Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 11:15
Zapalniczka w Crosie B
Autor Wiadomość
 Gump


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Kwiecień 2010, 17:19   Zapalniczka w Crosie B

Witam wszystkich serdecznie :)

Chciałbym się zapytać, pod co podpiąć obwód zapalniczki (który z bezpieczników) najlepiej?

Poprowadziłem już przewody pod skrzynkę z bezpiecznikami i mam teraz dylemat, jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wolałbym uniknąć ciągnięcia zasilania z akumulatora.

Pozdrawiam i życzę słonecznego dnia
Gump.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Kwiecień 2010, 17:26   

Najlepiej pod oryginalnie przewidziany, pod nr 18 -20A
Ostatnio zmieniony przez Finos 27 Kwiecień 2010, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Gump


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Kwiecień 2010, 17:42   

Witam jeszcze raz.

Dziękuję za scalenie tematu i bardzo szybka odpowiedź.

Pod nr 18 w skrzynce bezpiecznikowej mam "coś" pod opisem "KL18" i "coś" jest pod to podpięte.

Czy jest to tylko bezpiecznik zapalniczki, czy czegoś jeszcze?

Pozdrawiam jeszcze raz
Gump.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Kwiecień 2010, 17:55   

Zamek centralny, światła cofania, zapalniczka, automatyczna skrzynia biegów, ogrzewanie siedzeń.
 
     
 Gump


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Kwiecień 2010, 19:56   

Z podanych wyżej posiadam jedynie światła cofania :)

Dziękuję jeszcze raz za poradę :)

Miłego wieczoru
Gump.
 
 
     
 kuca_3


Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: Grudziadz
Wysłany: 20 Czerwiec 2010, 17:25   

Witam, ostatnio rozkręcałem schowek i natknąłem się na parę przewodów. (na dole jest zdjęcie, w którym miejscu) i się zastanawiam czy mogę oraz w jaki sposób podpiąć się pod któreś z nich ponieważ brak jest w moim aucie zapalniczki...co do elektryki jestem ciemniakiem...domyślam się jedynie, że w śrubce mam "zero".Jeżeli ktoś byłyby taki miły i mi wytłumaczył co i jak to będę wdzięczny. Dodam, że zapalniczka będzie na razie pod pierdołki, ale marzy mi się CB w przyszłości...Pozdrawiam
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Czerwiec 2010, 17:32   

kuca_3 napisał/a:
zastanawiam czy mogę oraz w jaki sposób podpiąć się pod któreś z nich


No ale zależy od czego są te przewody i czy w ogóle na którymś z nich jest napięcie +12V. Moim zdaniem lepiej dołożyć 30 cm kabla, przepchać go przez ta gumę widoczna na zdjęciu i podłączyć bezpośrednio pod akumulator. Tak jak to jest opisywane w postach powyżej.
 
     
 kuca_3


Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: Grudziadz
Wysłany: 20 Czerwiec 2010, 17:37   

Wiesz Finos mówiłem że jestem ciemniakiem w dziedzinie elektryki..myślałem ze ktoś już robił kiedyś takie coś na tych przewodach bo to dość dobre miejsce według mnie na podpięcie się...chyba się bez znajomego elektryka nie obejdze:/ no ale co tam...dzięki
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Czerwiec 2010, 17:50   

Po co Ci elektryk? Dasz rade sam.

Kupujesz:
- 2-3 metry przewodu 1,5mm^2,
- gniazdo na bezpiecznik, np. http://multisort.pl/produ...hodowe;30A.html
- bezpiecznik 20A

Kabel dzielisz na 2. Jeden ciągniesz od jakieś śrubki w karoserii, chociażby od widocznej na twoim zdjęciu, podłączasz go do zewnętrznej części gniazda zapalniczki. Drugą część kabla podłączasz do środkowej części gniazda zapalniczki, na tym kablu montujesz tez gdzieś tą oprawkę na bezpiecznik i przeciągasz kabel przez tą gumę, widoczną na fotce. Kabel wychodzi w komorze silnika koło akumulatora, podłączasz go do klemy (+), po czym wkładasz w gniazdo bezpiecznika bezpiecznik 20A i gotowe. Nic trudnego. Można sobie poradzić bez elektryka. A te przewody co się o nie pytałeś, jak nie wiesz od czego są to zostaw w spokoju niech sobie lezą.
Ostatnio zmieniony przez Finos 20 Czerwiec 2010, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 kuca_3


Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: Grudziadz
Wysłany: 20 Czerwiec 2010, 18:01   

Dzięki Ci bardzo Finos... zabiorę się za to i dam znać jak poszło ;) dzięki
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Zapalniczka w Crosie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.