Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 19:18
Problem z linka prędkościomierza lub licznikiem ?
Autor Wiadomość
 Przemko


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 12
Skąd: Zielona Góra
  Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 01:03   Problem z linka prędkościomierza lub licznikiem ?

Witam. Szukałem rozwiązania na forum ale nic podobnego nie znalazłem. Miałem uszkodzoną linkę prędkościomierza - ukręciła się w liczniku. Licznik kręcił pokazywał prędkość ale wskazówka skakała od 5 do 15 mm. Wyciągnąłem ją wyczyściłem delikatnie gniazdo w liczniku wysypałem resztki ze starej linki. Kupiłem nową zamontowałem ja i wskazówka nadal mi skacze. Gdy jadę na zimnym silniku skacze do prędkości 40 km/h max 5 mm a gdy już przejadę z 20 km skacze mocniej. I teraz moje pytanie czego to jest wina licznika czy prędkościomierza ? Ponieważ linka jest nowa. Mechanik poradził żeby ja poluzować przy prędkościomierzu ale to nic nie daję. Co mam więc zrobić ? Czy ona się " dotrze " ?
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 01:08   
   Moje auto: VW Golf 4


Przemko napisał/a:
Ponieważ linka jest nowa
oryginalna czy podróbka? ja miałem podobnie ale gdy wymieniłem na oryginał to śmiga aż miło
 
 
     
 Przemko


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 12
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 01:17   

Sądzę że oryginalna. Mam ją ze sklepu motoryzacyjnego. Dzwoniłem do niego wcześniej sprzedawca patrzył w katalogu numer rok podałem wszystkie dane pojechałem sprawdził jeszcze raz i wszystko się zgadzało. Kosztowała mnie 29 PLN. Nic nie mówił że to podróbka czy zamiennik. W piątek się najwyżej zapytam.
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 01:52   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


Przemko napisał/a:
Kosztowała mnie 29 PLN

To zapewne masz podróbę oryginał kosztuje więcej. A ile dokładnie to już Zyzio, Tobie powie.
Przemko napisał/a:
sprzedawca patrzył w katalogu numer rok podałem wszystkie dane
Tak zawsze robią, aby dopasować dana cześć do konkretnego modelu aby nie było wtopy i nie ważne czy oryginał czy nie.
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 07:01   
   Moje auto: VW Golf 4


dawpio napisał/a:
A ile dokładnie to już Zyzio
dokładnie kosztuje 129zł przynajmniej u mnie w okolicy. Radził bym jeszcze sprawdzić ułożenie linki czy gdzieś nie jest zagięta i czy jest dobrze wkręcona w skrzynie biegów.
 
 
     
 Przemko


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 12
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 12:49   

Czyli jak bym chciał kupić oryginalną linkę to pozostaje mi tylko serwis ? Bo gdzie indziej raczej nie dostane. A jeżeli ją dokręcę przy skrzyni to dokręcić ją do końca czy jakiś luz pozostawiać ?
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 12:51   
   Moje auto: VW Golf 4


Serwis nie tylko jakiś sklep z częściami opla ale powiedz że oryginał Cie interesuje.Dokręć do końca przy skrzyni.(ja dałem do mechanika bo miałem już dość gimnastyki z tą linką..dodam że mam gaz i miejsca żeby rękę włożyć to już masakra)
 
 
     
 Przemko


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 12
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 12:58   

Dlatego wykręcam cały prędkościomierz a potem na spokojnie wkładam i dokręcam linkę i wsadzam go z powrotem. Jego też sprawdzałem czy coś nie jest ułamane albo wyślizgane ale wszystko wygląda na to że jest w porządku.
 
 
     
 Jerzy87
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 13:10   

Ja też jestem zdania że to winna "złej" jakości linki.
Ostatnio zmieniony przez 82yeti 4 Czerwiec 2010, 10:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 3 Czerwiec 2010, 13:43   
   Moje auto: VW Golf 4


Jeszcze nachodzi mi jedno na myśl czy ślimak w skrzyni jest ok....choć i tak stawiam na to że linka jest do bani.Daj znać później co było przyczyną takiej awarii.
 
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Czerwiec 2010, 23:06   

Moja linka kosztowała 35zł i podczas jazdy nic nie huczy ani nie buczy. Została dobrze nasmarowana i przykręcona.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Problem z linka prędkościomierza lub licznikiem ?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.