[Corsa B] Czarna Perła by czarna_perla
Autor Wiadomość
 czarna_perla



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 17
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 7 Maj 2010, 10:33   [Corsa B] Czarna Perła by czarna_perla
   Moje auto: MB 230CE


Witam!
Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Opla Corsy.
I tu kilka szczegółów:

Marka/model: Opel Corsa B (wersja 5d) Grand Slam
Rok prod: 1996
Kraj pochodzenia: Niemcy do 2001, potem Włochy (do IX 2009)
Kolor: Czarny (zderzaki nielakierowane)
Silnik: 1.4 60KM
Wyposażenie: Szyberdach, wspomaganie, korbotronik
Przebieg: 199 025 (na 6.05.2010).

Opel jest po remoncie kapitalnym silnika, blacharsko zdrowy (jedyna rdza pod uszczelką bagażnika). Auto trafiło do mnie przypadkowo.... Wcześniej szukałem Corsy B na Alledrogo, ale 99% z samochodów spełniających moje kryteria to były totalne parchy.... A tu kolega z salonu VW dzwoni, że babeczka kupuje auto i chciała by oddać Corsę w rozliczeniu..... Pojechałem, zobaczyłem, kupiłem....

Fotki już niedługo - wczoraj pogoda spłatała figla i padało, a samochód był po lekkiej polerce pastą Tempo i woskowaniu TW Ice'm :) .

Z mankamentów to jedynie brudne wnętrze (pranie będzie konieczne) i przecieki wody przez tylne lampy...

To tyle wstępu odnośnie perełki :) W domu będzie dumnie stała obok duuuużo większego brata - Mercedesa W124 kombi w kolorze bornite/blackberry metalic (wolnossący diesel 2,5 litra, 90 KM, licznikowo 255 kkm).

Kilka fotek:

Po nocnym pastowaniu. Niestety deszcz zniweczył efekty..






Efekt polerowania:


Dziś rano Czarna Perła mniwe zawiodła po raz pierwszy... rozrusznik kręcił, wtrysk podawał paliwo.... ale nie odpaliła. Na 99,99% winne są przewody zapłonowe - dziś wymieniam - zobaczymy efekty.

I na koniec jeszcze przymiarka końcówki wydechu:

Końcówka z polerowanej stali + aluminium. Produkcja polskiej firmy Buzzer z Bielska.
 
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Maj 2010, 10:42   

Kolejna cosiarka ze śląska :zyzio: Widzę, że kupiona w Żorach.
Cieszymy się, że do nas dołączyłeś i mamy nadzieję, że będziesz nas odwiedzał na spotach.
Co do cosi to prezentuje się bardzo elegancko ;) Miejmy nadzieję, że ta awaria będzie jej ostatnią. Powodzenia w modach!
 
     
 czarna_perla



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 17
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 7 Maj 2010, 10:52   
   Moje auto: MB 230CE


Adzi napisał/a:
Co do cosi to prezentuje się bardzo elegancko Miejmy nadzieję, że ta awaria będzie jej ostatnią. Powodzenia w modach


Co do modów to jestem zwolennikiem oryginalnego wyglądu. Ewentualnie drobne poprawki kosmetyczne ale w granicach rozsądku i dobrego smaku.

Kosiarka miała być zwykłym jeździdełkiem dla mojej żony - zamiast Mercedesa - niestety, żona nie chce się przesiąść... a ja w ciagu kilku godzin "zakochałem" się w autku. I coś mi się wydaje, że zamiast jeździdełka będzie kolejna zabawka do kolekcji :)

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony dynamiką silnika 1.4 :)
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 7 Maj 2010, 14:39   
   Moje auto: GSI 94'


Fajna Corsa:) A te silniki dają rade : ) ja mam 90 konny i ładnie śmiga do setki :)
 
 
     
 czarna_perla



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 17
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 10 Maj 2010, 10:56   
   Moje auto: MB 230CE


I jeszcze kilka fotek:

Wielki Szlem


Wielka rozbiórka:


W poszukiwaniu przecieku rozebrałem tył. Obecnie (po nabyciu końcówki Torxa 40) również boczki są zdemontowane. Jedyną rdzę znalazłem pod uszczelką tylnej klapy.
Wyciek prawdopodobnie zlokalizowałem - wypadnięte wężyki szyberdachu.
Dziś robię próbę wodną i składam auto do kupy.
W piątek wymieniłem przewody WN i auto odpala, ale jeszcze zmienię kopułkę. Przy starcie robi jeden, dwa opbroty zanim załapie...

