Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:17
Problem ze sprzęgłem - 1,7 dti 75km
Autor Wiadomość
 qiub


Informacje
malopolskie

Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Czerwiec 2010, 22:57   Problem ze sprzęgłem - 1,7 dti 75km

Witam,
Opiszę pokrótce zachowanie samochodu:
Przykładowa sytuacja - stoję na światłach,
sprzęgło wciśnięte, hamulec wciśnięty, 1 bieg.
Puszczam hamulec, sprzęgło wciśnięte - samochód rusza jakby sprzęgło było puszczone i nie mogę wybić z 1 biegu. po chwili znowu wszystko zaczyna działać ale zdążyłem już pojechać prosto zamiast skręcić (żeby zaparkować :) ).

Diagnoza mechanika - do wymiany całe sprzęgło razem z łożyskiem hydraulicznym.(po spojrzeniu pod maskę i wciśnięciu sprzęgła kilka razy)
Z tym że dowiedziałem się, że jeśli łożysko hydrauliczne jest uszkodzone to słychać charakterystyczne "grzechotanie" - u mnie nie słychać nic. Nie da się przewidzieć kiedy sprzęgło nie zadziała - zdarza się to raz na jakiś czas :)

Pytam ponieważ zakup kompletu z trzema częściami - tarcza,docisk, łożysko, to dość drogi wydatek.
Rozważam jeszcze wizytę u jakiegoś innego mech. żeby mi potwierdził o co może chodzić.
Mogę prosić o jakąś diagnozę "na sucho"?
Czy np wystarczy wymienić sam docisk i tarczę?
2 pytanie: czy mogę jeździć z takim sprzęgłem? czy może się coś jeszcze spartolić :)

PS w warsztacie kazali wymienić łożysko z 3 częściami (jak wyżej) a podali nr katalogowy części 621301209 (firma Luk) i cena bez montażu 590zl - więc coś tu nie gra :) skoro chcą mi TO wmontować a mówią co innego :X
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Czerwiec 2010, 14:42   
   Moje auto: Laguna II PHII


miałem rn 19 i nie mogłem wbić biegu na postoju, na wciśniętym ciągnął lekko do przodu, rozleciało się łożysko oporowe..., aha no i jak stoisz na światłach na biegu z wciśniętym sprzęgłem to normalne że zniszczysz łożysko oporowe... takich rzeczy się nie robi.

EDIT: cena takiego zestawu powinna oscylować w granicach 300zł
 
 
     
 qiub


Informacje
malopolskie

Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Czerwiec 2010, 19:27   

może wyjdę na głupka, ale czy łożysko oporowe, to to samo co łożysko hydrauliczne? - tzw wysprzęglik (chyba :} )
co to rn19?
widzę że masz trochę inne auto, może u Ciebie to wygląda inaczej? :x
tak jak pisałem, u mnie nic nie grzechota przy puszczaniu sprzęgła
pytanie brzmiało czy wystarczy wymienić sam docisk i tarczę dociskową czy z łożyskiem hydraulicznym. - opinia na sucho mnie interesuje ;)
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Czerwiec 2010, 09:19   
   Moje auto: Laguna II PHII


rn19 to renault 19, takie stare francuskie auto, na moje sprzęgło nie patrz bo ja mam z kołem dwu-masowym,

ile zrobione na sprzęgle? jestem zwolennikiem wymiany całego zestawu - skoro i tak już rozbierasz wszystko to mały problem zrobić wszystko za jednym razem bo pech będzie chciał i za jakiś czas na nowo bo coś się stanie ;)
 
 
     
 qiub


Informacje
malopolskie

Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Czerwiec 2010, 20:04   

ponad 160 tys :X jestem 2 właścic. w kraju, 3 w ogóle, nie wydaje mi się aby było wcześniej wymieniane.
ogólni rozchodzi się o koszta, tu podobno jest oddzielnie JAKBY ;) te łożysko hydrauliczne (wysprzęglik) i oddzielnie pozostałe 2 części, tzn można to wymienić niezależnie, więc jeśli łożysko jest ok, to po co zmieniać? ;) chyba że patrząc na przebieg faktycznie wypadałoby już wymienić.
PS szukałem w różnych książkach. mam tez artykuł z autoświata - kiedy co wymieniać, ale nie ma tam wzmianki np o sprzęgle.
Da się gdzieś w jakimś "czasopiśmie/książce" znaleźć takie informacje? :)
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Czerwiec 2010, 15:09   
   Moje auto: Laguna II PHII


ja bym wymienił cały komplet. zwłaszcza przy takim przebiegu.
 
 
     
 alien1113


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Toruń
Wysłany: 25 Sierpień 2011, 12:05   

Łożysko oporowe jest do wymiany jeśli gruchotanie słychać przy wciśniętym sprzęgle?
U mnie słychać lekkie gruchotanie na rozgrzanym silniku i jeśli przytrzymam trochę dłużej sprzęgło
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Problem ze sprzęgłem - 1,7 dti 75km
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.