dobre głośniki odpowiednio wygrzane (czytaj dział elektronika-wygrzewanie sprzętu) poprawią jakość dźwięku.
nightal napisał/a:
Gdzieś wyczytałem że te CD30 ma moc wyjściową 4x20wat Czy to prawda? i czy w takim razie można np. wsadzić głośniki 40 watowe, i jaki może być tego skutek.

nie wiem jakiej mocy mają seryjne auta w CC, wiem, że w CB miały 2X30watt.
A co do podłączenia głośników, to najważniejsza jest rezystancja. Nie może wynosić mniej, niż 4 ohmy. Może więcej, ale nie zaleca się, bo wtedy tracimy na mocy i sprawności.
Możesz podłączyć głośniki 40watt. Ważne tylko, żeby były 4 ohm. Nic się nie stanie, jedynie głosniki będą odrobinę ciszej grać. Przy tak małej różnicy mocy, defekt głośności nie będzie tak znacząco wyczuwający.

[ Dodano: 19 Kwiecień 2010, 20:08 ]

heh, finos, ubiegłeś mnie.
Ostatnio zmieniony przez dudu 23 Kwiecień 2010, 20:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 nightal


Informacje
Wiek: 38
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 15:52   

Powiedzcie mi co sądzicie o takiej metodzie podłączania ?

http://www.allegro.pl/ite...ylka_super.html

Znalazlem cos takiego na allegro, bylo by to dla mnie w samej teorii dobrym rozwiązaniem co o tym myślicie?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 16:44   
   Moje auto: ASTRA G


Cudu nie będzie ale że bardzo zależy Ci na seryjnym radyjku to się nada :) Teraz piecyk i głośniki i sub. Jeśli ma być sub to weź sobie 2 takie urządzenia.
 
 
     
 nightal


Informacje
Wiek: 38
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 17:07   

Tak się zastanawiam, czy jeśli podłączę ten adapter mogę np wsadzić wzmacniacz 4 kanałowy prawda? i np. podłączyć sub'ke plus dwa tylne głośniki (które nie robią seryjnie wrażenia)


Jeszcze Pytanko o przednie głośniki, czy zestaw z przodu czyli głośnik w drzwiach plus "cyki" one są ściśle z sobą powiązane :) tzn. można np. bez problemu wymienić głośnik w drzwiach nie psując cyków bo z nich akurat jestem zadowolony i wolałbym wymienić same dolne głośniki nie psując cyków :?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 17:30   
   Moje auto: ASTRA G


nightal napisał/a:
Tak się zastanawiam, czy jeśli podłączę ten adapter mogę np wsadzić wzmacniacz 4 kanałowy prawda?

Tak ale musisz mieć 2 takie urządzenia. Jedno do przednich głośników (2 kanały) a drugie do suba (mostek). Tylnych głośników nie podłączysz - bo po co? Scena dźwiękowa ma być przed tobą a nie grać z tyłu.


Cytat:
bez problemu wymienić głośnik w drzwiach nie psując cyków bo z nich akurat jestem zadowolony i wolałbym wymienić same dolne głośniki nie psując cyków :?


Takie rozwiązanie jest możliwe ale warto by było zestroić do nich zwrotnicę i woofer.
Lepszym rozwiązaniem jest zakup przyzwoitego zestawu odseparowanego - juz za 300 zł mozna zakupić Helixa - gwarantuję że szybko zmienisz zdanie co do obecnych głośników wysokotonowych.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 21 Kwiecień 2010, 23:19   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


To może ja sie wypowiem.
Ten link co podałeś to poprostu dzielnik zmniejszający sygnał wysokopoziomowy na niskopoziomowy. (to co opisywałem).

Spidan bardzo dobrze ci pisze z tymi głośnikami. Ja jedynie moge dodać od siebie, że na pewno zależy ci na małym budżecie. Więc najpierw dowiedziałbym sie w jakim paśmie gra ten cykacz. Zapewne od 10kHz. Więc bym zakupił jakiś tani a dobry głośnik kickbass (chyba od 200Hz do 10kHz) i powinno być ok. Później jedynie jak będzie grał za głośno względem tego cykacza to dasz go przez opór 5W o rezystancji 1-10ohm (dobierasz na odsłuch).

Z projektowaniem zwrotnic to nie ma sie co zabierać, bo ze sprzętem to trzeba mieć umiejętności, że nie wspomne, jak nie ma się przyrządów.

Ale defakto najlepsze rozwiązanie to
spidan napisał/a:
Lepszym rozwiązaniem jest zakup przyzwoitego zestawu odseparowanego - juz za 300 zł mozna zakupić Helixa - gwarantuję że szybko zmienisz zdanie co do obecnych głośników wysokotonowych.
 
 
     
 youogy


Informacje
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Olsztym
Wysłany: 15 Lipiec 2010, 15:28   

Witam,

Pod czepie się pod temat bo mam dosyć ciekawy problem.

Mianowicie posiadam Corse C w której nigdy nie było fabrycznego radia ( indeks wyświetlacza 12 ) I teraz chciałbym zmienić ten stan rzeczy. I tutaj nasuwa się pytanie jakie radyjko z fabrycznych oczywiście będzie grało jakościowo najlepiej? Zależy mi na CD i ewentualnie mp3. I czy można będzie do któregoś z nich podpiąć później jakiś wooferek. Oczywiście zdaje sobie sprawę że żeby odpalić wyświetlacza to albo ASO i traktowanie techem albo kupienie przypisanego już wyświetlacza do radia w komplecie.

Dodatkowo chciałbym zapytać się czy orientuje się ktoś może czy w corsach był montowany system BOSE? I gdzie szukać takiego rarytasu ( chodzi najpilniej o skrzynkę basowa, która będzie ładnie się mieściła w nadkolu z tylu )

Z moich obserwacji znalazłem http://allegro.pl/show_item.php?item=1092351324 tylko czy będzie on działał z 2 liniowym TIDem?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa C » Radyjko CD 30
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.