Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:49
Trzaski w zawieszeniu
Autor Wiadomość
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 9 Luty 2010, 21:59   Trzaski w zawieszeniu
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Witam was,

macie moze taki problem z zawieszeniem jak różnego rodzaju trzaski czy terkotanie. Szczególnie z tyłu. Podobno winne są te plastikowe osłony na amortyzatorach. Z przodu też czasem coś puknie, a jak przejezdzam przez próg to zawiecha skrzypi. Też tak macie? Auto ma dopiero 39 tys. ale niestety gwarancja sie już skończyła.
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 10 Luty 2010, 00:07   
   Moje auto: Opel Astra G


Z piszczącą przednią zawiechą to tak miała Corsa C, a w Corsie D tego również nie wyeliminowało. Na pocieszenie podam, że inne ople (np. Astra II) ma tą samą przypadłość :nocom:
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Luty 2010, 08:15   

Skrzypienie z tyłu wyeliminowałem pryskając silikonem w sprayu uszczelki tylnej klapy i tylnych drzwi. Z przodu niestety skrzypi przy każdym pokonaniu progu spowalniającego.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 10 Luty 2010, 10:32   

u mnie też skrzypi czasem jak przejadę szybciej po większym wyboju, szczególnie z tyłu słychać :/
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 10 Luty 2010, 18:45   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Uszczelke spróbuje przesmarować. Natomiast bardzo mocno huczą z tyłu te osłonki na amortyzatorach - ostatnio to wyczaiłem - obkleiłem je taśmą izolacyjną w celu wytłumienie i trochę przestało. Wyślę nad ich całkowitą wymianą - chyba nie jest to trudne?

Poza tym czytałem na forum fiata, konkretnie grande punto, że im też tak telepie przód i tył , ale z tyłu smarowali im jeszcze coś tam w amortyzatorze. Tyle że oczywiście pomoc doraźna bo po ok 1000 km , trzaski wracają. Z przodu miałem wymieniane gumy na stabilizatorze , ale ciągle jest to samo.
 
 
     
 domage


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25 Czerwiec 2010, 01:20   

A w mojej Corsie D skrzypienie występuje nawet przy hamowaniu i ruszaniu, do szału mnie to doprowadza.
Zlokalizował już może ktoś źródło skrzypienia w przednim zawieszeniu ??
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Czerwiec 2010, 14:52   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


U mnie wojowali 3 miesiące, aż się poddali i powiedzieli, że zużycie materiału 40k przebieg śmiech na sali. Więc mam prawdziwą orkiestrę na wybojach, przód tył i jeszcze skrzynia na poduszkach, bo jedna jest poluzowana, lecz będę to robił przy wymianie klocków jak i tak auto będzie w górze
 
 
     
 runpyr
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Czerwiec 2010, 17:26   

Mi też skrzypiało autko jak przez jakąś muldę przejechałem, a jak do tego jeszcze skręt doszedł to dopiero były trzaski. Ogólnie było to tak słychać jakby się corsina łamała. Okazało się że boczne słupki wewnętrzne tak skrzypiały. Proponuję się też temu przyglądnąć.
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Czerwiec 2010, 22:51   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


ale co zrobiłeś, że już nie skrzypią?
 
 
     
 runpyr
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Czerwiec 2010, 14:14   

Na szczęscie był na gwarancji więc wymienili na nowe i jak narazie jest spokój od ponad roku.
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Czerwiec 2010, 21:27   
   Moje auto: corsovectroastra


ogólnie to wszystko trzeszczy skrzypi i piszczy ale co tam każde auto ma jakąś wadę :(
 
 
     
 domage


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 3 Lipiec 2010, 16:59   

Ja mam corse Van, Tam to dopiero za plecami jest kupa plastiku.
Przesmarowałem wszystkie gumy w zawieszeniu (w miare możliwości) smarem silikonowym, zobaczymy jak będzie teraz.Oby się uspokoiło bo oszaleć można.
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 17 Sierpień 2010, 12:18   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Chłopaki odgrzewam temat. Jak Wam sie sprawują corsy w taką pogodę jak mieliśmy ostatnio czyli burze i deszcze. Mam taki przypadek że jak popada deszcz, to z okolic kielicha amortyzatora dochodzi taki stukot. Ale dzieje się to tylko jak popada deszcz lub jest wilgotno. Często słychać to jak się przejezdza przez progi - takie chrupotanie. Wymieniłem łaczniki od stabilizatora a gumy stabilizatora były wymienione w styczniu i dalej nic.
 
 
     
 Arrczi


Informacje
opolskie

Imię: Artur
Wiek: 35
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 15
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 18 Sierpień 2010, 09:56   
   Moje auto: Corsa D Black&White


Koledzy ja miałem po 3 tysiącach km takie trzaski ze myślałem ze padnę ze śmiechu jak jechałem tym autem pojechałem do serwisu jak przejechał się pracownik ze mną to oczy miał jak 5 zł okazało się ze przesmarowali uszczelki od drzwi powiedzieli ze co jakiś czas muszę sobie to robić kremem choć by żeby było śliskie do tego czasu nic mi nie skrzypi Corsa 3d
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 18 Sierpień 2010, 17:45   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Znam to, miałem to samo też przesmarowali coś i przestało. Ale ja mówie teraz bardziej okolicy amortyzatora i to tylko jak popada deszcz. Takie stukanie albo chrobot nie wiem jak to nazwać. Macie też cos takiego po deszczu, jak sie przejezdza przez garby lub coś podobnego?
 
 
     
 Andreff84



Informacje
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 11
Skąd: Skoczów
Wysłany: 19 Sierpień 2010, 10:37   

Wiesz co miałem ostatnio coś takiego że właśnie w czasie deszczu czy też przy dużej wilgoci zawieszenie w samochodzie z prawej strony z przodu trzeszczało jak stare łóżko. Pomogła wymiana sworznia na wahaczu który dostał luzu.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia » Trzaski w zawieszeniu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.