[ Dodano: 14 Maj 2010, 08:39 ]
Przebieg 199 046,
Wymieniono:
Kopułka rozdzielacza - Hans Preis / Topran - 26 zł
Palec rozdzielacza - BERU - 16 zł
Przewody WN - Hart - 62 zł

Kosiarka stoi rozkopana w garażu i czeka na uszczelkę tylnej klapy :)
 
 
     
 Kryblut



Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Głowno
Wysłany: 17 Maj 2010, 12:11   

po wlozeniu serca i pracy bedzie wdzieczne jezdzidelko.szkoda tylko ze jest 5d... 3d wyglada o wiele lepiej.co do listy modyfikacji z corsa nie mozna przesadzic bo powstanie...no cos nie milego.wiec pomysl z drobna kosmetyka uwazam za bardzo dobry.pozdrawiam i czekam na dalsze efekty:)

Post nie zgodny z regulaminem. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp), oraz stosować się do zasad ortografii i gramatyki. Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Proszę poprawić post.
Ostatnio zmieniony przez 17 Maj 2010, 12:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 czarna_perla



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 17
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 17 Maj 2010, 13:36   
   Moje auto: MB 230CE


Kryblut napisał/a:
po wlozeniu serca i pracy bedzie wdzieczne jezdzidelko.szkoda tylko ze jest 5d... 3d wyglada o wiele lepiej

Mi też się podoba bardziej 3d... ale taka się trafiła :)

Na razie powooooli będę dłubał i starał się przygotować do zimy, a po zimie ruszę z koksem.
W tym roku niestety w kolejce na remonty ustawił się Merc :)

P.s. ja do każdego auta podchodzę z sercem - nawet do mojego Tico :) I ex- Fiata Bravo - w którego władowałem równowartość zakupu, aby tylko go uratować....
 
 
     
 Kryblut



Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Głowno
Wysłany: 18 Maj 2010, 11:05   

wow jeżeli nawet tico zasługuje na uwagę to pełny szacun czekam na dalsze focie i postępy w pracach
 
 
     
 czarna_perla



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 17
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 13:45   
   Moje auto: MB 230CE


199 400 - wymiana filtra powietrza Hart - 15 zł

[ Dodano: 7 Czerwiec 2010, 13:29 ]
Ostatnio:
- wymiana filtra powietrza (Hart - 16 zł)
- mycie, odkurzanie, woskowanie
- zlokalizowałem wyciek do bagażnika - przez łączenie błotnika i nadkola..

I mała sesja z Wielkim Bratem :P






I próba polerowania końcówki tłumika:

A w Mercu wyszło tak:

 
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 13 Czerwiec 2010, 10:30   
   Moje auto: Corsa B


czarna_perla, bardzo ładna corsa, kolor jak najbardziej na plus. Szkoda tylko, że zderzaki nie są w kolorze nadwozia, chociaż u mnie też nie są. Ja miałem bardzo mocno wypłowiały przedni zderzak, musiałem malować trzy razy żeby to jakoś wyglądało. Co do wersji wyposażenia - mam podobną do twojej - nie mam tylko wspomagania i szyberdachu (te braki odczuwam najbardziej).
czarna_perla napisał/a:

Mi też się podoba bardziej 3d... ale taka się trafiła :)

Też mam 5d, w rodzinie jest także 3d ale powiem szczerze, że nie zamieniłbym się.
 
 
     
 czarna_perla



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 17
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 14 Czerwiec 2010, 08:32   
   Moje auto: MB 230CE


Pablo-87 napisał/a:
czarna_perla, bardzo ładna corsa, kolor jak najbardziej na plus. Szkoda tylko, że zderzaki nie są w kolorze nadwozia,


Dzięki,
Nie żałuję, że nie sa w kolorze nadwozia. To auto porusza się głównie w ruchu miejskim :)
A po Mercedesie widać, że niestety - jak zderzaki są lakierowane to już potem masakra.
Poprzedni właściciel pomalował czarne liswwy pod kolor i teraz to się odbija czkawką...
Fakt, ze wygląda to ładniej... ale są już całe poobijane....

[ Dodano: 23 Czerwiec 2010, 07:34 ]
23.06.2010 - przelatane już 200 000 km :)

[ Dodano: 25 Czerwiec 2010, 10:32 ]
200 032 km:

Malowanie srebrzanką bębnów i zacisków.
Wymiana świec zapłonowych - Bosch SuperPlus
Polerowanie pokrywy zaworów.

A dziś odkurzanie, mycie i woskowanie.

[ Dodano: 8 Grudzień 2010, 11:41 ]
No i 7 grudnia zakończyłem krótką przygodę z Oplem. Miło było ale się skończyło. Troszkę smutno..
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] Czarna Perła by czarna_perla
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.